Як вибрати правильно подушку

 

/data/blog/41887/f59f3cb09964ce9a58d7f4c43b8f61ec.jpeg

 

«Спи. Ніч в липні тільки шість годин…» — ці слова з пісні добре відомі. Дійсно, ночі влітку короткі, а висипатися все одно потрібно, тому саме час замислитися: спимо ми на «правильный» подушці чи потрібно пошукати їй заміну.

 

Родом з Бразилії

Що ж нам пропонують сьогодні виробники? Поперше, традиційні наповнювачі, такі як лебединий і гусячий пух і перо. Переваги їх відомі з давніх часів, але є і недоліки: на жаль, такий наповнювач часто провокує алергічні реакції, причина яких — продукти життєдіяльності пилових кліщів. Екскременти кліщів, пил, піт — все це часто стає причиною втоми, безсоння, головних болів. До речі, схожі проблеми можуть виникнути і з подушками з верблюжої вовни. Виходить, що вихід — синтетичний наповнювач? Зовсім не обов‘язково. Сьогодні існує безліч варіантів натуральних подушок.

 

Так, наприклад, дуже популярні латексні ортопедичні подушки. Латекс буває натуральним і синтетичним. Для виробництва латексу використовують молочний сік бразильської гевеї. На дереві роблять надріз, з якого в прикріплену чашу капає сік. Причому соку цього, як правило, дуже мало, не більше 100 грамів. Так і застигає він буквально за кілька годин, адже його ще треба довезти до фабрики, обробити, «спінити», і саме ця піна стане основою для виробництва натуральних латексних подушок і матраців. Цими факторами і пояснюється висока ціна готових виробів.

 

Переваги латексних подушок очевидні: вони сприяють правильного положення голови та шиї під час сну, допомагають розслабити м’язи і, відповідно, відмінно відпочити за ніч. Так і в гігієнічному сенсі такі подушки не викликають нарікань: вони не електризуються, не притягують пил, а значить — це ідеальний вибір для астматиків. Що ж стосується алергії, то вона (у відсутності пилових кліщів) майже не зустрічається. Однак, як ми знаємо, абсолютно нейтральних речовин у природі не існує, тому приблизно у одного відсотка людей зустрічається алергія на латекс.

 

Шовк або бамбук?

Якщо подушка латексна вам не подобається, зверніть увагу на шовкові. У Китаї вважається, що якщо жінка хоче бути красивою, вона повинна спати саме на такій подушці. Шовк виготовляють із коконів гусениці шовковичного шовкопряда. У складі шовку є білки та амінокислоти, які сприятливо впливають на шкіру, сповільнюючи процеси її старіння.

Шовкові подушки міцні і зносостійкі, але при цьому ніжні, як і сам шовк, їх не варто викладати на сонці. Якщо подушка здається вам занадто м‘якою, можна вибрати модель зі спеціальною ортопедичною вставкою в середині. Шовк відмінно підтримує потрібний температурний режим: у спекотні дні спати на такій подушці прохолодно, а взимку — тепло і затишно. Шовкова подушка відмінно вентилюється, не накопичує статичної електрики, дозволяє волозі легко випаровуватися.

Шовкові подушки вважаються одними з найбільш гіпоалергенних. Є дані, що натуральний шовк позитивно впливає на людей, які страждають від серцево-судинних захворювань. Спиш на такий подушці і уявляєш собі легким метеликом, яка пурхає по дивним екзотичних квітів.

Ще один «привіт зі Сходу» — подушка бамбукова. Для її виготовлення використовують натуральний бамбук певної зрілості, з якого на виробництві отримують бамбукову целюлозу. Волокна бамбука в подушці — дуже гладкі і тонкі (у діаметрі менше людського волоса). Вологостійкість бамбука — вище всяких похвал, адже будова бамбукових волокон пористысть, саме воно і забезпечує відмінну вентиляцію. Вчені прийшли до висновку, що в бамбуковій целюлозі міститься унікальний природний компонент bamboo kun, який володіє дивовижними бактерицидними властивостями і перешкоджає проникненню шкідливих бактерій і грибів, відповідно, запобігає появі запахів.

 

Ще один важливий аргумент на користь бамбукових і шовкових подушок — їх можна прати.

 

Подушка-подружка

Варто звернути увагу на гречані подушки, ті, де в якості наповнювача виступає оболонка насіння гречки. Насіння обробляються в машині зі смішною назвою «крупорушка», потім лушпиння проходить багатократну очистку гарячим паром. Так що ніякої хімії ви у своїй подушці не виявите. А знайдете відмінний засіб в боротьбі з безсонням і головними болями.

 

Секрет у тому, що лушпиння через наволочку масажує шкіру голови, приплив крові посилюється і біль відступає. Така подушка по суті своїй — ортопедична, вона повторює контури голови і шиї, дає опору верхнього відділу хребта. До числа переваг відноситься і те, що лушпиння відмінно пропускає повітря і не викликає алергії. Прати таку подушку можна, але зате можна провітрювати. До недоліків можна віднести хіба що її вагу — вона в залежності від розміру становить кілька кілограмів. А легкий аромат і тихе шелестіння лузги — це, швидше, гідності.

 

Існують подушки з наповнювачем з морських водоростей, евкаліптового волокна, ялівцю і багато інші, але вони поки що не надто популярні. Хоча і у них переваг маса: підвищують імунітет, борються з нестачею йоду…

 

Пошуки ідеальної подушки подібні до пошуку постійного партнера: як не старайся, не прораховуй всі плюси і мінуси, а все одно, поки не почнеш жити разом, — нічого толком не зрозумієш. Але ж ми вибираємо собі подружку-подушку надовго, тож наберемося терпіння, і нам обов’язково пощастить!

 

Марія Кузнєцова, vkurse.ua


11.10.2013 2148 0
Коментарі (0)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

577
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

661
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1368
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2321 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1172
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3097

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

920

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1064

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1495

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2092
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

367
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26420 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

786
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3044
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1289
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

968
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1226
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3199
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

445
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4319
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1103
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1661