Як з настанням весни запобігти загостренню хронічних захворювань

 

/data/blog/100989/569049b0983723220815e23c3c8081c2.jpg

 

Із настанням весни частішають випадки загострення ряду хронічних захворювань. Відбувається це тому, що зимово-весняному періоду притаманні різкі зміни в кліматі, перепади атмосферного тиску, зміна сонячної інсоляції – все це дуже впливає на організм людини.

 

„Ми відмічаємо загострення захворювань серцево-судинної системи, у пацієнтів підвищується артеріальний тиск, зростають напади стенокардії. Крім того, навесні відбувається загострення гастроентерологічних патологій, серед яких на першому місці – виразкова хвороба, основним збудником якої є бактерія хелікобактер пілорі. Після тривалої зими у хворих частішають дисгормональні зміни в організмі. Після перенесених вірусних, інфекційних, гострих респіраторних захворювань, у людей відбуваються нейроендокринні зміни – дисбаланс відповідних гормонів. Це також сприятливий фактор для активації збудника, що викликає виразку. Овочі та фрукти, які споживають люди, містять менше вітамінів, а при нестачі вітамінів в організмі загострюються такі хронічні захворювання, як гепатит, панкреатит підшлункової залози, виразка, гастрит. Також в цей час люди вживають більше закруток, заготовлених з осіннього періоду, а це – консерванти, які містять маринади, що загострюють хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту”, – розповідає завідувач терапевтичним відділенням Центральної міської клінічної лікарні, міський позаштатний терапевт Зіновія Зозуляк.

 

За її словами, навесні люди починають займатися фізичною працею на присадибних ділянках, а різке зростання фізичних навантажень також сприяє загостренню різних патологій.

 

Також з початком весни загострюються захворювання суглобів – артрити, артози. Внаслідок сонячного опромінення загострюються такі хвороби, як системний вовчак та системна склеродермія. У зв’язку із загостренням цих ревматичних хвороб, пацієнти часто безконтрольно приймають так звані нестероїдні препарати, прийом яких навіть в здоровому шлунку може викликати виразку, або ерозивний гастродуоденіт, а також загострює уже наявні виразки.

 

З першим цвітінням розпочнеться пік алергічних захворювань, бронхіальної астми, алергічних ринітів, тому пацієнтам необхідно при будь-яких симптомах загострення хвороби звертатися у заклади медичної допомоги.

 

Якщо з’являється больовий синдром в шлунку, особливо в ранковий час, печія, дискомфорт, здуття живота, пацієнтам необхідно звернутися до гастроентерологів, які працюють в чотирьох поліклініках та усіх лікарнях міста. Завдяки головному лікарю Івано-Франківська Тарасу Масляку, для наших медичних установ було придбано сучасні ендоскопи, а це полегшує діагностику виразкової хвороби чи дуоденіту. Варто пам’ятати – несвоєчасне призначення препаратів може призвести до різних ускладнень – кровоточивої виразки чи стенозів.

 

Також слід звертати увагу на неспецифічні симптоми – болі в суглобах, субфебрильну температуру 37-37,2о, жовтушність очей, свербіння шкіри. Це симптоми захворювання печінки. Тоді варто звернутися до лікаря-терапевта чи сімейного лікаря і провести біохімічний аналіз крові, щоб вчасно діагностувати хворобу і запобігти таким ускладненням, як цироз печінки при тривалому нелікованому гепатиті”, – наголошує Зіновія Зозуляк.

 

До сезонних захворювань можна віднести і пієлонефрити – захворювання нирок, особливо часто вони виникають навесні в молодих людей, які легко одягаються та переохолоджуються. Основні симптоми хвороби – розлад сечопуску, болі при ньому, частий сечопуск.

 

Залишається актуальним і збільшення кількості гострих респіраторних захворювань і пневмоній. При появі таких симптомів як нежить, чхання, сльозоточивість, необхідно звертатися до терапевта, адже це можуть бути перші знаки алергії, які можуть перерости в бронхіальну астму.

 

В зимово-весняний період, коли людський організм виснажений після тривалої зими, в першу чергу людині необхідний здоровий сон, тривалістю не менше восьми годин. Значну роль відіграє і збалансоване харчування, збагачене вітамінами. Корисними є яблука, цибуля, часник, які місять багато фітонцидів, що попереджають застудні захворювання.

 

Важливо приймати їжу малими порціями 5-7 разів на день, щоб шлунково-кишковий тракт працював у нормальному режимі, вживати чаї з малини та ожини, які містять багато вітамінів. Щоб підвищити імунні захисні сили, добре вживати щодня 5 волоських горіхів, які містять добову кількість вітаміну Е і є добрим антиоксидантом для серцево-судинних захворювань. Варто пити узвар, морси, домашні соки і не забувати про перебування на свіжому повітрі та регулярне провітрювання приміщення.

 

Такі прості на перший погляд правила допоможуть зберегти найосновніше – здоров’я.


03.03.2016 2136 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

986
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2586 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2172
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3017
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2623
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2345 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

478

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

482

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

981

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2200
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

679
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1947
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2042
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

213
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

824
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5532
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7390
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1406
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

680
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1060 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1563 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1423