Напередодні Установчих зборів ВО "Майдан" Івано-Франківщини моє бачення принципів формування та функціонування структури.
Влада будується за вертикальним принципом, тому створюючи структуру аналогічного штибу, ініціатори від початку будують власну систему за тим же алгоритмом, що й влада. Тож спрощують логіку прогнозування дій цього утворення для самої влади.
Натомість Майдан є децентралізованим утворенням. Децентралізація не означає обмеження ефективності. Мережа - це серія точкових ударів, це структурні одиниці, які через високий рівень автономності змушені до прояву вищого рівня ініціативи, аніж складові у жорстко ієрархізованих вертикальних структурах.
Тому потрібно:
1. Ліквідувати Президію та створити єдиний координаційний (не керівний) орган - Організаційний комітет (перша ланка мережі, від якої почнеться розгалуження);
2. Організаційний комітет має складатись чисельно з 30 постійних членів: 10 від громадського сектора, 10 - від політиків; 10 - від студентського активу.
3. Передбачено 10 тимчасових членів, делегованих від окремих середовищ, що змінюватимуться кожних 3 місяці - представників лікарів, освітян, бізнесу, журналістського середовища. Таким чином структура не буде закостенілою, максимально розширюється представництво осіб, які мають відношення до Майдану, а прихід нових людей означатиме циркуляцію ідей.
4. Оргкомітет ініціює утворення районних ланок, які самостійні у своїй діяльності, водночас генерують пропозиції для Оргкомітету, їх уповноважені беруть участь у Загальних зборах ВО "Майдан" Івано-Франківської області, звітують на Загальних зборах.
5. Голосування на засіданнях Оргкомітету, районних ланок, Загальних зборах проходять за принципом рівного волевиявлення. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало дві третини присутніх.
6. На Установчих зборах визначається остаточний термін формування повного складу Оргкомітету ВО "Майдан" та "дорожня карта" дій - планування на перші 2-3 місяці діяльності.