Як вибрати правильно подушку

 

/data/blog/41887/f59f3cb09964ce9a58d7f4c43b8f61ec.jpeg

 

«Спи. Ніч в липні тільки шість годин…» — ці слова з пісні добре відомі. Дійсно, ночі влітку короткі, а висипатися все одно потрібно, тому саме час замислитися: спимо ми на «правильный» подушці чи потрібно пошукати їй заміну.

 

Родом з Бразилії

Що ж нам пропонують сьогодні виробники? Поперше, традиційні наповнювачі, такі як лебединий і гусячий пух і перо. Переваги їх відомі з давніх часів, але є і недоліки: на жаль, такий наповнювач часто провокує алергічні реакції, причина яких — продукти життєдіяльності пилових кліщів. Екскременти кліщів, пил, піт — все це часто стає причиною втоми, безсоння, головних болів. До речі, схожі проблеми можуть виникнути і з подушками з верблюжої вовни. Виходить, що вихід — синтетичний наповнювач? Зовсім не обов‘язково. Сьогодні існує безліч варіантів натуральних подушок.

 

Так, наприклад, дуже популярні латексні ортопедичні подушки. Латекс буває натуральним і синтетичним. Для виробництва латексу використовують молочний сік бразильської гевеї. На дереві роблять надріз, з якого в прикріплену чашу капає сік. Причому соку цього, як правило, дуже мало, не більше 100 грамів. Так і застигає він буквально за кілька годин, адже його ще треба довезти до фабрики, обробити, «спінити», і саме ця піна стане основою для виробництва натуральних латексних подушок і матраців. Цими факторами і пояснюється висока ціна готових виробів.

 

Переваги латексних подушок очевидні: вони сприяють правильного положення голови та шиї під час сну, допомагають розслабити м’язи і, відповідно, відмінно відпочити за ніч. Так і в гігієнічному сенсі такі подушки не викликають нарікань: вони не електризуються, не притягують пил, а значить — це ідеальний вибір для астматиків. Що ж стосується алергії, то вона (у відсутності пилових кліщів) майже не зустрічається. Однак, як ми знаємо, абсолютно нейтральних речовин у природі не існує, тому приблизно у одного відсотка людей зустрічається алергія на латекс.

 

Шовк або бамбук?

Якщо подушка латексна вам не подобається, зверніть увагу на шовкові. У Китаї вважається, що якщо жінка хоче бути красивою, вона повинна спати саме на такій подушці. Шовк виготовляють із коконів гусениці шовковичного шовкопряда. У складі шовку є білки та амінокислоти, які сприятливо впливають на шкіру, сповільнюючи процеси її старіння.

Шовкові подушки міцні і зносостійкі, але при цьому ніжні, як і сам шовк, їх не варто викладати на сонці. Якщо подушка здається вам занадто м‘якою, можна вибрати модель зі спеціальною ортопедичною вставкою в середині. Шовк відмінно підтримує потрібний температурний режим: у спекотні дні спати на такій подушці прохолодно, а взимку — тепло і затишно. Шовкова подушка відмінно вентилюється, не накопичує статичної електрики, дозволяє волозі легко випаровуватися.

Шовкові подушки вважаються одними з найбільш гіпоалергенних. Є дані, що натуральний шовк позитивно впливає на людей, які страждають від серцево-судинних захворювань. Спиш на такий подушці і уявляєш собі легким метеликом, яка пурхає по дивним екзотичних квітів.

Ще один «привіт зі Сходу» — подушка бамбукова. Для її виготовлення використовують натуральний бамбук певної зрілості, з якого на виробництві отримують бамбукову целюлозу. Волокна бамбука в подушці — дуже гладкі і тонкі (у діаметрі менше людського волоса). Вологостійкість бамбука — вище всяких похвал, адже будова бамбукових волокон пористысть, саме воно і забезпечує відмінну вентиляцію. Вчені прийшли до висновку, що в бамбуковій целюлозі міститься унікальний природний компонент bamboo kun, який володіє дивовижними бактерицидними властивостями і перешкоджає проникненню шкідливих бактерій і грибів, відповідно, запобігає появі запахів.

 

Ще один важливий аргумент на користь бамбукових і шовкових подушок — їх можна прати.

 

Подушка-подружка

Варто звернути увагу на гречані подушки, ті, де в якості наповнювача виступає оболонка насіння гречки. Насіння обробляються в машині зі смішною назвою «крупорушка», потім лушпиння проходить багатократну очистку гарячим паром. Так що ніякої хімії ви у своїй подушці не виявите. А знайдете відмінний засіб в боротьбі з безсонням і головними болями.

 

Секрет у тому, що лушпиння через наволочку масажує шкіру голови, приплив крові посилюється і біль відступає. Така подушка по суті своїй — ортопедична, вона повторює контури голови і шиї, дає опору верхнього відділу хребта. До числа переваг відноситься і те, що лушпиння відмінно пропускає повітря і не викликає алергії. Прати таку подушку можна, але зате можна провітрювати. До недоліків можна віднести хіба що її вагу — вона в залежності від розміру становить кілька кілограмів. А легкий аромат і тихе шелестіння лузги — це, швидше, гідності.

 

Існують подушки з наповнювачем з морських водоростей, евкаліптового волокна, ялівцю і багато інші, але вони поки що не надто популярні. Хоча і у них переваг маса: підвищують імунітет, борються з нестачею йоду…

 

Пошуки ідеальної подушки подібні до пошуку постійного партнера: як не старайся, не прораховуй всі плюси і мінуси, а все одно, поки не почнеш жити разом, — нічого толком не зрозумієш. Але ж ми вибираємо собі подружку-подушку надовго, тож наберемося терпіння, і нам обов’язково пощастить!

 

Марія Кузнєцова, vkurse.ua


11.10.2013 1919 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1880
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1817
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1814
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5357 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2112 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1478

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

683

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

739

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

931

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

968
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1718
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3632
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10212
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26087
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10138 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7677
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

859
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1360
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

347
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1235
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

832
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1040