Як правильно вибрати якісні шкільні зошити?


Шкільні зошити – як не розгубитись у яскравих кольорах. Останні літні дні – напружена пора для батьків школяриків, адже за кілька днів необхідно своїх юних здобувачів знань у повному екіпіруванні відправити до школи.

 

Здавалося б, зараз придбати все необхідне шкільне приладдя – не проблема. Орієнтуєтись на суму, яку можете собі дозволити витратити на підготовку до школи та, відштовхуючись від неї, підбираєте все необхідне.

Однак, в останні роки, актуальнішою стає проблема не де і що саме придбати до школи, а яке ж це шкільне приладдя насправдаі, чи ціна відповідає його реальній якості, який цей рівень якості та, що особливо важливе, чи не несе це приладдя з собою шкоди для підростаючого організму. Тай загальний рівень доходів мільйонів батьків школяриків породжує ще одну ділему - де краще збирати дитину до школи – у магазинах, де начебто мала б бути якісна і перевірена продукція, чи на ринках та базарах – там нібито і продукція така сама, і ціна набагато привабливіша. Однозначно дати відповідь на запитання де кращі шкільні товари неможливо.

Для того, щоб у яскравому, привабливому різномаїтті зробити правильний вибір батькам також доведеться дечому повчитись. Найходовішим шкільним приладдям є зошити. Діти, звичайно, більше уваги приділяють їх зовнішньому вигляду, адже їм хочеться, щоб вони в них були найкрасивішими, з модними героями дитячих фільмів на обкладинках.

Тож, як би важко не було батькам протистояти натиску своєї малечи, однак, варто приділити увагу не тільки зовнішньому вигляду обкладинки, а, перш за все, якості та безпечності конкретного виробу. І зорінтуватись у якості саме цієї продукції досить не складно. До речі, згідно ДСТУ 4736:2007 «Зошити шкільні. Загальні технічні умови» на сторінках обкладинки дозволено розміщувати ілюстровану та навчальну інформацію державною мовою за узгодженням її змісту з Міносвіти України. Тому, коли на Вас з обкладинок споглядають страшні озброєні роботи чи якісь незрозумілі звірята-мутанти, навряд, навіть з огляду на всі реформаторські течії української освіти, у Вас виникне думка, що освітянськими експертами саме цьому малюнку дозволено впливати на формування свідомісті та психіки юних громадян.

А четверта сторінка обкладинки кожного шкільного зошита має бути найважливішою для батьків, адже саме там повинно бути нанесено маркування із зазначенням: назви продукції, назви країни виробника, назви підприємства-виробника, основної призначеності продукції, відомості про сертифікацію, юридичної адреси виробника, обсягу зошита в аркушах, позначення стандарту, за яким продукція виготовлена, а, також, артикулу, штрих коду, сорту (для виробів другого сорту).

 

Другим етапом оцінки якості зошита є огляд його внутрішніх сторінок з якими безпосередньо і доведеться працювати дитині. Зрозуміло, що сторінки не повинні мати надривів, порізів, забруднень, складок, зморшок, залощених і матових смужок та інших дефектів, що заважають якісній роботі учнів у зошиті. Зріз зошитів повинен бути рівний та чистий, а кути можуть бути прямі або закруглені.

А щодо вигляду безпосередньо аркушів - основні лінії у зошитах можуть бути фіолетового зеленого, блакитного та сірого кольорів, горизонтальні лінії на розгортці у місці згину аркушів мають збігатися, допустиме їх відхилення – не більше 2 мм.

Лінії графічних сіток повинні співпадати на лицьовій та зворотній сторінках. Не варто зупиняти свій вибір на зошитах з надзвичайно білосніжними чи навпаки жовтуватими аркушами. Кориснішими для зору будуть такі, сторінки яких мають колір світлого пряженого молока, адже надмірна білизна різатиме очі, а для читання тексту на жовтуватих сторінках доводить напружувати зір.

Наголосимо, що надзвичайно важливо, щоб кінці скоб були загнуті всередину зошита, забезпечували скріплення аркушів та унеможливлювали травматизм. Здавалося б вимоги не складні, однак і вони не завжди дотримуються виробниками.

Серед основних видів порушень, які допускаються при виробництві зошитів, є дефекти зовнішнього вигляду; відсутність санітарно-гігієнічних висновків на продукцію; неналежний контроль вхідної сировини та якості готової продукції; відсутність маркування продукції, або маркування не в повному обсязі; незадовільна організація приймального контролю готової продукції; незабезпеченість підприємств нормативною документацією; використання непридатних засобів вимірювальної техніки; відсутність технічних описів, конструкторської документації та зразків еталонів на продукцію; відсутність періодичних випробувань готової продукції.

Також, особливо свідомим та несором’язливим покупцям варто пам’ятати, що ви маєте право вимагати у продавця документи про якість та безпеку зошитів – зареєстровану Декларацію про відповідність або сертифікат відповідності.

 

Отже, кілька хвилин Вашої ретельної уваги допоможуть у обранні якісних зошитів та забезпечать Вашу дитину комфортною і безпечною продукцією.


04.09.2011 5859 0
Коментарі (0)

12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

542
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1412
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1986
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3980 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3024
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3886 1

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

251

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

195

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

693

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

1133
16.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

434
13.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

498
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

798
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

496
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6099
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1575
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

821
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31591 1
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

581 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

543
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

680