Як відбувається загальна мобілізація. Кого покличуть до військоматів?

 

Як відбувається загальна мобілізація. Кого покличуть до військоматів?
 
 
Звуть служити Батьківщині зазвичай поштою, однак надворі ХХI століття, а закон був написаний в 1993 році. З тих пір світ дуже змінився, з’явилися нові засоби зв’язку.

Зараз будуть продзвонювати за телефонами, але багато приходять до військкомату самі, без всяких повісток і дзвінків.

У військкоматах кажуть, що дзвонять в основному офіцерам запасу і тим, хто буде забезпечувати збір — складати списки, шукати контакти призовників і т.д.

В іншому все як зазвичай під час призову: повістка (дзвінок) — явка — інструктаж — розподіл в частину.

У період, який в законі України «про мобілізацію» називається «особливим» або «військовим», всі державні підприємства повинні працювати на потреби оборони країни, мобілізація торкнеться не лише громадян, а й заводи, фабрики, органи влади. Всі вони будуть переведені на обслуговування армії. Приміром, фабрики з пошиття одягу почнуть шити форму, автозаводи будуть перепрофільовані для випуску військової техніки.

Можуть залучити для виконання військових замовлень і приватні підприємства. Тоді держава даватиме військові замовлення, при цьому оплачуючи їх. До слова, перед Першою світовою війною саме на цьому грунтувалося небувале економічне зростання, тоді всі підприємства постійно мали замовлення і отримували за це гроші, а робочі постійно мали роботу.

До речі, на сигаретних фабриках в разі війни (потрібно лише незначне переобладнання) можна випускати патрони. Діаметр стандартної сигарети і патрона для автомата один — 7,62 мм.

З оголошенням мобілізації можуть забрати авто чи будинок

Згідно законам, громадяни зобов’язані надавати свої автомобілі та іншій транспорт в тому випадку, якщо військові вважають, що він допоможе оборонятися державі. Крім того, можуть зайняти будинок, якщо він потрібний буде для оборони.

Також громадян можуть залучити до вуличних робіт необхідних у воєнний час, наприклад, якщо треба копати траншеї або зводити оборонні споруди. У Києві це робити вміють, досить подивитися на барикади в центрі.

Кого візьмуть в армію при загальній мобілізації

Останнім часом заявляли, що у разі проведення мобілізації — вона буде вибірковою та добровільною. Та й браку у добровольцях зараз немає, військкомати навіть скаржаться, що людей приходить багато і немає фахівців, щоб усіх записати. Влада заявляла, що брати будуть чоловіків до 27 років, хто старше цього віку, але молодше 45 років — у штаб, хто старше 45, але молодше 60 — призначать на роботу з документами і паперами.

Кого не беруть до армії при оголошенні загальної мобілізації

Підприємства можуть «забронювати» особливо важливих співробітників призовного віку, щоб вони працювали в тилу на потреби оборони, якщо в цьому є необхідність. Не підуть також і ті, хто працюють в органах влади. Можуть звільнити від служби батька, у якого п’ятеро неповнолітніх дітей. Також звільняють і за станом здоров’я, Це встановлюється на комісії.

Правда, навіть отримавши відмітку «не придатний» потрібно кожні півроку приходити заново на огляд. Наприклад, якщо потенційний солдат без ноги, то йому кожні півроку потрібно буде приходити до військкомату і доводити, що нога не відросла.

Жіноче питання при мобілізації

Жінок набирати на передову не будуть. Але ті представниці прекрасної статі, які мають близькі до військових спеціалізації (телефоністки, оператори ПК), теж можуть потрапити на службу в армії, на роботу при штабі. Також можуть взяти жінку, яка прийде проситися добровільно, тут потрібно тільки пройти комісію, багатьох беруть в медсестри.

До речі, є деталь: скрізь в українському законодавстві мобілізація згадується тільки як необхідність для захисту країни. Ніде не сказано, що можуть екстрено набирати людей в армію для відправки в інші країни на війну.

Коли в бій

У воєнний час відразу в бій щойно мобілізованих ніхто не пошле, це і зрозуміло, толку від «салаги», який тримає перший раз автомат в руках не багато. Для цього мобілізація передбачає підготовку, наскільки довгу — це залежить від обставин і чітких визначень немає.


22.07.2014 1271 2
Коментарі (2)

Дмитрий Сало 2014.07.22, 10:20
Это сколько необходимо иметь мозгов, чтобы сказать, что сигаретная фабрика может перейти на выпуск патронов? Автор явно страдает умственной отсталостью. Редакция, вы хоть читайте что пишут на ваших страницах.
Дмитрий Сало 2014.07.22, 10:29
Это сколько необходимо иметь мозгов, чтобы сказать, что сигаретная фабрика может перейти на выпуск патронов? Автор явно страдает умственной отсталостью. Редакция, вы хоть читайте что пишут на ваших страницах.
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

268
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

526
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5395
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1316
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2603

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

364

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1039

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

956
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5661
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883