Фраза винесена в заголовок не зовсім відповідає дійсності. Бо міліція в Івано-Франківську все ж є. Але на даному етапі – це трішечки не та міліція до якої ми звикли.
Вчора на стоянці таксі на вулиці Січових Стрільців, таксисти ділилися один з одним враженнями від того, як добре стало їздити, коли немає даішників. І, власне, добре не тому, що можна порушувати правила, а тому що зникло те нервове напруження, яке виникає у водія, котрий постійно чекає «падлянки» від чергової несподіваної засідки працівників державтоінспекції.
«А порушувати правила навіть в голову не приходить», - зізнався один водій. «Та чи надовго це?» - скрушно запитав інший.
Тут одразу згадуєш напис, який з’явився на стіні будинку івано-франківської стометрівки в липні минулого року «Менше міліції - більше порядку!».
Спробуємо проаналізувати, наскільки це відповідає дійсності.
На сайті УМВС Івано-Франківської області міліція подає оперативну інформацію про злочини та події, котрі трапилися на території області, а також скільки було складено адміністративних протоколів та задокументовано водіїв в стані алкогольного сп’яніння.
Якщо взяти до уваги кількість заяв та повідомлень громадян про кримінальні правопорушення, то цифра за останні пів року переважно коливається від ста до двохсот на добу і можна сказати, що залишається сталою.
А от з адміністративними протоколами по лінії Державтоінспекції справа дещо інакша.
Водіїв у стані алкогольного сп’яніння стали затримувати разів в три-п’ять менше. І ото піди зрозумій – чи то водії стали більш сумлінними, чи просто не попадаються.
Якщо взяти оперативну інформацію за 6 вересня минулого року, то було складено 146 таких протоколів.
А якщо глянути на дані через пів року, саме на день сьогоднішній, 4 березня 2014 року, то побачимо цифру в 24 протоколи. Тобто кількість складених протоколів скоротилася в шість раз.
При цьому тенденція до скорочення кількості протоколів почала спостерігатися в другій половині минулого місяця. При цьому кількість кримінальних злочинів має характерні сталі спади та зростання.
Що це означає? Та саме те й означає, про що говорили таксисти на стоянці. Даішники перестали полювати на водіїв.
Це добре чи погано?
З одного боку добре, бо показує, що Державтоінспекція все ж може бути реформована, якщо до справи підійти з розумом та зважено.
А з іншого боку, водіїв у стані алкогольного сп’яніння стали затримувати разів в три-п’ять менше. І ото піди зрозумій – чи то водії стали більш сумлінними, чи просто не попадаються, пишуть Версії.