Як підготувати свій організм до зими і лютих морозів: поради

 

 

Всі відпустки закінчились, більшість повернулися в офіси, де вже зачекався малорухливий спосіб життя. Настання зими більшість людей переживають з постійним кашлем та нежиттю.

 

Щоб такого не було, підготовка до зими з профілактикою інфекційних захворювань повинна починатися заздалегідь, щоб з роками не хворіти довше і з ускладненнями.

 

Організму потрібно перебудуватися на зимовий режим харчування, підготуватися до похолодання та різкого скорочення кількості сонячних днів. До того ж наш організм, відповідно до свого біологічного годинника, всіма силами намагається "впасти у сплячку" в зв’язку зі зменшенням світлового дня. Як наслідок – уповільнення обмінних процесів в організмі.

 

Як підготовувати свій організм до зими та морозів:

1. Перше, що слід зробити, це переглянути свій харчовий раціон і скласти збалансоване харчування. Робити спроби зміцнення імунітету напередодні зими, ігноруючи важливість збалансованого харчового раціону, – це все одно що будувати будинок без фундаменту. Головні принципи тут такі: продукти повинні надходити в організм у правильному співвідношенні: білків – 15%, жирів – 20%, вуглеводів – 65%.

 

 

Білок тваринного походження можна замінити дієтичним, що містяться в бобових – сої, квасолі, сочевиці. Це особливо рекомендовано тим, хто стежить за своєю вагою. Тваринні жири потрібно максимально замінити рослинними, вживати "складні" вуглеводи з продуктів, багатих на клітковину (цільнозерновий хліб, крупи, фрукти, овочі). Потреба в солодкому можна задовольняти медом і сухофруктами. Харчуючись так, ви ніколи не будете голодні, значно схуднете і оздоровите мікрофлору кишечника та на дасте своєму імунітету неоціненну послугу.

2. Починайте приймати мультивітаміни, оскільки запасів природних вітамінів, що надходять з продуктів харчування, недостатньо. Скільки б ми не отримали вітамінів влітку – на зиму їх "не відкласти". Мультивітаміни стануть необхідним доповненням до вашого збалансованого харчування.

3. Рухайтеся! Ходіть пішки, бігайте, танцюйте – одним словом, вибирайте будь-який відповідний вам вид фізичної активності. Взимку це здорово допоможе протистояти вірусним атакам.

5. Віруси грипу в першу чергу вражають легені, тим більше ослаблені. Якщо ви палите, поставте собі за мету кинути палити. А ще нікотин звужує судини і ввергає організм в кисневий "голод". Взимку це особливо небезпечно.

6. Одягайтеся по сезону. Перед початком морозів необхідно виключити переохолодження, носити головні убори і тримати голову в теплі. Ходити без головного убору – значить піддавати себе ризику: можна запросто підхопити простуду, та ще й ускладнення у вигляді гаймориту та отиту.

7. Для профілактики грипу можна вранці та ввечері полоскати горло трав’яним відваром, наприклад шавлією, щоб не допустити кашлю та запалення. І якщо ви відчуваєте, що змерзли та дуже втомилися за день влаштуйте собі ввечері "релакс" – у вигляді гарячої ванни, трав’яних інгаляцій. Як противірусний засіб добре зарекомендував себе зелений чай.

 

24tv.ua


04.12.2017 2987 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2425
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19534
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738