Як в таборі відпочивають наші діти і чому варто задуматись над їхньою безпекою

 

Кожна мама, яка віддає дитину в табір хоче, щоб її відпочинок був в першу чергу корисним для здоров’я, в другу чергу насиченим і цікавим і в третю чергу щоб дитина була в безпеці, проте за останніх 10 років час змінився, змінилася програма, але кімнати, та інвентар в кімнатах ні, в більшості таборів який був 10 років назад такий і зараз і то в не дуже доброму стані, особливо ліжка на яких сплять дітки.

 

Враховуючи те, що моя дитина цього року вперше поїхала до табору «Лімниця»,що в Калуському районі, мені стало цікаво вивчити із середини яким же є насправді відпочинок дітей, що їм запам’яталося найбільше і що вони бачать та вчаться під-час відпочинку.

 

Почну з приємного: в цьому таборі справді дуже хороший і вихований директор і на щастя, моєму синові попалась дуже хороша вихователька Світлана Василівна Бартків, яка до діток ставиться як до своїх дітей і приділяє їм максимум часу та уваги.

 

Все те, що стосується допомоги від держави, вже не є приємним, хоча свідомо розумію, що зараз важкі часи і всі кошти акумулюють на армію, але і про своїх дітей та їх оздоровлення забувати не потрібно, бо саме вони майбутнє нашої держави.

 

За одну зміну в таборі відпочиває до 170 дітей але інфраструктура потребує оновлення і покращення, а на це, як і на будь які інші роботи по благоустрою відпочинкової території, в державі, на жаль, коштів ніколи не має, сподіваюся з новим президентом ситуація зміниться і наші діти відпочиватимуть так як відпочивають та оздоровлюються діти закордоном.

 

Тому продовжую свою розповідь далі,кожен ранок в таборі розпочинається з молитви і зарядки і особливістю саме цього періоду є висока патріотичність дітей, ідучи по табору всі діти вітаються не добрий день а Слава Україні, оце радує і гордіть просто розпирає що діти розуміють і значення слова і зміст.

 

Після зарядки розпочинається сніданок, вдалося побачити меню , особливо які великі порції, і саме тому діти їх недоїдають, говорю за молодшу зміну і залишають половину порції тарілках, на запитання хіба вам не смачно, відповідають : ні смачно але забагато, можливо варто звернути на це увагу нашим освітянам і внести зміни, щоб окрім смачно було і достатньо. Після огляду території та сніданку ми відправились на екскурсію, яку для діток організував табір - скелі Довбуша, про якість автобуса вже промовчу, бо самій було важко в ньому їхати не говорячи про маленьких дітей, питаємося в водіїв:Невже у вас в автопарку кращого не має, вони кажуть є, але повіз панів закордон, от так і живемо для панів найкраще, а діти нехай мучаться.

 

Екскурсія для діток видалась чудовою, цікавий екскурсовод Олесь, якого знаю особисто вже давно і він на моє запрошення погодився її нам провести, бо в програмі це не було нажаль передбачено, особливо всім запам’ятався прохід через печеру очищення, пройшли всі, емоції переповняли наскільки, що всі хоч втомлені але ходили, посміхались і хотіли побачити ще щось цікаве. Діти фотографувались, слухали цікаві історії від екскурсовода про цю місцевість, навіть розповідали про наш проект який ми колись організовували «у Пошуках скарбів Довбуша», багато хто їздив на кониках і вивчав що знахиться в печерах, спілкувались із скало лазами, які в той час там проводили тренування.

 

Все було чудово і насичено, але найгірше за цей день, що вдалось побачити в основному мені це повна безграмотність і безвідповідальність у знанні правил дорожнього руху тих водіїв які їхали нам на зустріч і створювали аварійні ситуації на дорозі, при цьому спереду їхала машина супроводу з включеними мигалками від обласного ДАЇ.

 

Із 130 машин тільки 18 притормозили, відїхали в сторону і зупинились, в основному жінки з дітьми або авто їз Київськими номерами, це був просто шок. Тому вперше в житті хочу подякувати обласному керівництву ДАІ за оперативно виділену машину для супроводу екскурсійної групи дітей на відпочинок і звернутися з проханням провести відповідні заходи заради покарання тих водіїв які порушуючи правила дорожнього руху наражають на небезпеку життя наших дітей.

 

Повернення в табір було для всіх радісним, бо втома далася в знаки, всі одразу захотіли їсти а мені стало трохи сумно, що наша влада набагато більше дбає за себе аніж за дітей.

 

Сподіваюся спільними зусиллями мамочок і небайдужих громадських діячів ми зможемо багато проблемних питань які вдалось побачити особисто виправити, особливо це стосується безпеки пересування наших дітей на екскурсії відпочиваючи в таборі.

 

 

Ганна Крисюк


08.07.2014 Ганна Крисюк 1333 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2151 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1491
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5279
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15114 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3602 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3435

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

146

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

191

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1344

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2685
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

373
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1533
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1296
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

784
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

516
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

680
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1037
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21965
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

489
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

514 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

974 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

770