Як зміняться ціни на квартири 2017 року: думки експертів

 

/data/blog/123475/852eba56c547488e3ce688e77a862251.jpg

 

Прогнози експертів щодо тенденцій на вторинному ринку житла України різняться кардинально. Тоді як одні чекають подальшого зниження цін, інші, навпаки, вважають, що квартирам час дорожчати.
 
 

З 2016 року в середньому по столиці ціни на вторинне житло просіли на 12%, до 1114 доларів за квадратний метр, повідомили в "Олімп-консалтинг". На думку віце-президента Ліги експертів України Андрія Гусельникова, ціни на вторинному ринку стабілізувалися і є шанс, що наступного року житло в столиці знову почне дорожчати, пише Сегодня

 

"Ми бачимо, що в останні місяці року ціни коливалися досить умовно, 0,1 – 0,5% на місяць, або на долар-два на квадраті. Тобто зараз можна говорити про стабільність", – пояснив Гусельников. Експерт сподівається, що з другого кварталу наступного року житло на вторинному ринку почне зростати в ціні. "Якщо не буде форс-мажорів", – уточнив Гусельников.

 

Протилежної думки дотримується гендиректор консалтингової компанії "Самсон" Олександр Рубанов.

 

"Немає жодних передумов для поліпшення ситуації. Ринок в стагнації і скільки він пробуде в такому стані, складно прогнозувати. Немає найголовнішого – зростання доходів населення. Ні спроб ні з боку банків, ні з боку держави стимулювати ринок нерухомості. Енергоносії дорожчають, а значить, навантаження на квадратний метр зростає ", – перераховує тривожні фактори експерт.

 

На його думку, квадратний метр на вторинному ринку подешевшає наступного року на 10-1 5%. "Чим старіше житло, тим швидше воно втрачатиме в ціні", – підкреслив Рубанов.

 

Аналітик SV Development Сергій Костецький вважає, що кількість угод 2017 року може знизитися, а слідом за цим – і ціни.

 

"Кілька останніх років вторинна нерухомість була альтернативою банкам. Так, кошти не пропадають, але й не примножуються, адже ціна квадрата продовжує падати. Наскільки просядуть ціни? Все залежатиме від первинного ринку, точніше від того, як він зможе подолати кризу недофінансування", – вважає Костецький.

 

Серед факторів, що найсильніше впливали на ринок нерухомості 2016-го, керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов назвав відсутність працюючої іпотеки.

 

"Хоча, згідно зі статистикою НБУ, кількість іпотечних кредитів збільшилася, на ринку це не відчутно. Причина – висока облікова ставка НБУ для фінансування покупки нерухомості за іпотекою. Щоб запустити ринок, необхідно хоча б 15% для кінцевого споживача (тобто 11% від НБУ)", – пояснив Артюхов.

 

Тому основний попит (близько 90%), як і в попередні два роки, був зосереджений в економ-сегменті.

 

"Продається те, що представлено в діапазоні від 400 тис. грн до 1 млн. грн – як в Києві, так і в передмісті. Тенденції цього року – збільшення пропозиції міні-квартир з ремонтом і меблями. І якщо інвестори раніше шукали проекти, зараз шукають професійні команди, яким довірять інвестування в квадратні метри під управлінням", – підкреслив Артюхов.

 

До моменту введення будинків в експлуатацію продається не менше 75-80% квартир.

 

За його оцінками, частка проданих квартир в новобудовах на стадії здачі в експлуатацію збільшилася порівняно з минулим роком, з близько 30 до 40%. Про незначному зростанні частки проданих квартир повідомляють в Київміськбуді. В "Інтергал-Буді" розповіли, що до моменту введення будинків в експлуатацію продається не менше 75-80% квартир.

 

"Цей відсоток залишається стабільним вже протягом декількох років. Досягати такого результату дозволяє стабільна робота компанії та підтверджена репутація надійного забудовника", – розповіла заступник комерційного директора компанії "Інтергал-Буд" Ганна Лаєвська.

 

Статистика продажів DIM за підсумками року не демонструє жодних істотних змін, порівняно з 2015 роком, і за даними компанії, на етапі введення в експлуатацію продається 98% від загального числа квартир.

 

Але експерти кажуть, що деякі забудовники навмисно роздмухують статистику. "У нас обсяги здачі житла в експлуатацію можна порівняти з 2008-2009 роками, коли активно працювало банківське кредитування. Зараз же обсяги, які заявляють деякі забудовники, малоймовірні. Але особливість оформлення договорів не дозволяє це перевірити, адже до реєстру власників вносяться дані тільки за стовідсоткової оплаті квартири в уже зданому будинку", – пояснив Костецький.

 

Він передбачає, що 2017-й рік буде дуже складним для ринку первинної нерухомості.

 

"Обсяги зростають, а кількість угод, визнаємо, падає. За рік на тлі прихованої інфляції близько 30% ціни на квадратні метри в новобудовах практично не змінилися. Більш того, я припускаю, що вони не зростуть і наступного року, залишившись в рамках 18 -25 тис. грн за кв. м. Купівельна ж спроможність не збільшується", – підкреслив Костецький.

 

"Наразі передумов для істотного перегляду цін на ринку немає, – погоджується з ним Ганна Лаєвська. – Як і раніше, найактивніше покупці купуватимуть житло економ- і комфорт-класу, на яке зараз припадає близько 70% від загальної кількості угод. Фактична відсутність іпотечного кредитування призводить до того, що ціна грає для покупців важливу роль при виборі квартири. Ця ситуація, судячи з усього, найближчого року не зміниться". А ось прогноз від Київміськбуду – ціни зростатимуть. "Насамперед тому, що зростає собівартість будівництва, значну частину якої становлять ціни на будівельні матеріали. Подорожчання будматеріалів пов'язано з ростом цін на енергоносії. Позначиться на ціні і зростання з січня 2017 року мінімальної заробітної плати. Ще одна складова зростання вартості житла – це попит. Всупереч кризовим явищам в економіці, інтерес до об'єктів будівництва постійно зростає. Водночас підвищуються і вимоги до якості будівництва з боку нинішнього покупця", – пояснили в Кївміськбуді.

 

На думку Артюхова, ні ціна, ні структура попиту і пропозиції 2017 року не зміниться.

 

"Найпомітнішим трендом стане збільшення пропозиції міні-квартир з ремонтом і меблями. Сегмент таких квартир розвиватиметься динамічніше за все, – каже Артюхов. Ще одним трендом він назвав зменшення поверховості будівництва в районах, прилеглих до центру столиці, а також в передмісті."

 

Це пов'язано з тим, що покупці хочуть отримати свою квартиру якомога швидше. Хоча, прагнення будувати високі будівлі завжди було і буде. Таких проектів просто стане менше, зосереджені вони будуть переважно в центрі столиці і максимально оптимізовані з точки зору витрат на експлуатацію та енергозбереження.


09.01.2017 608 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

367
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

841
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1852
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3377
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2303 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4518

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

673

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

591

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

570

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

605
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10218
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1057
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

855
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2651
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1080
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34306 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

507
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

568
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

908 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1136