Як правильно купатися

 

Літо — пора відпусток і подорожей, а сонце, свіже повітря і вода — його головні бонуси. І купання — одне з найбільш приємних задоволень наступаючого сезону. Купатися люблять всі! Як же купатися правильно, щоб не нажити собі проблем зі здоров‘ям?

 

Купання саме по собі є однією з оздоровчих процедур і часто навіть рекомендується медиками при певних проблемах зі здоров’ям. Особливо купання в морській воді — воно покращує обмінні процеси в організмі, тонізує нервову і кровоносну системи, корисно при деяких захворюваннях дихальної системи і деяких хворобах суглобів. Але при серйозних недугах, звичайно ж, необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем перед від‘їздом на відпочинок, щоб не довелося потім на курорті сидіти на березі і лише спостерігати за хвилями. Наприклад, запалення сечового міхура — цистит, може різко загостритися при переохолодженні під час купання, тому дізнайтеся заздалегідь, якими ліками запастися, якщо не вдасться уникнути цієї неприємності.

 

Переохолодження — найпоширеніша проблема при купанні. Про це необхідно пам’ятати тим, хто схильний до частих простудних захворювань, має проблеми з судинами. Потрібно враховувати, що солона морська вода більше, ніж прісна, охолоджує тіло. У воді треба активно рухатися, і не варто купатися до появи «гусячої шкіри». Після виходу на берег бажано розтертися рушником і переодягнутися в сухий купальник.

 

На замітку: у прохолодній воді частіше відбувається зведення м‘язів ніг судомою. Всім, хто схильний до такого повороту, краще не плавати далеко від берега і бажано мати на купальнику пристібнуту шпильку. Це швидка допомога при раптових судомах: швидко відчепили, пару раз вкололи онімівше місце — незабаром рухливість відновиться.

 

Особливу обережність слід дотримуватися при купанні у стоячих прісних водоймах, тут набагато частіше можна підхопити якусь інфекцію, особливо якщо у водоймі плавають качки, гуси, чайки, приходить на водопій худоба Найбільш поширена інфекція — кишкова паличка, яка може викликати плюс до всього ще і алергічну реакцію. Ще одна неприємна напасть — церкариоз, або «свербіж купальника», його можна підхопити, пробувши у воді буквально 10-15 хвилин або навіть прогулявшись босоніж по мокрій траві на березі. Вже через 30-40 хвилин тіло починає нестерпно свербіти, покривається пухирями, схожими на комарині укуси, і цей свербіж триває кілька днів.

 

Збудниками є личинки гельмінтів водоплавних птахів — церкарії, які виходять з тіла проміжних господарів (ставковиків — річкових молюсків), вільно переміщаються у воді і проникають на шкіру водоплавних птахів і людини. Ознаки церкариоза: свербіж або печіння, поколювання і почервоніння шкіри на гомілках, стегнах, сідницях, поява висипки і пухирів, запаморочення і слабкості; при сильній поразці може з’явитися сухий кашель і піднятися температура. Полегшити стан і зменшити свербіж допоможе ментолова мазь, содовий розчин, але похід до лікаря обов‘язковий. Хвороба триває близько тижня, а пігментація шкіри і слабкий свербіж зберігаються до 3 тижнів.

 

При купанні в морі, особливо десь у далеких і теплих краях, остерігайтеся опіків медуз і зустрічі з португальським «корабликом».

 

При купанні слід дотримуватися певні заходи безпеки.

 

Не варто відразу кидатися у воду, ледве з’явившись на пляжі. Різкі перепади температур можуть викликати спазми судин. Дайте організму 15 хвилин, щоб адаптуватися до мікроклімату пляжу, а потім вже спокійно входьте у воду і починайте плавати.

 

Намагайтеся купатися тільки в теплу погоду — не нижче 23 градусів у повітрі. І не прагніть в перший же день відкриття свого особистого купального сезону півдня провести у воді — для початку досить викупатися один раз.

 

Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях! Об каміння та корчі можна не тільки серйозно поранитися, але і отримати травму, не сумісну з життям. Скільки вже сурмлять про це кожне літо, але все одно з цієї причини щорічно гинуть люди.

 

Окрему увагу поєднанню харчування і купання: між тим і іншим повинен бути проміжок в 1 годину в будь-яку сторону. Тобто не можна наїдатися ні перед купанням, ні відразу після нього.

 

На півдні намагайтеся купатися головним чином вранці — з 9 до 12 ч, і ввечері — після 17 год. Спекотний день присвятіть іншим видам відпочинку і дозвілля — посидьте у прохолодній кафешці, прогуляйтеся по парку, сходіть на екскурсію.

 

Пам‘ятайте, що в бурхливому морі під час шторму купатися не можна, 3-4 бали. Але якщо ризикнули і потрапили в хвилю, яка забирає від берега, заспокойтеся, розслабте тіло і постарайтеся триматися на гребені хвилі. Як тільки хвиля помчить до берега, постарайтеся вискочити з неї якомога далі в напрямку берега і як можна швидше переміщатися на вихід з води, поки не наздогнала і не забрала наступна хвиля.

 

Як би не раділа душа водним процедурам спекотного літа, але для шкіри занадто часті купання не дуже гарні. З одного боку, зволожувати шкіру водою корисно. Але з іншого боку, вода може нести в собі несподівані сюрпризи (як у прісних стоячих водоймах, про що писалося вище), занадто багато солі (як у морі) або хлор (як в басейнах). Тому після кожного купання при можливості слід обполіскувати тіло чистою прісною водою або хоча б добре витиратися рушником. А повернувшись з пляжу, ретельно прополоскати рот і горло, промити ніс і вуха і прийняти душ з м’яким гелем, після чого нанести на шкіру зволожуючий крем.

 

Ми мріємо про прихід літа, щоб на весь рік зарядитися енергією та позитивними емоціями. Так нехай же ця довгоочікувана пора приносить тільки радість і задоволення і ніщо не затьмарить ці теплі дні. Будьте уважні і обережні!

 

vkurse.ua


22.06.2012 4353 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

783
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5229 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1704
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1724
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2858
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2496

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

429

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1638

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2373

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3110
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

193
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

742
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

926
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

499
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

684
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16158
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3038
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

325
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1160
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1009 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

808