Як підготувати свій організм до зими і лютих морозів: поради

 

 

Всі відпустки закінчились, більшість повернулися в офіси, де вже зачекався малорухливий спосіб життя. Настання зими більшість людей переживають з постійним кашлем та нежиттю.

 

Щоб такого не було, підготовка до зими з профілактикою інфекційних захворювань повинна починатися заздалегідь, щоб з роками не хворіти довше і з ускладненнями.

 

Організму потрібно перебудуватися на зимовий режим харчування, підготуватися до похолодання та різкого скорочення кількості сонячних днів. До того ж наш організм, відповідно до свого біологічного годинника, всіма силами намагається "впасти у сплячку" в зв’язку зі зменшенням світлового дня. Як наслідок – уповільнення обмінних процесів в організмі.

 

Як підготовувати свій організм до зими та морозів:

1. Перше, що слід зробити, це переглянути свій харчовий раціон і скласти збалансоване харчування. Робити спроби зміцнення імунітету напередодні зими, ігноруючи важливість збалансованого харчового раціону, – це все одно що будувати будинок без фундаменту. Головні принципи тут такі: продукти повинні надходити в організм у правильному співвідношенні: білків – 15%, жирів – 20%, вуглеводів – 65%.

 

 

Білок тваринного походження можна замінити дієтичним, що містяться в бобових – сої, квасолі, сочевиці. Це особливо рекомендовано тим, хто стежить за своєю вагою. Тваринні жири потрібно максимально замінити рослинними, вживати "складні" вуглеводи з продуктів, багатих на клітковину (цільнозерновий хліб, крупи, фрукти, овочі). Потреба в солодкому можна задовольняти медом і сухофруктами. Харчуючись так, ви ніколи не будете голодні, значно схуднете і оздоровите мікрофлору кишечника та на дасте своєму імунітету неоціненну послугу.

2. Починайте приймати мультивітаміни, оскільки запасів природних вітамінів, що надходять з продуктів харчування, недостатньо. Скільки б ми не отримали вітамінів влітку – на зиму їх "не відкласти". Мультивітаміни стануть необхідним доповненням до вашого збалансованого харчування.

3. Рухайтеся! Ходіть пішки, бігайте, танцюйте – одним словом, вибирайте будь-який відповідний вам вид фізичної активності. Взимку це здорово допоможе протистояти вірусним атакам.

5. Віруси грипу в першу чергу вражають легені, тим більше ослаблені. Якщо ви палите, поставте собі за мету кинути палити. А ще нікотин звужує судини і ввергає організм в кисневий "голод". Взимку це особливо небезпечно.

6. Одягайтеся по сезону. Перед початком морозів необхідно виключити переохолодження, носити головні убори і тримати голову в теплі. Ходити без головного убору – значить піддавати себе ризику: можна запросто підхопити простуду, та ще й ускладнення у вигляді гаймориту та отиту.

7. Для профілактики грипу можна вранці та ввечері полоскати горло трав’яним відваром, наприклад шавлією, щоб не допустити кашлю та запалення. І якщо ви відчуваєте, що змерзли та дуже втомилися за день влаштуйте собі ввечері "релакс" – у вигляді гарячої ванни, трав’яних інгаляцій. Як противірусний засіб добре зарекомендував себе зелений чай.

 

24tv.ua


04.12.2017 2863 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

329
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1396
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2551 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3634
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2974
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2147

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

616

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

468

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1636

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1802
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

288
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

505
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

803
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4989
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

361
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

880
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10127
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

513
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

264
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

375
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

401
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

722