якби і як би

 

Якби «Громадське ТБ» фінансувалося виключно за рахунок щедрого і розумнішого українського споживача, і якби таких було побільше, то би не залежало більше, ніж на 50%, від західних грантів; а журналіст Д. Яневський, який можливо і трохи «псіханув», та «психанув» «по дєлу», коли жорстко відреагував на репліку російського представника «Х*юман райтс», що в Україні, мовляв, відбувається внутрішня війна, а не зовнішня з Росією, працював би порядно надалі на «Громадському».
Якби в українців, навіть в тих, що працюють на «Громадському» було трохи більше неособистого почуття самолюбства, а трохи такого колективнішого, патріотичнішого(чьто-лі), то ще не факт, щоби вони стали сильно схожими на їх російських халєг.
Якби пани єфрємови, сіманєнкі, шухврічі і купа іншої великої і дрібної ПРєдатєльщіни (сюди ж зараховуємо всіх великих і малих коруперів-руперів у вишиванках з Галичини, незалежно від політичної і соціальної «фарби») були давно на своїх вузьких - три на чотири – і закритих місцях, а не на різновелких і рівновеликих тронах, то було би менше підстав у всіх, крім російських підданих, говорити про внутрішню війну на Україні.
Якби сьогодні в Україні було всього два мільярдери – Порошенко і Коломойський, - то з більшою вірогідністю, в недалекому чи далекому майбутньому, такий би статус-кво значно полегшав розкуркулення задофіга-імущих і ібущих, перетворення країни на взірець, наприклад, шведської соціально-економічної політики, хоча й необов’язково шведської. Країни із мільярдерами з новими обличчями, чесними правилами і рахунками не лише в закордонних банках і не під чужими іменами.
Якби стільки українців у всіх широтах і висотах Єдиної не були жлобами, а не лише бідними, і кожен другий, замість просиджування годинами в кафе за кухлями пива і до другої ночі за російськими серіалами, не вимикаючи світла, на тиждень давав би десять гривень на армію, п’ять на незалежні ЗМІ і по гривні-дві на горопашну неньку-культуру, аби без Люка Бессона і Самсона Гоши Куценка зняти кілька альтерантивних руському відінію фільмів, передусім, для любого Донбасу, то кожен другий українець ще й до всього купив би книжку «Жлобологія» від проекту Антіна Мухарського, наприклад, і дізнався з теорії багато цікавого не про себе.
Якби українські громадяни масово були вдумливішими і багатшими, то це б означало одне: такі декларовані і задекларовані усіма політиками і політиканами реформи були проведені – давно.
Якби 1,5 млрд. доларів, що весною український уряд виділив Газпрому, не пішли на потреби путінської казни, щоб потім, цілком імовірно, піти на потреби бандитів з «ново-росій», то не було би проблем у розмірі щонайменше дефіцитних 900 мільйонів гривень для української армії без тепловізорів і бронежилетів(Богу слава, що з цим проблем стає потроху менше – благо багато небагатих в країні, і не всі, бідні і багаті, жлоби ).
Якби українська держава зі шкури лізла, щоб унезалежнитися від Газпрому, вкладати, добувати, мати альтернативні джерела енергоносіїв, зокрема, зелені, то б мало хто хотів йти до влади у цій країні, тільки альтруїсти, а таке поняття як «мільярдер-держслужбовець» чи «мільйонер-держслужбовець» було би абсолютним ірреальним нонсенсом.
Якби не було «Нафтогазу» і йому подібних нелегально і напівлегально приватних структур, то не було б Газпрому таким, яким він був до певного часу і яким ще досі залишається – транснаціональною годувальницею окремих громадян багатьох країн, які є загрозою не лише суверенітету України, а й загрозою безпеки усієї Європи, незалежно від того, усвідомлюють це в нинішній Європі чи не дуже.
Якби був ліквідований чи докорінно профільно перебудований національний Івано-Франківський університет нафти й газу, то не було би на Прикарпатті латентного осередку москвофільства, русофільства. Вже не кажучи про всезагальне національне хабарництво.
Якби багато українців симпатизувало, наприклад, не партії Ляшка і йому особисто, а «Демальянсу», «Волі», «Самопомочі», тим, у кого популізму і об’єктивно грошей менше, а самі спонсорували по десять гривень - на місяць, то були би це українські громадяни, а не натовп розведених телюків, яким краще сидіти і жувати, ніж ходити на вибори.
Якби ми – більше й менше пересічні українці – менше критикували чинну владу, то були б, з одного боку, більшими наївнюками, а з другого менше гімнюками. МВС підготував список російських діячів культури, яким дуже скоро можуть заборонити в’їзд на територію України - повинні. Чи не добрий привід нарешті похвалити вітчизняну міліцію? А МЗС у свою чергу теж активізувався нарешті на ниві «зачави чужака». Беруться народні мужі і жони за бандитські серіали, беруться за блогерів, всяких тролів, які за копійки від ФСБ на ФБ і ТД. воняють аж вазонки сохнуть. Наша влада, схоже, потроху прокидається від сонної споглядальності «русской вєсни», лиш би вистачило надовго і до кінця.
Якби жили не в Україні, а в Канаді – то шо би було ? Не важливо, що «було», важливо, що «буде». Буде – Україна. І буде не переможеною, а Переможницею.


06.08.2014 Яв Назар 1591 1
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1997
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1876
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1875
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5564 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2167 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1527

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

767

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

831

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1036

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1018
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1790
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3697
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10282
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26167
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10205 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7733
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

915
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

245
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

276
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

399
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1299
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

900