Як сучасна школа калічить наших дітей

 

/data/blog/128046/117cc2f6e0339534ffc32925671ec561.jpg

 

За статистикою, більше 70% старшокласників за час навчання в школі набувають хронічних захворювань. Винна екологія, звичайно. Але багато в чому це відбувається через сучасну систему освіти.



Хвороби пов'язані з безліччю факторів. Давайте спробуємо в них розібратися, щоб якимось чином протидіяти.

 

Які чинники потрапляють у зону ризику?

  • Статичні навантаження (багатогодинне нерухоме сидіння за партою).
  • Обмеженість рухливості навіть під час перерв. (Дітям не дозволяють бігати по коридорах, виходити на вулицю під час перерви, вони під час відпочинку теж сидять за партами).
  • Перевантаження навчальними заняттями. (Замість 4 уроків в молодшій школі - 6, в середній замість 5 – 6-7, у старшій - 7-8 уроків).
  • Важкі портфелі. Дітям доводиться тягати на собі вантаж, який інколи складає третю частину їх ваги, що неприпустимо.
  • Порушення режимів провітрювання, освітлення, посадки за партою в класах. Не завжди умови проведення занять відповідають гігієнічним нормам.
  • Психологічне напруження. Шкільний режим контролю. Конфліктність взаємодії між учителем і учнем і всередині дитячого колективу.
  • Якість дитячого харчування в їдальні або буфеті. Багато батьків відмовляються від гарячого харчування і дають дитині сухі сніданки, які не можна назвати здоровою їжею. Швидкісний перекус на перерві може замість допомоги призвести до серйозних захворювань травної системи.
     

Це тільки найпомітніші та очевидні чинники, що негативно впливають на самопочуття наших дітей у школі, де вони змушені проводити більшу частину свого життя.



Є також і приховані негативні моменти, що заважають дитині відчувати себе комфортно. Наприклад, якість будівельних матеріалів, використаних при ремонті та будівництві шкіл. Чи розташування школи, де всі вікна виходять на сонячний бік, або є підвищена вологість.

 

Але якщо з брудними руками, пилом, відсутністю затишку в класах, холодом і протягами ще якось можна боротися. То з якістю викладання, змістом підручників, особливостями спілкування викладачів з дітьми деколи нічого не поробиш. Сучасні підручники настільки перевантажені суперечливою і непотрібною інформацією, що дитина змушена захищатися від неї. Вельми своєрідним способом: просто не сприймати.

 

Як нейтралізувати негативні моменти?

Багато факторів негативного впливу школи ми, на жаль, усунути не можемо. Але батькам, які піклуються про свою дитину, не варто повністю покладатися на те, що вчителі в школі про все подбають.

 

Батьки, як правило, здають чадо в школу і з головою занурюються у власний Армагеддон на своєму робочому місці. А ввечері всі приходять додому, як вичавлені лимони: і батьки, і діти. Та їм ще потрібно виконати домашні завдання на наступний день.

 

Ні для кого не таємниця, що вчителі дуже багато завдань залишають для домашнього опрацювання, сподіваючись на допомогу батьків. А де ж тим брати сили і бажання після важкого робочого дня?

 

  • Зовсім уникнути цього неможливо, але полегшити долю малюка потрібно обов'язково.
  • Проведіть ревізію речей у портфелі. Безліч непотрібного мотлоху звідти просто можна вийняти. І полегшити ношу. Зручна форма електронних підручників у планшетах дозволить зробити портфель легким, а навчання цікавим.
  • Не відмовляйтеся від гарячого харчування. Навіть якщо воно здається вам не дуже якісним. Прийом їжі за столом, а не на ходу, вже сам по собі - заспокійливий фактор. Нехай дитина з'їсть свій бутерброд зі своїм чаєм з термоса, але сидячи за столом. Простежте за цим, обговоріть це з класним керівником.
  • Поговоріть з учителем про рухомі хвилинки і можливості для вашого малюка розім'ятися після довгого сидіння за столом. Вимагайте помірного фізичного навантаження, зміни діяльності, розкладу, якщо він явно не на користь вашої дитини.
  • Сигналізуйте про перевантаженість домашніми завданнями.
  • Частіше розмовляйте зі своєю дитиною, розпитуйте її про товаришів, учителів, допомагайте їй впоратися з тим потоком інформаційного негативу, з яким вона не може впоратися самостійно.
  • Якщо малюкові зовсім некомфортно в сучасній системі освіти, подумайте про альтернативні форми навчання.
  • Не навантажуєте свого юного вундеркінда значною кількістю додаткових секцій і гуртків, від яких у нього просто зашкалює втома і геть зникає бажання вчитися.

 


Багато мам і тат мріють виростити зі свого чада видатну людину. Вони намагаються зайняти його під зав'язку, щоб захистити від згубного впливу вулиці. І часом, не питаючи, хоче дитина того чи ні, записують її і в музичну школу, і на курси карате, на футбол і гімнастику, на плавання і акробатику.

 

Тільки б не відстати від інших. Але таке змагання батьківських амбіцій буквально ставить малюка в умови виживання. Додаткове навчання і спорт, і творчі гуртки стають для нього не радістю, а покаранням, ще однією школою, з якої хочеться звільнитися як з в'язниці.

 

"Краще менше, але краще", - згадайте цю приказку, коли надумаєте записати свого сина чи дочку на черговий модний гурток.
 

 
Якийсь час у добі він повинен просто відпочивати і розслаблятися. Дайте йому простір для власних ініціатив, який допоможе відновити сили і не відчувати себе в'язнем безперервного педагогічного впливу.

 

 
І ще ... Найголовніше. Любіть своє чадо не на словах, а на ділі. І не робіть вигляд, що не розумієте, як йому важко. Спробували б ви самі відсидіти сім уроків, а потім позайматися в п'яти гуртках, а ввечері ще виконати завдання на завтра.
 
 
 
Та що вам розповідати, ви й самі знаєте, що навчальний рік - це суцільний ураган інформації, з яким впоратися не так просто. Тож допоможіть, а не заважайте своїй героїчній сучасній дитині, вгамувати цей ураган і змусити його працювати не проти, а на користь розвитку гармонійної особистості.
 
 


22.03.2017 Ірина Власенко 3415 1
Коментарі (1)

Роман Брудр 2017.03.24, 19:30
Дебільна програма навчання. Перегруженість взагалі лишніми предметами. Таке враження що всю програму навчання складали взагалі далекі від навчання люди або просто щоб виправдати свою присутність на посадах.
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1661
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1053
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1305 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3799 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33897
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2868

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

378

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

782

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1732

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1092
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

655
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

530
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2011
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12225
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1521
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1314
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

569
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

281
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

351
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

399
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1287