Як обрати якісні молокопродукти в Івано-Франківську?

 

Івано-Франківський прес-клуб провів засідання, присвячене якості молокопродуктів у роздрібній та оптовій торгівлі Івано-Франківськоїї області.

 

Спільно з Юрієм Чорнобривцем, директором київського Інституту споживчих експертиз журналісти вчилися правильно читати етикетки молочної продукції та відрізняти якісний продукт від фальсифікату.

 

Юрій Чорнобривець навів конкретні приклади вживання шкідливих добавок, що їх застосовують у виробництві деякі безвідповідальні підприємства в гонитві за прибутками. Наприклад, пальмова олія в Україні вже звично увійшла до змісту згущеного молока, цукерок, шоколаду та шоколадної пасти, локшини швидкого приготування, чіпсів, крекерів тощо: додавання пальмової олії в ці продукти сягає інколи 95%. А між тим, пальмову олію у всьому світі вживають здебільшого для змащення обладнання у металургійній промисловості. Температура плавлення пальмової олії – 56 градусів Цельсія, її розчиняє лише бензин, тож людський організм її практично не засвоює – вона густо „шлакує” організм і виводиться з нього дуже повільно. Саме ці чинники і призводять до численних серцево-судинних, онкологічних, гастроентерологічних захворювань та ожиріння.

 

Інший приклад з досліджень Ю.Чорнобривця: щоб „згущенка” та сухе молоко були білішими, нечесні виробники додають до неї „харчовий додаток, фарбник-відбілювач” Е-171 – діоксид титану. „Це – основний компонент фарби – білила”, підкреслив експерт. Діоксид титану — потужний канцероген. Цікаво, що виробники молокопрдуктів в Україні стверджують, що харчовий барвник Е-171 є абсолютно нешкідливим для людини, в той час, як в Євросоюзі його використання у харчовій промисловості є забороненим. У Європі діоксид титану використовують лише у виробництві фарб та автомобільних лаків, медичних пластмас та якісного білого паперу. І лише в Україні, Росії та ще в деяких країнах “третього світу” його легально додають у харчі.

 

Завідувач відділу гастроентерології Івано-Франківської Обласної клінічної лікарні Людмила Мисліборська зауважила, що хімічні добавки у їжі завдають значної шкоди здоров'ю. Авторитетний лікар навела приклади захворювань, викликаних вживанням молокопродуктів із шкідливими добавками, а це виразки шлунку, виразки 12-персної кишки, захворювання підшлункової залози, захворювання печінки – зокрема, гепатити та цирози, захворювання товстого та тонкого кишківника та багато інших. Лікар закликала відповідальніше та уважніше ставитися до вибору молокопродуктів при їх купівлі та вживанні.

 

Тож як відрізнити якісну молочну продукцію від неякісної? Першою прикметою неякісного продукту є його низька ціна (банка згущеного молока не може коштувати ледь дорожче за літр натурального). “Уважно читайте вміст молокопродукту на етикетках: там мають бути лише відомі вам природні складові. Чим менше там буде невідомих вам речовин з індексом Е (з будь-якою цифрою) – тим менше ризику для вашого здоров’я. Не труїть себе за власні гроші!”, -- наголошує Юрій Чрнобривець.

 

Наявність у молокопродуктах пальмової олії найчастіше ховається за розпливчастим висловом на етикетці “рослинні жири”. Оскільки молокопродукти — продукція твариинного походження, жодних рослинних жирів та взагалі не повинно бути. Діоксид титану маркується як харчовий барвник Е-171. “Заощаджуючи й старанно вишукучи на торгівельних полицях найдешевші ерзац-харчі типу “Молоковмісний продукт “Сгущьоночка”, українці в майбутньому на заощаджені кошти купуватмить в аптеках ліки для печінки й нирок”, -- підсумував експерт.

 

Найважливішим висновком експерта були таке: в Україні насправді є чесні виробники молокопродуктів, ось чому варто довіряти дослідженням (тестам) незалежних організацій, що регулярно подають свою інформацію в республіканських та обласних ЗМІ.


19.09.2012 2235 1
Коментарі (1)

Василь І. 2012.09.19, 21:12
Прикро, що немає правових перешкод до такої рецептури названих продуктів. В нормативно-стандартних актах держави вимоги не змінені. Понад 20 років незалежності. Якість продтоварів -на задньому плані. І не чути про покращення у майбутньому від тих, хто балотується Верховної Ради. Олігархат харчується імпортом...
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1048
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2647 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2214
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3069
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2666
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2393 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

512

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

521

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1005

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2250
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20483
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

705
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1975
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

255
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

860
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5561
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7427
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

968
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

721
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1090 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1592 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1453