Як правильно залишати взимку автомобіль на стоянці

 

На Прикарпаття прийшла справжня зима. Вже третій день температура сягає поділки -20. В таких випадках страждають не тільки люди, але й техніка. В першу чергу, автомобілі. Пропонуємо вашій увазі ряд порад, які допоможуть водіям пережити морози.



У сильні зимові морози всі пластикові та гумові деталі автомобіля втрачають еластичність, а акумулятор швидше розряджається.

Про те, які факти потрібно враховувати при залишанні автомобіля взимку на стоянку, розповідає інструктор-викладач “Драйв клубу Альфа-щит” Олексій Пилипенко, пише gazeta.ua.

 

 

Паркувати авто потрібно передом до виїзду.

У разі відмови акумулятора, простіше буде “підкурити” від іншого автомобіля.

 

 

Слід уважно оглянути місце стоянки.

Не ставте машину в калюжі, бо на ранок вона може замерзнути й буде складно з неї виїхати. Якщо автомобіль буде стояти біля кучугури снігу, варто вийти й оглянути, чи не має під заметом клумби, високого бордюру, стовпчиків чи інших завад якими можна ненароком пошкодити бампер автомобіля.

 

 

Перед тим, як поставити автомобіль на стоянку, варто на 3-5 хвилин відчинити всі вікна чи двері.

У теплого всередині автомобіля, який лишили на ночівлю у мороз, на ранок швидко пріють вікна, ззовні вони можуть покритися крижаною плівкою. Тому за 100 метрів до стоянки варто вимкнути пічку й відчинити всі вікна, щоб температура надворі й у салоні машини була однаковою.

 

 

У мороз не потрібно ставити автомобіль на “ручник”.

Колодки за ніч можуть попримерзати до коліс й тоді машину буде важко зрушити з місця. Аби авто не скочувалося, краще ставити його на першу передачу.

 

 

Бак має бути заповненим щонайменше на третину у морозну погоду.

Якщо бак автомобіля заповнений менше, може утворитися конденсат, а потім вийти ладу бензонасос. Бак почне іржавіти.

 

 

Слідкувати за електроприладами, що автоматично вмикаються.

У багатьох сучасних автомобілях автоматично повертаються бічні дзеркала після запуску двигуна. Цю опцію необхідно відключити, бо дзеркала за ніч можуть покритися льодом, а коли вони намагатимуться стати у робоче положення, вийде з ладу електропривід дзеркал. Не слід вмикати двірники одразу після запуску двигуна, їхній привід також може бути закрижанілим.

 

Варто обережніше користуватися електросклопідйомниками.

При температурі менше за -15°C втрачають еластичність гумові та пластикові деталі автомобіля. Ущільнювачі дверей примерзають до кузова й під час їхнього відкривання рвуться. Тому їх необхідно покрити силіконом. Також силіконом слід обробити електродроти у моторному відсіку. Між двірниками й склом необхідно покласти папір чи тканину, щоб вони не примерзли.

 

Читайте також:

Як вберегтися від переохолодження. Поради від Фіртки


30.01.2012 8861 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2547 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3633
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1799
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721