Які пільги забрали в українців в 2016 році

 

/data/blog/108681/df93d1a4d2be2184a4105cb3d593b8b9.jpg

 

Українці в 2016 році залишилися без цілого ряду соціальних пільг.

 

Так, 200 тисяч матерів-одиначок залишилися без допомоги від держави, скасували допомогу з догляду за дітьми до трьох років і перестали виділяти гроші на харчування в школах і дитячих садах.

 

То якої допомоги позбулися українці в цьому році?



Допомога для матерів-одиначок по-новому і харчування для дітей

З 1 січня цього року для самотніх матерів з дітьми діють нові правила нарахування допомоги. Якщо середньомісячний дохід сім'ї на одну людину перевищує розмір прожиткового мінімуму (ПМ) на дитину, допомога така сім'я отримуватиме. Як пояснили на "гарячій лінії" Кабміну, раніше розмір допомоги вважали за формулою 50% від ПМ мінус середньомісячний дохід на одну людину (враховувалися дані за півроку). При цьому виплата не могла бути нижчою 30% від ПМ. Після 1 січня діє формула 100% від ПМ мінус середньомісячний дохід на одну людину (за півроку). При цьому норму про те, що мінімальна виплата не повинна бути нижче 30% від прожиткового мінімуму, скасували.

Наприклад, прожиткового мінімуму на дитину до 6 років – 1167 гривень на місяць, від 6 до 18 – 1455 гривень на місяць. Так, якщо мати з зарплатою 3 тисячі гривень і двома дітьми (5 і 12 років) раніше отримувала на молодшу дитину 350 гривень і 436 гривень на старшого, то зараз держава буде платити допомогу на 5-річну дитину – 167 гривень, а на 12- річного – 455 гривень. За підрахунками чинного віце-прем'єр-міністра Павла Розенка (на той момент очолював міністерство соціальної політики), підтримки від держави позбавляються 200 тисяч матерів-одиначок.

Після прийняття закону №3628 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", оплачувати харчування в школі багатодітним і малозабезпеченим сім'ям цього року замість держави повинна місцева влада. У законі вказуються, що харчування надається (або не надається) за рішенням органів місцевої влади.

До слова, крім того, ще в 2014 році прийняли рішення скасувати допомогу по догляду за дітьми до 3 років. Виняток становлять тільки батьки первістків, народжених до 1 липня 2014 року. При цьому період догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, як і раніше, входить до страхового стажу.

З січня поточного року максимальну пенсію, яку може призначити держава, скоротили до 10 740 гривень. "Ніхто пенсії урізати не буде. Ті, хто вже отримує понад 10 740 гривень, з такою пенсією і залишиться. А ось судді і нардепи, які вийшли на пенсію після січня цього року, будуть отримувати не більше ніж 10 740 гривень", – пояснили на "гарячої лінії" Пенсійного фонду. Отримувати пенсії в цьому році як і раніше не зможуть жителі окупованих територій.

Частина українців позбудуться пенсій і пільг

На даний момент, як повідомив високопоставлений чиновник Кабміну, Пенсійному фонду і в органи місцевої соцзахисту направили інформацію про 250 тисяч українців, які не пройшли верифікацію Міністерства фінансів. Якщо установи, які займаються нарахуванням соціальної допомоги, оперативно перевірять інформацію Мінфіну і призупинять виплату пенсій, допомог і пільг, до кінця року в бюджеті вдасться заощадити 2,8 мільярда гривень.

До липня в Мінфіні планують знайти порушень на 5 мільярдів гривень. Саме ця сума передбачена в державному бюджеті на 2016 рік.

Найбільше порушень в результаті верифікації нині виявили серед одержувачів субсидій. Уже найближчим часом сотні тисяч українців можуть залишитися без "знижок" на оплату "комуналки". Як пояснили в одному з територіальних органів соцзахисту, залишити без субсидії українців можуть з двох причин:
- Якщо в період 12 місяців до оформлення субсидії якого було придбано виріб або оплачена послуга на суму від 50 тисяч гривень
- Якщо субсідіант приховує додатковий дохід

Чиновники все ще не виробили механізм, як можна визначити реальний дохід українців. Як розповіла заступник міністра фінансів Оксана Маркарова, при верифікації враховують інформацію тільки з офіційних джерел. Якщо додатковий дохід не оформлений, або ж субсідіанту на роботі частина зарплати виплачують "в конверті", виявити це дуже складно. В результаті перевірки Мінфін виявив понад 45 тис. українців, які, найімовірніше, отримують пенсії на підроблені документи. Перевірити цю інформацію повинні правоохоронні органи і Пенсійний фонд. Джерело в Кабміні розповів, серед українських "пенсіонерів" знайшли і власників паспортів, оформлених на вкрадених у Криму та на територіях т.зв. "Республік" бланках. Крім того, шахраї використовували паспорти померлих і переїхали на постійне місце проживання за кордон.

Скасували "соціальний" тариф на газ


7 квітня Кабінет міністрів скасував "соціальний" тариф на газ. "Блакитне паливо" нині коштує 6,88 гривні за кубометр. До цього, якщо за опалювальний сезон (шість місяців) сім'я використовувала до 1200 кубометрів газу, за кожен кубометр платили 3,6 гривні, якщо більше – 7,2 гривні.

Як розповіла перший заступник міністра економіки Юлія Ковалів, 6,88 гривні за кубометр – ринкова вартість газу. Так, на кордоні з Україною імпортне "блакитне паливо" коштує 4942 гривень за тисячу кубометрів. Ще 1146,5 гривень – ПДВ, 219 гривень – тариф на транспортування і 513,7 гривні – тариф на розподіл газу. Крім того, в структурі "єдиного" тарифу є торгова націнка постачальника ( "Нафтогазу") – 57,4 гривні.

Через подорожчання газу в Україні з'явиться як мінімум мільйон нових субсідіантов.

Змусять платити ЄСВ аграріїв і хочуть збільшити пенсійний вік

На даний момент, як розповів міністр соцполітики Андрій Рева, розглядається можливість збільшення пенсійного віку для тих українців, які мають маленький стаж роботи.

"А якщо людина не має страхового стажу, потрібно йому виходити в 60 років або йому можна до 65-ти збільшити термін? Чому він повинен мати такі ж умови виходу на пенсію, як і ті, хто чесно уколює? Чим він краще? Тим, що він самим хитрим виявився? У чому проблема? Тому якщо у нас є люди, які виходять на пенсію раніше віку то той, хто все життя про себе думав і не напружувався, напевно, повинен виходити пізніше. і я думаю, це справедливо", – заявив міністр соцполітики.

Як пояснив Андрій Рева, з 16 мільйонів працевлаштованих українців тільки 10 мільйонів платять ЄСВ до Пенсійного фонду. Решта користуються своїми правами платити податок за бажанням. Серед пільгових категорій аграрії, нотаріуса і так далі. У Кабміні пропонують зобов'язати всіх працюючих українців платити єдиний соціальний внесок.

 

Сегодня.ua


10.06.2016 417 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1384 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1709 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2497
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2325 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7562
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15282 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

337

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1057

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1122

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1913
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

296
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

673
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

914
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

941
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1969
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1020
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35171 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

289
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

499
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

644
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

961