Як з настанням весни запобігти загостренню хронічних захворювань

 

/data/blog/100989/569049b0983723220815e23c3c8081c2.jpg

 

Із настанням весни частішають випадки загострення ряду хронічних захворювань. Відбувається це тому, що зимово-весняному періоду притаманні різкі зміни в кліматі, перепади атмосферного тиску, зміна сонячної інсоляції – все це дуже впливає на організм людини.

 

„Ми відмічаємо загострення захворювань серцево-судинної системи, у пацієнтів підвищується артеріальний тиск, зростають напади стенокардії. Крім того, навесні відбувається загострення гастроентерологічних патологій, серед яких на першому місці – виразкова хвороба, основним збудником якої є бактерія хелікобактер пілорі. Після тривалої зими у хворих частішають дисгормональні зміни в організмі. Після перенесених вірусних, інфекційних, гострих респіраторних захворювань, у людей відбуваються нейроендокринні зміни – дисбаланс відповідних гормонів. Це також сприятливий фактор для активації збудника, що викликає виразку. Овочі та фрукти, які споживають люди, містять менше вітамінів, а при нестачі вітамінів в організмі загострюються такі хронічні захворювання, як гепатит, панкреатит підшлункової залози, виразка, гастрит. Також в цей час люди вживають більше закруток, заготовлених з осіннього періоду, а це – консерванти, які містять маринади, що загострюють хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту”, – розповідає завідувач терапевтичним відділенням Центральної міської клінічної лікарні, міський позаштатний терапевт Зіновія Зозуляк.

 

За її словами, навесні люди починають займатися фізичною працею на присадибних ділянках, а різке зростання фізичних навантажень також сприяє загостренню різних патологій.

 

Також з початком весни загострюються захворювання суглобів – артрити, артози. Внаслідок сонячного опромінення загострюються такі хвороби, як системний вовчак та системна склеродермія. У зв’язку із загостренням цих ревматичних хвороб, пацієнти часто безконтрольно приймають так звані нестероїдні препарати, прийом яких навіть в здоровому шлунку може викликати виразку, або ерозивний гастродуоденіт, а також загострює уже наявні виразки.

 

З першим цвітінням розпочнеться пік алергічних захворювань, бронхіальної астми, алергічних ринітів, тому пацієнтам необхідно при будь-яких симптомах загострення хвороби звертатися у заклади медичної допомоги.

 

Якщо з’являється больовий синдром в шлунку, особливо в ранковий час, печія, дискомфорт, здуття живота, пацієнтам необхідно звернутися до гастроентерологів, які працюють в чотирьох поліклініках та усіх лікарнях міста. Завдяки головному лікарю Івано-Франківська Тарасу Масляку, для наших медичних установ було придбано сучасні ендоскопи, а це полегшує діагностику виразкової хвороби чи дуоденіту. Варто пам’ятати – несвоєчасне призначення препаратів може призвести до різних ускладнень – кровоточивої виразки чи стенозів.

 

Також слід звертати увагу на неспецифічні симптоми – болі в суглобах, субфебрильну температуру 37-37,2о, жовтушність очей, свербіння шкіри. Це симптоми захворювання печінки. Тоді варто звернутися до лікаря-терапевта чи сімейного лікаря і провести біохімічний аналіз крові, щоб вчасно діагностувати хворобу і запобігти таким ускладненням, як цироз печінки при тривалому нелікованому гепатиті”, – наголошує Зіновія Зозуляк.

 

До сезонних захворювань можна віднести і пієлонефрити – захворювання нирок, особливо часто вони виникають навесні в молодих людей, які легко одягаються та переохолоджуються. Основні симптоми хвороби – розлад сечопуску, болі при ньому, частий сечопуск.

 

Залишається актуальним і збільшення кількості гострих респіраторних захворювань і пневмоній. При появі таких симптомів як нежить, чхання, сльозоточивість, необхідно звертатися до терапевта, адже це можуть бути перші знаки алергії, які можуть перерости в бронхіальну астму.

 

В зимово-весняний період, коли людський організм виснажений після тривалої зими, в першу чергу людині необхідний здоровий сон, тривалістю не менше восьми годин. Значну роль відіграє і збалансоване харчування, збагачене вітамінами. Корисними є яблука, цибуля, часник, які місять багато фітонцидів, що попереджають застудні захворювання.

 

Важливо приймати їжу малими порціями 5-7 разів на день, щоб шлунково-кишковий тракт працював у нормальному режимі, вживати чаї з малини та ожини, які містять багато вітамінів. Щоб підвищити імунні захисні сили, добре вживати щодня 5 волоських горіхів, які містять добову кількість вітаміну Е і є добрим антиоксидантом для серцево-судинних захворювань. Варто пити узвар, морси, домашні соки і не забувати про перебування на свіжому повітрі та регулярне провітрювання приміщення.

 

Такі прості на перший погляд правила допоможуть зберегти найосновніше – здоров’я.


03.03.2016 2240 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

1296
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1397
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1058
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2077
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3567
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1349

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1700

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

507

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1144

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1314
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

443
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24259
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

506
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

454
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

628
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1514
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

681
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5543
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

607
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1552 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

620
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

531