Як поїхати до Мачу-Пікчу, або Перу очима франківчанки

 

Мачу-Пікчу — місто в Андах (Південна Америка), розташоване на висоті 2400 м над рівнем моря, за 80 км від м. Куско. Поселення, яке часто називають «втраченим містом інків», було символом їхньої імперії, сакральним гірським притулком.

 

Франківчанка Галина Лаврищук їздила до Мачу-Пікчу наприкінці вересня і ділиться з читачами «VERSAL» своїми враженнями, досвідом мандрівки і цінними порадами!

 

пейзажі перу

Дуже люблю подорожувати. Мандрувати для мене означає знайомитися з культурою і звичаями країни, до якої подорожуєш, а не просто відпочинок на пляжі і шопінг (вибачте за стереотипи). Надихнув мене на подорож коханий чоловік, який любить подорожувати не менше, ніж я. Щоправда, його ідею я підтримала не одразу. Справа в тім, що я ніколи не була в Південній Америці і хотіла розпочати знайомство з цим континентом з більш безпечних країн, наприклад, Аргентини чи Бразилії. Після переконань чоловіка та наведення його незліченних доказів про те, що це буде незабутньо, врешті погодилася. І не пошкодувала: Перу це не тільки загадкова культура інків, але й мальовнича й дивовижна краса природи!

 

10419525_10205152102311124_7808518007322664128_n

 

Не зважаючи на той факт, що тур включав Мачу-Пікчу і я дуже люблю пригоди, довго не зважувалася на сходження. З цього хотіла б і розпочати розповідь про Перу, оскільки підйом на Мачу-Пікчу можна вважати одним із найяскравіших моментів цієї подорожі. І розповім чому. До Мачу-Пікчу можна доїхати поїздом за півтори години. Півтори години — це з міста Ольянтайтамбо. Звідти йде туристичний поїзд, з музикою, кондиціонером і зручними шкіряними кріслами і кавою (і це в Перу!).

 

А можна пройти цілий похід слідами інків, котрий триває не повних 4 дні. Ми вибрали останній варіант і не пошкодували. 4 дні походу це екскурсії стародавніми пам’ятками інків, 3 доби ночівлі в палатках і що найтяжче. . .без душу і нормального туалету. Але це все нічого у порівнянні з тим, коли ти стоїш о 5 ранку і разом зі сходом сонця дивишся на Мачу-Пікчу з гори, а навколо ні душі. Ти запитуєш себе, як їм вдалося збудувати таке величне місто серед гір. Це неймовірне відчуття побачити місто інків переплітається з відчуттям того, що ти пройшов 44 км і стоїш на висоті 4215 м над рівнем моря, вдихаєш розріджене повітря, зійшов по сходах і чарування наших гідів в горах, і пиття чаю з листя коки (серйозно це дозволено і це не наркотик)… і все це разом з одною нав’язливою думкою КОЛИ Ж У ДУШ?

 

Мачу-Пікчу (2)

Вилітали з Брюсселю з пересадкою в Мадриді до столиці Перу Ліми. Тур включав 11 днів подорожі по Перу та 3 дні в Мачу-Пікчу. Тур коштував приблизно 1700 € з людини. Окремо вартість дороги 700-800 €. Звичайно, за їжу треба було платити також окремо (кілька ланчів були включені в тур, як і проживання у 3-4-зіркових готелях). Тур треба бронювати як мінімум за півроку, інакше білети будуть всі розкуплені. Плюс у тому, що українцям не потрібно відкривати візи.

 

по подорозі на мачу пікчу

Для перетину кордону з Болівією можуть запитати про вакцину від жовтої гарячки. Її слід зробити заздалегідь, як і деякі інші для профілактики. Обов’язково потрібно мати з собою сонячний крем (там можуть бути проблеми з його купівлею, оскільки місцевим жителям це не потрібно) і медикаменти (хоча ми тестували перуанські таблетки дієві).

 

У жодному разі не розчаровуйтесь, якщо йтиме дощ, бо в горах така погода буває часто (висота 2400 м над р. м.). Взяти з собою медикаменти від головного болю (по прильоті, наприклад, до м. Куско може бути тяжко адаптуватися, там висота понад 3500 м над р. м.). Увечері не носіть з собою великих камер та дорогоцінних прикрас. Насолоджуйтеся Перу, там неймовірно красиво! (Стосовно того, що там дуже небезпечно це перебільшення. Звичайно, треба бути уважним і краще не ходити самому місцями, не призначених для туристів після 22:00) Якщо полюбляєте солодощі, везіть з України, воно в нас набагато смачніше. Плюс завжди зможете поділитися з дітьми, яких там багато, вони будуть дуже щасливі. На згадку про Перу або як подарунки близьким привезіть шарфи, светри, шапки з чудової вовни альпаки або лами.

 

Мачу-Пікчу

 Що цікаво під час 4 днів походу, у нашій групі з 13 чоловік було ще 25 носильники, які несли твої палатку і спальник, а також їжу, яку вони разом з шеф-кухарем готували. Тобто по приході на місце відпочинку їжа вже готова і твоя палатка встановлена. Ми познайомилися з цими носильниками, які на своїх плечах носять приблизно 21 кг ваги (більше забороняється і вага провіряється при вході). Це надзвичайно витривалі чоловіки різної вагової категорії, віком приблизно від 21 до 60. Вони не розмовляють іспанською, спілкувалися з ними через гіда, але на обличчях цих чоловіків не було жалю до себе чи ненависті до туристів. Їм справді тяжко, але вони не жаліються, а постійно усміхаються, розважаються і приємні у спілкуванні. Надзвичайні люди, на мою думку. Ви знаєте, часто ми жаліємося на те, що не маємо крутої сукні чи останньої моделі телефону, машини. Ці люди не мають нічого! Практично нічого, але вони щасливі, що можуть проходити цей священний для них шлях з часів їхніх предків. Щасливі, що здорові! Інколи в простих сандалях і шортах, коли ми, зіпсовані туристи, у спеціальних чоботах, протидощовому спорядженні і з легеньким рюкзаком. Вони не нарікають і люблять свою справу. Чого і я всім бажаю брати з них приклад і бути щасливими!

 

Версаль


24.11.2014 4466 1
Коментарі (1)

Мері 2018.08.30, 13:02

Дякую Вам за круту статтю! Дуже корисна! А чи не підказали б Ви, де саме замовляли такий тур? Я шукаю подібний зі Львова. 

Дякую наперед! 

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1013
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2603 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2185
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3035
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2643
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2360 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

491

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

495

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

988

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2209
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

688
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1957
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2053
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

229
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

840
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5539
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7404
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1416
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

694
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1071 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1574 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1432