Як в таборі відпочивають наші діти і чому варто задуматись над їхньою безпекою

 

Кожна мама, яка віддає дитину в табір хоче, щоб її відпочинок був в першу чергу корисним для здоров’я, в другу чергу насиченим і цікавим і в третю чергу щоб дитина була в безпеці, проте за останніх 10 років час змінився, змінилася програма, але кімнати, та інвентар в кімнатах ні, в більшості таборів який був 10 років назад такий і зараз і то в не дуже доброму стані, особливо ліжка на яких сплять дітки.

 

Враховуючи те, що моя дитина цього року вперше поїхала до табору «Лімниця»,що в Калуському районі, мені стало цікаво вивчити із середини яким же є насправді відпочинок дітей, що їм запам’яталося найбільше і що вони бачать та вчаться під-час відпочинку.

 

Почну з приємного: в цьому таборі справді дуже хороший і вихований директор і на щастя, моєму синові попалась дуже хороша вихователька Світлана Василівна Бартків, яка до діток ставиться як до своїх дітей і приділяє їм максимум часу та уваги.

 

Все те, що стосується допомоги від держави, вже не є приємним, хоча свідомо розумію, що зараз важкі часи і всі кошти акумулюють на армію, але і про своїх дітей та їх оздоровлення забувати не потрібно, бо саме вони майбутнє нашої держави.

 

За одну зміну в таборі відпочиває до 170 дітей але інфраструктура потребує оновлення і покращення, а на це, як і на будь які інші роботи по благоустрою відпочинкової території, в державі, на жаль, коштів ніколи не має, сподіваюся з новим президентом ситуація зміниться і наші діти відпочиватимуть так як відпочивають та оздоровлюються діти закордоном.

 

Тому продовжую свою розповідь далі,кожен ранок в таборі розпочинається з молитви і зарядки і особливістю саме цього періоду є висока патріотичність дітей, ідучи по табору всі діти вітаються не добрий день а Слава Україні, оце радує і гордіть просто розпирає що діти розуміють і значення слова і зміст.

 

Після зарядки розпочинається сніданок, вдалося побачити меню , особливо які великі порції, і саме тому діти їх недоїдають, говорю за молодшу зміну і залишають половину порції тарілках, на запитання хіба вам не смачно, відповідають : ні смачно але забагато, можливо варто звернути на це увагу нашим освітянам і внести зміни, щоб окрім смачно було і достатньо. Після огляду території та сніданку ми відправились на екскурсію, яку для діток організував табір - скелі Довбуша, про якість автобуса вже промовчу, бо самій було важко в ньому їхати не говорячи про маленьких дітей, питаємося в водіїв:Невже у вас в автопарку кращого не має, вони кажуть є, але повіз панів закордон, от так і живемо для панів найкраще, а діти нехай мучаться.

 

Екскурсія для діток видалась чудовою, цікавий екскурсовод Олесь, якого знаю особисто вже давно і він на моє запрошення погодився її нам провести, бо в програмі це не було нажаль передбачено, особливо всім запам’ятався прохід через печеру очищення, пройшли всі, емоції переповняли наскільки, що всі хоч втомлені але ходили, посміхались і хотіли побачити ще щось цікаве. Діти фотографувались, слухали цікаві історії від екскурсовода про цю місцевість, навіть розповідали про наш проект який ми колись організовували «у Пошуках скарбів Довбуша», багато хто їздив на кониках і вивчав що знахиться в печерах, спілкувались із скало лазами, які в той час там проводили тренування.

 

Все було чудово і насичено, але найгірше за цей день, що вдалось побачити в основному мені це повна безграмотність і безвідповідальність у знанні правил дорожнього руху тих водіїв які їхали нам на зустріч і створювали аварійні ситуації на дорозі, при цьому спереду їхала машина супроводу з включеними мигалками від обласного ДАЇ.

 

Із 130 машин тільки 18 притормозили, відїхали в сторону і зупинились, в основному жінки з дітьми або авто їз Київськими номерами, це був просто шок. Тому вперше в житті хочу подякувати обласному керівництву ДАІ за оперативно виділену машину для супроводу екскурсійної групи дітей на відпочинок і звернутися з проханням провести відповідні заходи заради покарання тих водіїв які порушуючи правила дорожнього руху наражають на небезпеку життя наших дітей.

 

Повернення в табір було для всіх радісним, бо втома далася в знаки, всі одразу захотіли їсти а мені стало трохи сумно, що наша влада набагато більше дбає за себе аніж за дітей.

 

Сподіваюся спільними зусиллями мамочок і небайдужих громадських діячів ми зможемо багато проблемних питань які вдалось побачити особисто виправити, особливо це стосується безпеки пересування наших дітей на екскурсії відпочиваючи в таборі.

 

 

Ганна Крисюк


08.07.2014 Ганна Крисюк 1450 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

257
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1365
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2475 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3603
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2930
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2127

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

593

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

444

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1616

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1777
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

263
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

482
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

781
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4951
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

339
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

856
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10104
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

482
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

235
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

352
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

380
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

702