якби і як би

 

Якби «Громадське ТБ» фінансувалося виключно за рахунок щедрого і розумнішого українського споживача, і якби таких було побільше, то би не залежало більше, ніж на 50%, від західних грантів; а журналіст Д. Яневський, який можливо і трохи «псіханув», та «психанув» «по дєлу», коли жорстко відреагував на репліку російського представника «Х*юман райтс», що в Україні, мовляв, відбувається внутрішня війна, а не зовнішня з Росією, працював би порядно надалі на «Громадському».
Якби в українців, навіть в тих, що працюють на «Громадському» було трохи більше неособистого почуття самолюбства, а трохи такого колективнішого, патріотичнішого(чьто-лі), то ще не факт, щоби вони стали сильно схожими на їх російських халєг.
Якби пани єфрємови, сіманєнкі, шухврічі і купа іншої великої і дрібної ПРєдатєльщіни (сюди ж зараховуємо всіх великих і малих коруперів-руперів у вишиванках з Галичини, незалежно від політичної і соціальної «фарби») були давно на своїх вузьких - три на чотири – і закритих місцях, а не на різновелких і рівновеликих тронах, то було би менше підстав у всіх, крім російських підданих, говорити про внутрішню війну на Україні.
Якби сьогодні в Україні було всього два мільярдери – Порошенко і Коломойський, - то з більшою вірогідністю, в недалекому чи далекому майбутньому, такий би статус-кво значно полегшав розкуркулення задофіга-імущих і ібущих, перетворення країни на взірець, наприклад, шведської соціально-економічної політики, хоча й необов’язково шведської. Країни із мільярдерами з новими обличчями, чесними правилами і рахунками не лише в закордонних банках і не під чужими іменами.
Якби стільки українців у всіх широтах і висотах Єдиної не були жлобами, а не лише бідними, і кожен другий, замість просиджування годинами в кафе за кухлями пива і до другої ночі за російськими серіалами, не вимикаючи світла, на тиждень давав би десять гривень на армію, п’ять на незалежні ЗМІ і по гривні-дві на горопашну неньку-культуру, аби без Люка Бессона і Самсона Гоши Куценка зняти кілька альтерантивних руському відінію фільмів, передусім, для любого Донбасу, то кожен другий українець ще й до всього купив би книжку «Жлобологія» від проекту Антіна Мухарського, наприклад, і дізнався з теорії багато цікавого не про себе.
Якби українські громадяни масово були вдумливішими і багатшими, то це б означало одне: такі декларовані і задекларовані усіма політиками і політиканами реформи були проведені – давно.
Якби 1,5 млрд. доларів, що весною український уряд виділив Газпрому, не пішли на потреби путінської казни, щоб потім, цілком імовірно, піти на потреби бандитів з «ново-росій», то не було би проблем у розмірі щонайменше дефіцитних 900 мільйонів гривень для української армії без тепловізорів і бронежилетів(Богу слава, що з цим проблем стає потроху менше – благо багато небагатих в країні, і не всі, бідні і багаті, жлоби ).
Якби українська держава зі шкури лізла, щоб унезалежнитися від Газпрому, вкладати, добувати, мати альтернативні джерела енергоносіїв, зокрема, зелені, то б мало хто хотів йти до влади у цій країні, тільки альтруїсти, а таке поняття як «мільярдер-держслужбовець» чи «мільйонер-держслужбовець» було би абсолютним ірреальним нонсенсом.
Якби не було «Нафтогазу» і йому подібних нелегально і напівлегально приватних структур, то не було б Газпрому таким, яким він був до певного часу і яким ще досі залишається – транснаціональною годувальницею окремих громадян багатьох країн, які є загрозою не лише суверенітету України, а й загрозою безпеки усієї Європи, незалежно від того, усвідомлюють це в нинішній Європі чи не дуже.
Якби був ліквідований чи докорінно профільно перебудований національний Івано-Франківський університет нафти й газу, то не було би на Прикарпатті латентного осередку москвофільства, русофільства. Вже не кажучи про всезагальне національне хабарництво.
Якби багато українців симпатизувало, наприклад, не партії Ляшка і йому особисто, а «Демальянсу», «Волі», «Самопомочі», тим, у кого популізму і об’єктивно грошей менше, а самі спонсорували по десять гривень - на місяць, то були би це українські громадяни, а не натовп розведених телюків, яким краще сидіти і жувати, ніж ходити на вибори.
Якби ми – більше й менше пересічні українці – менше критикували чинну владу, то були б, з одного боку, більшими наївнюками, а з другого менше гімнюками. МВС підготував список російських діячів культури, яким дуже скоро можуть заборонити в’їзд на територію України - повинні. Чи не добрий привід нарешті похвалити вітчизняну міліцію? А МЗС у свою чергу теж активізувався нарешті на ниві «зачави чужака». Беруться народні мужі і жони за бандитські серіали, беруться за блогерів, всяких тролів, які за копійки від ФСБ на ФБ і ТД. воняють аж вазонки сохнуть. Наша влада, схоже, потроху прокидається від сонної споглядальності «русской вєсни», лиш би вистачило надовго і до кінця.
Якби жили не в Україні, а в Канаді – то шо би було ? Не важливо, що «було», важливо, що «буде». Буде – Україна. І буде не переможеною, а Переможницею.


06.08.2014 Яв Назар 1798 1
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

406
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

575
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1313
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2265 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1121
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3054

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

880

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1029

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1454

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2060
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26361 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

750
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

947
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2988
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1237
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

931
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1189
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1198
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

404
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4251
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1065
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1630