Як застерегти дитячу телеманію

 

Ми вже давно перестали помічати, що телевізор став повноправним членом нашої сім’ї. Тільки но переступаємо поріг нашої квартири, одразу вмикаємо телевізор, намагаючись побачити щось цікаве.


Але навіть не замислюємось над тим, наскільки це може бути шкідливим не тільки для нас, але й для нашої малечі. В компанії з телевізором ми граємось з дітьми, вчимо уроки і навіть їмо. Не дивно, що наші діти віддають перевагу більше комп’ютерам, телевізорам, а не книгам та іграм.

 

Якщо вірити твердженням науковців, що 80% всієї інформації, котра сприймається людиною за все життя, вона отримує у віці до трьох років, то надзвичайно важливо, яку життєву програму вона одержить у цей час. Потік як зорової, так і звукової телевізійної інформації формує в дитини базу даних, які впливатимуть на все її подальше життя. Агресивність, негативне ставлення до оточуючого світу, розчарування в житті – безпосередні наслідки отриманих у дитинстві вражень.

 

Майже 90% інформації людина одержує через органи зору. Ось чому для якісного сприйняття навколишнього світу важливо правильне формування зорової системи дитини. Якщо зорові навантаження надмірні, тривалі і постійні та не відповідають віку дитини, то через деякий час це може призвести до розвитку короткозорості. Крім того, яскраве підсвічування з екрана телевізора, особливо при зниженій освітленості в кімнаті, шкідливо впливає на зорову систему, викликаючи головний біль, різь, почервоніння очей.

 

Також дуже шкідливо для дитячого здоров'я дивитися телевізор під час їжі, що не завжди відомо батькам. Улюблені мультфільми часто виявляються підмогою для мам, які намагаються нагодувати своїх дітей з поганим апетитом: захоплено дивлячись на екран, малюк поглинає все, що йому запропонують. Але, як стверджують лікарі, коли ми їмо і зайняті іншими справами, організм зашлаковується в результаті неякісного перетравлення їжі.


Однак ми не можемо повністю виключити телевізор з життя наших дітей, тому треба шукати розумний вихід. Насамперед потрібно обмежити час перегляду певної передачі для дітей. Дітям віком до 2-х років взагалі не рекомендується дивитися телевізор. Загальна тривалість перегляду телевізійних програм для дітей до 3-х років не повинна перевищувати 30 хв. на день. Діти з 3 до 7 років можуть дивитися телевізор не більше 40-50 хв. на день; з 7 до 13 – не більше 2-х год. на день (при цьому безперервне навантаження повинно бути не більше 1,5 години).


Телевізор потрібно дивитися тільки сидячи; у вечірній час – з включеним додатковим освітленням у кімнаті, в жодному разі не в темряві. Інакше створюється велика різниця між освітленістю екрана і загальною освітленістю в кімнаті, що є несприятливою умовою для роботи зорової системи і призводить до зорового стомлення, а це впливає і на загальний стан дитини. Відстань до екрана не повинна бути меншою трьох метрів.
Батькам необхідно пам'ятати, що зір у дітей знижується поступово і часто вони не помічають цього. Тому, навіть за відсутності скарг, необхідно своєчасно (раз на рік) показувати дитину дитячому офтальмологу. Це дасть можливість виявити можливу патологію на ранніх стадіях і вчасно почати лікування.

 

БАТЬКАМ НА ЗАМІТКУ:
Щоб ваша дитина не стала телеманом, приділіть їй більше уваги. Ніколи не залишайте телевізор увімкненим для фону, коли діти виконують домашнє завдання, їдять, розмовляють або граються. Можна замінити перегляд телепрограм прогулянкою, іграми на свіжому повітрі. І дуже важливо не відмовлятися від своїх вимог після того, як ви визначили часові обмеження на перегляд телепрограм. Діти почнуть визнавати їх тільки тоді, коли ви будете непохитними. Не пропустіть щасливий час побути з дітьми разом, щоб потім не шкодувати, що вони люблять спілкуватися з комп’ютером і телевізором більше ніж з вами.
 

 

Тетяна ЧЕРВАК,
методист обласних курсів НМЦ, ЗК


09.02.2012 Тетяна Червак 1750 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

181
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1325
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2421 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3577
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2900
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2109

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

578

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

426

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1600

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1756
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

249
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

471
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

766
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4912
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

327
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

841
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10088
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

464
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

218
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

341
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

369
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

687