Як поїхати до Мачу-Пікчу, або Перу очима франківчанки

 

Мачу-Пікчу — місто в Андах (Південна Америка), розташоване на висоті 2400 м над рівнем моря, за 80 км від м. Куско. Поселення, яке часто називають «втраченим містом інків», було символом їхньої імперії, сакральним гірським притулком.

 

Франківчанка Галина Лаврищук їздила до Мачу-Пікчу наприкінці вересня і ділиться з читачами «VERSAL» своїми враженнями, досвідом мандрівки і цінними порадами!

 

пейзажі перу

Дуже люблю подорожувати. Мандрувати для мене означає знайомитися з культурою і звичаями країни, до якої подорожуєш, а не просто відпочинок на пляжі і шопінг (вибачте за стереотипи). Надихнув мене на подорож коханий чоловік, який любить подорожувати не менше, ніж я. Щоправда, його ідею я підтримала не одразу. Справа в тім, що я ніколи не була в Південній Америці і хотіла розпочати знайомство з цим континентом з більш безпечних країн, наприклад, Аргентини чи Бразилії. Після переконань чоловіка та наведення його незліченних доказів про те, що це буде незабутньо, врешті погодилася. І не пошкодувала: Перу це не тільки загадкова культура інків, але й мальовнича й дивовижна краса природи!

 

10419525_10205152102311124_7808518007322664128_n

 

Не зважаючи на той факт, що тур включав Мачу-Пікчу і я дуже люблю пригоди, довго не зважувалася на сходження. З цього хотіла б і розпочати розповідь про Перу, оскільки підйом на Мачу-Пікчу можна вважати одним із найяскравіших моментів цієї подорожі. І розповім чому. До Мачу-Пікчу можна доїхати поїздом за півтори години. Півтори години — це з міста Ольянтайтамбо. Звідти йде туристичний поїзд, з музикою, кондиціонером і зручними шкіряними кріслами і кавою (і це в Перу!).

 

А можна пройти цілий похід слідами інків, котрий триває не повних 4 дні. Ми вибрали останній варіант і не пошкодували. 4 дні походу це екскурсії стародавніми пам’ятками інків, 3 доби ночівлі в палатках і що найтяжче. . .без душу і нормального туалету. Але це все нічого у порівнянні з тим, коли ти стоїш о 5 ранку і разом зі сходом сонця дивишся на Мачу-Пікчу з гори, а навколо ні душі. Ти запитуєш себе, як їм вдалося збудувати таке величне місто серед гір. Це неймовірне відчуття побачити місто інків переплітається з відчуттям того, що ти пройшов 44 км і стоїш на висоті 4215 м над рівнем моря, вдихаєш розріджене повітря, зійшов по сходах і чарування наших гідів в горах, і пиття чаю з листя коки (серйозно це дозволено і це не наркотик)… і все це разом з одною нав’язливою думкою КОЛИ Ж У ДУШ?

 

Мачу-Пікчу (2)

Вилітали з Брюсселю з пересадкою в Мадриді до столиці Перу Ліми. Тур включав 11 днів подорожі по Перу та 3 дні в Мачу-Пікчу. Тур коштував приблизно 1700 € з людини. Окремо вартість дороги 700-800 €. Звичайно, за їжу треба було платити також окремо (кілька ланчів були включені в тур, як і проживання у 3-4-зіркових готелях). Тур треба бронювати як мінімум за півроку, інакше білети будуть всі розкуплені. Плюс у тому, що українцям не потрібно відкривати візи.

 

по подорозі на мачу пікчу

Для перетину кордону з Болівією можуть запитати про вакцину від жовтої гарячки. Її слід зробити заздалегідь, як і деякі інші для профілактики. Обов’язково потрібно мати з собою сонячний крем (там можуть бути проблеми з його купівлею, оскільки місцевим жителям це не потрібно) і медикаменти (хоча ми тестували перуанські таблетки дієві).

 

У жодному разі не розчаровуйтесь, якщо йтиме дощ, бо в горах така погода буває часто (висота 2400 м над р. м.). Взяти з собою медикаменти від головного болю (по прильоті, наприклад, до м. Куско може бути тяжко адаптуватися, там висота понад 3500 м над р. м.). Увечері не носіть з собою великих камер та дорогоцінних прикрас. Насолоджуйтеся Перу, там неймовірно красиво! (Стосовно того, що там дуже небезпечно це перебільшення. Звичайно, треба бути уважним і краще не ходити самому місцями, не призначених для туристів після 22:00) Якщо полюбляєте солодощі, везіть з України, воно в нас набагато смачніше. Плюс завжди зможете поділитися з дітьми, яких там багато, вони будуть дуже щасливі. На згадку про Перу або як подарунки близьким привезіть шарфи, светри, шапки з чудової вовни альпаки або лами.

 

Мачу-Пікчу

 Що цікаво під час 4 днів походу, у нашій групі з 13 чоловік було ще 25 носильники, які несли твої палатку і спальник, а також їжу, яку вони разом з шеф-кухарем готували. Тобто по приході на місце відпочинку їжа вже готова і твоя палатка встановлена. Ми познайомилися з цими носильниками, які на своїх плечах носять приблизно 21 кг ваги (більше забороняється і вага провіряється при вході). Це надзвичайно витривалі чоловіки різної вагової категорії, віком приблизно від 21 до 60. Вони не розмовляють іспанською, спілкувалися з ними через гіда, але на обличчях цих чоловіків не було жалю до себе чи ненависті до туристів. Їм справді тяжко, але вони не жаліються, а постійно усміхаються, розважаються і приємні у спілкуванні. Надзвичайні люди, на мою думку. Ви знаєте, часто ми жаліємося на те, що не маємо крутої сукні чи останньої моделі телефону, машини. Ці люди не мають нічого! Практично нічого, але вони щасливі, що можуть проходити цей священний для них шлях з часів їхніх предків. Щасливі, що здорові! Інколи в простих сандалях і шортах, коли ми, зіпсовані туристи, у спеціальних чоботах, протидощовому спорядженні і з легеньким рюкзаком. Вони не нарікають і люблять свою справу. Чого і я всім бажаю брати з них приклад і бути щасливими!

 

Версаль


24.11.2014 4450 1
Коментарі (1)

Мері 2018.08.30, 13:02

Дякую Вам за круту статтю! Дуже корисна! А чи не підказали б Ви, де саме замовляли такий тур? Я шукаю подібний зі Львова. 

Дякую наперед! 

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

319
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1391
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2529 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3627
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2966
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2142

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

611

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

461

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1629

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1794
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

282
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

499
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

798
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4978
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

354
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

875
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10122
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

506
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

257
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

369
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

396
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

717