Які соціальні послуги надають для безхатьків Івано-Франківська

 

 

Будинок нічного перебування діє в Івано-Франківську з кінця 2006 року і основним завданням його є зменшення кількості осіб, які ночують на вулиці.

 

„В першу чергу будинок нічного перебування користується Законом України про надання соціальних послуг. Згідно Закону, соціальні послуги надаються на умовах добровільності. Тобто змусити людину отримувати такі послуги не можна. Ми можемо провести інформаційно-роз’яснювальну роботу, можемо розповісти про заклад, розповісти про те, які послуги надаємо, можемо запросити людину до будинку нічного перебування, але змушувати її примусово приходити до закладу ми не маємо права, оскільки це обмеження прав людини”, – розповідає директор закладу Іван Боберський.

 

На базі будинку нічного перебування діє структурний підрозділ – центр обліку, основним завданням якого є виявлення та ведення обліку бездомних. Це відбувається під час соціального патрулювання. До групи фахівців, які здійснюють соціальне патрулювання, можуть входити різні соціальні служби, працівники служби у справах сім’ї, дітей і молоді, патрульна поліція, представники закладів охорони здоров’я. Наразі патрулюють тільки працівники будинку нічного перебування, спільно з патрульною поліцією.

 

Якщо на вулиці виявляють людину без місця проживання, соціальний працівник пропонує допомогу, розповідає про соціальний заклад, дізнається про життєву ситуацію і про те, яка допомога необхідна.

 

Так, якщо людині потрібна негайна медична допомога, соціальні працівники викликають „швидку”, яка надає допомогу на місці або ж відвозить людину до медичного закладу. Проте до будинку нічного перебування безхатьків доставити не можуть. Якщо утримувати людину проти її бажання, це буде розцінюватися, як незаконне позбавлення волі.

 

„В будинку нічного перебування надають різні послуги. Зокрема – соціально-побутові, а це розміщення людини на ніч, прання одягу, дезкамера. Ми налагодили співпрацю з різними благодійними фондами, які харчують наших підопічних. Допомагаємо також з направленням до медичних закладів для виявлення різних захворювань. Також тут надають послугу, яка називається – представництво інтересів. Це юридичні послуги, виготовлення документів, відновлення групи інвалідності, влаштування до будинку-інтернату, пошук родичів і налагодження контактів з ними. Ми співпрацюємо з центом зайнятості, шукаємо для безпритульних роботу. Головне – аби людина хотіла, аби їй допомогли. Якщо ж вона цього не хоче, ми можемо тільки переконувати, але не змушувати”, – наголошує Іван Боберський.


25.04.2016 541 1
Коментарі (1)

Нестор Катава 2016.04.25, 17:14
Важко працювати з такою категорією.Люди байдужі до всьго,до себе,до рідних,до оточуючих.Зазвичай залежні від алкоголю,або все своє життя провели в тюрмах.Тому одним добрим словом тут не обійтись.Потрібно змінювати підхід держави.Треба ізольовувати таких людей,та змушувати самим заробляти на своє життя,щось на зрозок ЛТП
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3223
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21331
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2120
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2481

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

431

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

279

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

870

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2278
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

290
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

568
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1114
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

273
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

892
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8351
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

444
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1274 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2293 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1004