Як заробляти гроші у кризу? Насправді, станом на зараз, це питання стає все більш і більш актуальним. Які ж типи бізнесу зараз можна розвивати і в яких видах бізнесу можуть бути найменші втрати.
Зараз, в умовах жорсткої конкуренції та кризи на перший план виходить індивідуальність пропозицій для своїх клієнтів.
Маркетологами вже давно підмічено, що люди, як правило, при виборі товару чи послуги, керуються не раціональністю, а емоціями.
Тобто, якщо товари, або послуги викликають хороші емоції, вони сподобаються клієнтам.
Ви маєте запам'ятатися клієнтам і тоді вони вас полюблять.
В цій статті піде мова про те, як заробляти гроші в кризу в туристичному бізнесі. Власне, життя так влаштоване, що виживають сильніші і більш пристосовані. Очевидно, що цей закон, в принципі, поширюється і на тваринне царство - всюди йде боротьба за виживання.
Чому саме туристичний бізнес?
Мабуть тому, що я живу в Прикарпатському регіоні, де туристичний бізнес має величезний потенціал, однак не всі грамотно використовують цей потенціал у цій сфері.
Поштовхом до написання цієї статті, стала зустріч з двома представницями об'єднання Business Travel Association of Ukraine - Анною Петровою і Світланою Ланко. Зустріч організував директор компанії "Експера" - Андрій Кузнєцов.
Що ж до самого об'єднання BTA, то воно зараз просуває безліч цікавих проектів і одне з перших вийшло на дійсно міжнародний рівень.
Анні Петровій, до прикладу, як успішній представниці туристичного бізнесу, вдалося відкрити офіси своїх компаній в 10 країнах світу та по Україні.
То що ж дозволяє їм розвиватися, навіть у період кризи, а інші компанії втрачають велику кількість клієнтів?
Перш за все, акцент робиться на креативності, непередбачуваності, активному відхиленні від стандартності у самому підході до організації нестандартних івентів для своїх клієнтів.
Які ж "фішки" застосовувати, щоб здобувати прихильність клієнтів?
Останнім часом, на думку багатьох представників бізнесу, клієнти стали дуже вимогливими і розумними. Їм не хочеться вже якихось простих та банальних речей, вони хочуть платити гроші, але щоб була якась "родзинка" у тому, що вони придбають.
Наразі, в період кризи, в туристичному бізнесі ефективніше орієнтуватися саме на корпоративних клієнтів, а не на індивідуальних клієнтів, однак, щоб їх здивувати, треба буде попотіти.
Запропонуйте своїм клієнтам якийсь цікавий івент
Наприклад, якщо ваші клієнти, переважно жінки, то можете їм запропонувати, наприклад, відпочинок у готелі, але запросити туди, наприклад, тренерів по діловому спілкуванню, оздобити кімнати, в яких будуть жити жінки ніжними кольорами, шампанським, полуницею, тощо. Таке має приємно вразити ваших клієнтів.
Для чоловіків, наприклад, можна запропонувати пограти в баскетбол на майданчику, на якому світиться підлога, коли наступаєш на неї ногою.
Що ж до місць проведення, то їх вибір також не має бути позбавлений креативності.
Придумайте щось цікаве, наприклад, це може бути:
- державні підприємства, наприклад, монетний двір;
- автомобільні салони, тощо.