Як врятувати свою душу за 12 секунд

 

/data/blog/109190/fc405430a369b0eba53164de27d64231.jpg

 

1. Іспанці запалюють віртуальні свічки

У містечку Сантьяго-де-Компостела, північно-західна Іспанія, в кафедральному соборі встановили електронне панно. На ньому можна запалити віртуальну свічку - за допомогою телефону чи Інтернету.

- Багато людей не мають фізичної можливості прийти до собору. Нова послуга допоможе їм запалити свічку й помолитися. Такі свічки не призведуть до пожежі й не забруднюватимуть атмосфери, - говорить священнослужитель собору Хосе Марії Діаса.

Палаюча віртуальна свічка коштує 1,39 євро (14 грн 65 коп. - "Країна"), якщо відправляти СМС. Також можна скористатися Інтернетом чи розплатитися пластиковою карткою.

Церковники планують акцію, де віруючим, які зареєструються на веб-сайті "Моя свічка", безкоштовно надаватимуть одну віртуальну свічку.


2. В Англії моляться через Інтернет

Інтернет-церква збирає віруючих з усього світу. Вони моляться, розмовляють, перебувають на богослужіннях у чатах. Сповідатися можна за допомогою чату або листа. Церква перебуває під опікою Оксфордської єпархії. Інтернет-громаду визнала Англіканська церква. Опікуном інтернет-церкви є жінка-священик Елітон Леслі.


3. В Італії хотіли обрати найкрасивішу черницю

Два роки тому священик Антоніо Рунджі з італійського міста Мондрагон, поблизу Неаполя, ініціював у своєму блозі конкурс "Сестра Італії". У ньому змагалися би черниці від 18 до 40 років. Не обов'язково італійки, але вони мали перебувати в Італії.

- Ви думаєте черниці старі й сумні? Це не так. Серед католицьких черниць є бразилійки. Вони найкрасивіші жінки, - сказав священик в інтерв'ю.

Він написав, що від учасниць конкурсу не вимагатимуть фотографій у купальних костюмах. Переможницю мали визначити інтернет-користувачі.

Вищі церковники розкритикували намір прогресивного священика. Антоніо Рунджі сказав, що провести конкурс краси йому запропонували самі черниці. Захід не відбувся.


4. Французи сповідуються по телефону

Французькі католики із компанії Aabas Interactive створили телефонну лінію "Лінія Господа". Вона дозволяє сповідуватися дистанційно. Коштує сповідь по телефону 0,34 євро (3 грн 40 коп. - "Країна").

Щоб отримати консультацію про послугу, треба натиснути кнопку "1". Для сповіді -  "2", щоб послухати чужі гріхи - "3". Абонент сам вірішує, чи слухатиме його сповідь хтось іще.

Священик не бере участі в сповіді. Монолог віруючого записується на сайт. Розробники програми запевняють, що через телефон можна спілкуватися з Богом  безпосередньо. За перший тиждень послугою скористалися майже 300 віруючих.

Конференція католицьких єпископів виступила проти цього. Вони наголошують, що присутність священика на сповіді має сакральне значення.


5. У космосі можна просто кліпати

2006 року Національне космічне агентство Малайзії та Департамент ісламського розвитку затвердили правила поведінки правовірного мусульманина в космосі. У дискусії взяли участь 150 вчених, релігієзнавців та астронавтів. Усі правила вмістилися в брошурі на кілька сторінок.

Міжнародна космічна станція розташована за 350 км від поверхні планети. Вона обертається навколо Землі 16 разів за добу. Мусульманин має молитися п'ять разів на день. У космосі це становить 80 намазів за 24 год. У брошурі сказано, що замість 80 намазів достатньо зробити п'ять "земних".

Мусульманин-землянин під час намазу повинен повертатися обличчям до Мекки. Космонавту-мусульманину - достатньо до Землі.

У космосі дозволено замінити молитовні пози на кліпання.



Нові молитви

1. Молитва перед футболом

Молитву створили на конференції католицьких єпископів Південно-Африканської Республіки спеціально до чемпіонату світу з футболу. Матчі проходитимуть із 11 червня до 11 липня.

- Хай будуть мешканці Південно-Африканської Республіки гостинними, гості бажаними, а футболісти всіх команд благословенними, - моляться католики. Також просять мудрості суддям та спокою вболівальникам.


2. Молитва перед сексом

Текст молитви перед сексом група британських католиків розмістила в "Молитовнику для подружжя", що має 64 сторінки:

- Господи, наповни серця наші Святим Духом. Відчиняємо тобі, Господи, одне одному й Твоїй добрій волі серця наші. Покрий нашу бідність багатством Твоєї милості й прощення. Дай нам істинної гідності та зглянься на наші спільні сподівання.


3. Молитва перед користуванням інтернетом

Священик Джон Вульсдорф (служить у Ватикані) написав молитву для інтернет-користувачів:

- Всемогутній і вічний Боже, Хто створив нас на Свою подобу й наказав нам шукати благе, істинне й прекрасне? Дозволь нам молити Тебе через заступника Твого Ісидора, єпископа й доктора, щоб під час наших подорожей інтернетом ми скеровували погляд і руки тільки на вигідне для тебе та проявляли доброзичливість і терпіння до всіх душ, які зустрінемо.


4. Молитва для повного відпущення гріхів

Норвезька лютеранська церква пропонує врятувати душу за 12 с. Для цього треба прочитати онлайн-молитву й натиснути кнопку "Ok".

Молитву вигадав священик Тор Егіл Рейланд із міста Хокксунд і розмістив її на сайті своєї церкви. Слова про відпущення всіх гріхів треба читати вголос. Після натиснення  "Ok" висвічується повідомлення: "Вітаємо! Ви отримали спасіння душі!".



"Що більше Бог тебе любить, то більше в тебе грошей"

1. У США на дорожніх щитах розміщують звернення священиків до проїжджаючих: "Що з твоїм життям?", "Чого ти не знаєш?", "Хороші новини для тебе", "Тобі пощастило" тощо.

Існують також агресивні біг-борди, наприклад: "Якщо Бог для нього не важливий, чи важлива для нього ти?".

2. Є кав'ярні, лікарні, підприємства, де працівники разом моляться, постують. На головні релігійні свята мають додаткові вихідні. На роботі заборонено лихословити та пліткувати.

3. Упродовж останніх 30 років популярними стали так звані мегацеркви. Ознакою любові Божої в них є заможність: що більше Бог тебе любить, то більше в тебе грошей. Пастори вихваляються власним багатством, демонструють люксові автомобілі, розкішні вілли. Видають книжки "Бог хоче, щоб ти був багатим", "Як стати мільйонером" тощо. В Україні найбільшою мегацерквою є "Посольство Боже" Сандея Аделаджі.



Святі

1. Святий Йосип Купертинський (1603 - 1663) - захисник пілотів і космонавтів. Підіймався в повітря над кафедрою під час проповіді.

2. Святий архангел Гавриїл - покровитель дипломатів, телевізійників та філателістів. Приносив звістки людям від Бога.

3. Свята Марґарита Клітероу (1556 - 1586) - заступниця ділових жінок. Вела величезне господарство після смерті чоловіка. Переховувала католицьких священиків. За це англійська влада її стратила.

4. Святий Гомобонус (помер 1197) - захисник бізнесменів. Заможний швець. Вважав, що багатство дається для того, щоб допомагати вбогим.

5. Святий Ісидор Севільський (560-636) - покровитель інтернету та комп'ютерів. Автор першої католицької енциклопедії.

6. Святий Максиміліан Кольбе (1894 - 1941) - заступник журналістів та в'язнів сумління. Створив групу церковних засобів масової інформації в Польщі. Страчений в Аушвіці: добровільно попросив розстріляти себе замість одного із в'язнів.

7. Святий Альберт Великий (1206 - 1280) - захисник біологів і генетиків. Прихильник мирного співіснування релігії та науки.

8. Святий Антоній Великий (251 - 356) - покровитель автомобілістів. Засновник чернецтва. Перетинав величезні відстані в пустелях Єгипту та Аравії.

9. Свята Аполлонія (померла 249 року) - заступниця стоматологів. Мучениця при імператорі Деції. На тортурах їй по черзі вирвали всі зуби.

10. Святий Бернардин Сієнський (1380-1444) - захисник рекламодавців. Видатний місіонер.

11. Святий Бернард Монтжуйський (923 - 1008) - покровитель гірськолижників. Користувався лижами для своїх місій в гірських французьких селах.

12. Святий Каєтан (1480 - 1547) - заступник безробітних. Заснував лікарню для безробітних та малозабезпечених хворих.



2009 року

Євангельська церква Німеччини (лютерани) обрала першу жінку-єпископа - Марґот Кессманн

 


16.06.2016 3228 0
Коментарі (0)

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3344

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667