Як отримати шенгенську візу самостійно?

 

Йдеться про туристичну візу, яка оформляється без запрошення від друзів/родичів та інших резидентів ЄС (інформація буде корисна тим, хто збирається в самостійну подорож по Європі, тобто без участі туристичних фірм).
Перша (головна) проблема в самостійному отриманні візи виникає, коли шукаєш: «віза до Німеччини / Італію / Іспанію» або «шенгенська віза».

Шенгенська віза


Побачите купу агенцій, які візу роблять за гроші, але нічого не гарантують або туроператорів, які в доважок продають свої тури. У результаті основна робота зводиться до того, щоб знайти саме сайт посольства / візового центру, а не інформацію про те, куди б прилаштувати і так не зайві гроші. Все інше — справа техніки (за умови наявності коштів), а якщо точніше, відповідального ставлення до збору необхідних документів.

Мультивіза

В даній статті йдеться про отримання одноразової шенгенської візи. Якщо ж ви хочете отримати мультивізу шенген, то у вас є можливість в Києві звернутись до спеціальної організації — візового центру Visa Garant. Мультивіза надає право неодноразового відвідування країн європейського союзу.

Країни-члени шенгенської угоди

Австрія
Бельгія
Угорщина
Німеччина
Греція
Данія
Ісландія
Іспанія
Італія
Латвія
Литва
Люксембург
Мальта — в Україні посольства немає.
Нідерланди
Норвегія
Польща
Португалія
Словаччина
Словенія
Фінляндія
Франція
Чехія
Швейцарія
Швеція
Естонія

Обирайте без забобонів ту країну, яка є метою майбутнього подорожі (у якій проведете найбільше часу). Італія, так Італія.
Франція — так Франція.
Необов’язково концентруватися на тій країні, в яку (за чутками) легше отримати візу.
Якщо ж ви плануєте відвідати кілька країн шенгенської угоди, причому час на кожну приблизно рівний — оформляйте документи в ту, яку плануєте відвідати першою.

Весь процес зводиться до наступного:
1) збір необхідних документів заявником
2) подача заявки / запис на інтерв’ю в посольстві / візовому центрі
3) через 2 тижні — забрати паспорт з візою.
У кожного посольства / візового центру процес йде по-своєму, про що необхідно обов’язково переконатись на сайті посольства / візового центру. Чим уважніше ознайомитеся з вимогами і чим краще їх виконаєте, тим імовірніше отримання візи. Якщо виконати всі вимоги посольства, причини відмовити у нього просто не буде.

Посольство цікавить тільки три моменти:

  • Чи є особа, що перетинає кордон тим, за кого себе видає (і з тією чи метою, яку декларує);
  • Чи повернеться на батьківщину;
  • Чи вистачить фінансових можливостей, щоб повністю оплатити перебування в цій країні;

Причини побоювання зрозумілі: жодна країна не хоче ще більше нелегальних емігрантів, злочинців.

Перелік документів у різних посольств схожий (за рідкісним винятком).
Документи, що подаються в посольство можна розділити на такі групи:

Ідентифікація особистості:
1. Закордонний паспорт + копія (з копіями всіх попередніх віз — якщо такі є)

2. Національний паспорт (+ копія), необхідний переклад на англійську мову *

3. Анкета (в принципі вона стандартна для країн шенгенської угоди), відмінності якщо і є, то вони не значні. — Можна скачати на сайті посольства / візового центру

4. Дві фотографії паспортного зразка (одна клеїться на анкету)

Укорінення / гарантія повернення:
(Іншими словами, що Вам є навіщо повертатися на Україну)
5. Довідка з роботи (необхідний переклад на англійську мову*). Деякі, наприклад італійське посольство, вимагає завірену копію трудової книжки. Якщо Ви є приватним підприємцем, то зазвичай потрібно подавати свідоцтво про реєстрацію + копію звітів за останній період.
Існує думка, яке дуже люблять підтверджувати турагенства, що для відкриття шенгенської візи необхідний конкретний рівень зарплати. Це відверта неправда. Ваша зарплата може бути мінімальною, головне, щоб у Вас були гроші на перебування в країні відповідні встановленої норма “фінансового забезпечення”, а це підтверджують вже зовсім інші документи.
Якщо Ви відчуваєте, що даний пункт недостатньо міцний з точки зору “вкорінення”, то його можна підтримати інформацією про майно, але це зовсім не обов’язково.

6. Зворотний квиток підтверджує Ваш намір повернуться і його вимагає більшість посольств / візових центрів.

Також плюсом вважається наявність інших віз і відсутність відмов (вони означають, що ви саме турист, а не нелегальний емігрант), але те, що віз немає не може бути достатньою підставою для відмови, при всіх інших виконаних умовах.

У країнах СНД існує думка, що незаміжнім дівчатам без дітей у видачі віз відмовляють. Це міф. Якщо всі інші вимоги дотримані: є квитки, бронь готелю, робота (нехай і з малою з/п), і достатнє “фінансове забезпечення”, то відмовити з такої причини не можуть. Це дискримінація.

Прописка не грає абсолютно ніякої ролі в отриманні візи. В ЄС не знають, що це таке.

Фінансові гарантії:
7. Авіаквитки (оплачений транспорт) в обидві сторони
8. Заброньований готель (доводить, що вам є де жити).
9. Довідка з банку (необхідний переклад на англійську мову *) — виділено, тому що це найважливіший пункт, який в кінцевому підсумку визначає, отримає дана людина візу чи ні. В принципі, довідку з банку можна замінити іншими видами фін. забезпечення, але на сьогоднішній день — це найзручніший спосіб підтвердити, що у Вас є гроші на поїздку.
Довідка з банку про гроші на рахункуНорма необхідної на перебування суми у кожного посольства своя. З цього питання треба звіритись з інформацією на сайті посольства. Це може бути 45-70 євро на людину на добу. Крім того, для груп (двоє і більше подорожуючих) або для неповнолітніх норма фінансового забезпечення може зменшуватись.
При розрахунку своїх коштів на поїздку потрібно враховувати, що в цю вартість не входять авіаквитки.
Крім того, потрібно стежити, щоб обраний готель відповідав цій сумі. Неможливо чекати позитивного результату, якщо вартість проживання в готелі перевищує можливості.
10. Крім того, для підтвердження фінансових можливостей, посольство / візовий центр часто вимагають (або рекомендують) надати довідку про рух коштів по рахунку за останні три місяці (необхідний переклад на англійську мову *). Це робиться насамперед для того, щоб убезпечити себе від фальшивих довідок і карткових балансів-одноденок. Якщо у Вас невелика офіційна з / п і не було шенгенських віз, то рекомендується надати таку довідку в будь-якому випадку.
Банківський рахунок — не єдиний спосіб довести платоспроможність. Для отримання візи багато хто купує тревел-чеки.
11. Медична страховка — без неї одержання візи неможливо. Задоволення це на короткий термін не дороге, зате непередбачених обставин вбереже власника і приймаючу сторону від зайвих турбот і фінансових витрат.

Підтвердження мети поїздки:
12. План подорожі (як підтвердження мети) — мало де вказаний цей пункт, тому як броня готелю, авіаквитків і категорія візи говорять самі за себе, але в FreeTravel вважають цей пункт обов’язковим.
Він відповідає на всі питання клерка про мету поїздки — а це означає, що ви заявляєте: “Я їду не працювати або займатися незаконними справами, я їду дивитися пам’ятки”. Крім того, якщо ви плануєте відвідати далеко не одне місто, а прилітаєте і відлітаєте з різних країн, він роз’яснить схему Вашого пересування.
План повинен бути таким, щоб читався одним швидким поглядом.

Документи подаються не раніше, ніж за три місяці до поїздки, але мінімальний час оформлення візи — два тижні. Так що подавати заявку потрібно за два місяці (найсміливіші — можуть за місяць). В деякі посольства заявки подаються по інтернету, в інші їх потрібно подавати з документами особисто — про все це потрібно уважно почитати на сайті.

* ПЕРЕКЛАД документів для посольства / візового центру. Всі документи, що подаються до посольства повинні бути перекладені на англійську мову.
Переклад завіряти нотаріально не потрібно, а також не обов’язково робити професійний переклад. При достатньому рівні володіння мовою перевести свої довідки з роботи можна самому.
На деяких необов’язкових документах його можна написати згори олівцем (наприклад, на довідці з банку про рух грошових коштів за останні три місяці).

І ще одне найважливіше: документи повинні містити правдиву інформацію.
Маленька з / п? Вказуйте її (довідка з роботи необхідна не для підтвердження соціального статусу, а вказує на вкорінення на батьківщині);
Ви взагалі працюєте фрілансером і не можете підтвердити жодне місце роботи? Напишіть листа із зазначенням причин, підтвердіть слова рухами по рахунку за останні три місяці — півроку.
Їдете до Італії? Оформляйте шенген в італійському візовому центрі.
Найпоширеніше бажання “нахімічити” це “схеми показати більше грошей, ніж маєш” — це і купівля тревел чеків, і поповнення рахунку в останню хвилину …
Однозначно, краще не брехати. Країни шенгенівської зони — безумовно не найдешевші як для подорожей, так і для проживання, просто потрібно заздалегідь подбати, щоб гроші на їх відвідування … були.

 

Навколосвіту


06.01.2014 1904 2
Коментарі (2)

Ulyana Halyanchuk 2014.08.24, 10:13
Допомога в оформлені віз Страхівка Реєстрація на чергу по ВСІЙ УКРАЇНІ!!!! Звертатись за тел: 0674763761-Роман
Оксана Биченко 2015.09.16, 19:26
Доброго дня! У мене прострочене рermesso di soggiorno, чи зможу я відкрити візу в Італію на довгий період часу хочаб на рік?? підкажіть будь-ласка куди можна звернутися та хоч телефон.
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

583
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

789
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2399
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1788
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2074
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5680 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

107

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

231

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1191

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1208
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

948
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

797
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14620
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

639
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10446
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6146
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

671
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7631
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2879
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

609
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

691
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

517