Як попередити інсульт? Найпоширеніші питання та відповіді спеціалістів

 

 

Серцево-судинні захворювання, до яких також належить інсульт, дуже поширені в наш час та дають досить високий відсоток смертності та інвалідизації.

 

Тому з уст людей, що звертаються на прийом до невролога та кардіолога, все частіше звучать питання:

 

  • На фоні чого виникає інсульт?
  • Які фактори ризику виникнення інсульту?
  • Як попередити дане захворювання?
  • Які перші його ознаки та передвісники?

 

Основні фактори ризику виникнення інсульту

 

Пригадаємо, що інсульт – це гострий розлад мозкового кровообігу, проте найчастіше виникає на фоні хронічних патологій.

 

Основними факторами ризику інсульту є:

- гіпертонічна хвороба,

- цукровий діабет,

- атеросклероз судин,

- порушення ритму серця,

- порушення загортальної системи крові,

- патологія нирок та печінки,

- деформація ходу судин внаслідок їх спазму або стенозу,

- патологія судинної стінки.

 

Як попередити інсульт?

Досить часто люди цікавляться, які аналізи варто здавати та які показники контролювати, щоб попередити інсульт. Отож, обов’язково потрібно визначити згортальні властивості крові (коагулограма), визначити рівень холестерину по фракціях (ліпідограма), при потребі – рівень глюкози, глікозильованого гемоглобіну, печінкові та ниркові проби.

 

З інструментальних обстежень обов’язковими є ЕКГ, ЕХО-КС, триплекс не сканування судин шиї та дуплексне сканування інтракраніальних судин, при потребі КТ, МРТ головного мозку, ангіографія.

 

При виявленні підвищеного рівня холестерину призначаються статини. Підбір гіполіпідемічних засобів здійснюються фахівцем, враховуючи те, яка саме фракція підвищена і які нявні супутні патології. В молодому віці, при незначно підвищеному рівні холестерину, ефективними будуть препарати на основі червоного тису і, звісно ж, дієтичне харчування з виключення жирних та смажених продуктів, також відмова від алкоголю та куріння.

 

Обов’язково варто перевіряти судини шиї на наявність холестеринових бляшок, які можуть як поступово закупорювати судини, так і і відриватися і з током крові заноситися в судини мозку, викликаючи цим самим інсульт. Тому, грамотний спеціаліст при УЗД судин обов’язково повинен вказати не тільки розмір і локалізацію бляшок, а й, що не менш важливо, їх ехогенність, стабільність, описати їх поверхню та наявність чи відсутність звиразкувань. При потребі призначається ангіографія та консультація судинного хірурга.

 

На основі коагулограми призначаються ліки для розрідження крові. Людям з гіпертонічною хворобою потрібно щоденно під контролем АТ за призначенням лікаря вживати гіпотензивні засоби.

 

Передвісники інсульту

Є ряд ознак, що можуть бути сигнальним дзвінком для виявлення інсульту:

  • затерпання половини тіла;
  • слабкість в кінцівках;
  • порушення мови, ковтання;
  • перекос обличчя.

 

При наявності даних симптомів негайно звертайтеся за медичною допомогою, навіть якщо вказані вище симптоми утримувалися всього кілька хвилин. Зазвичай вони є проявами транзиторної ішемічної атаки, яка в 30% передує інсульту.

 

Якщо у вас є питання щодо профілактики первинного інсульту, попередження повторного, лікування його наслідків, звертайтеся в МЦ «Оксфорд Медікал». Вам допоможе кваліфікована команда лікарів (кардіолог та судинний невролог). У нас ви можете пройти триплекс не сканування судин шиї, ЕКГ, ЕХО-КС, пройти лабораторне обстеження, і за потреби отримати кваліфіковане лікування.

 

Наталія Вінтонів-Трушик

Невролог МЦ «Оксфорд Медікал»

вул. Василіянок,1

(067) 3 777 299, (050) 3 777 299

 


02.08.2017 2465 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1010
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2600 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2182
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3031
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2637
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2357 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

486

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

492

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

987

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2208
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

687
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1955
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2052
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

225
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

837
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5538
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7401
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1414
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

690
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1070 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1573 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1430