Як обрати якісні молокопродукти в Івано-Франківську?

 

Івано-Франківський прес-клуб провів засідання, присвячене якості молокопродуктів у роздрібній та оптовій торгівлі Івано-Франківськоїї області.

 

Спільно з Юрієм Чорнобривцем, директором київського Інституту споживчих експертиз журналісти вчилися правильно читати етикетки молочної продукції та відрізняти якісний продукт від фальсифікату.

 

Юрій Чорнобривець навів конкретні приклади вживання шкідливих добавок, що їх застосовують у виробництві деякі безвідповідальні підприємства в гонитві за прибутками. Наприклад, пальмова олія в Україні вже звично увійшла до змісту згущеного молока, цукерок, шоколаду та шоколадної пасти, локшини швидкого приготування, чіпсів, крекерів тощо: додавання пальмової олії в ці продукти сягає інколи 95%. А між тим, пальмову олію у всьому світі вживають здебільшого для змащення обладнання у металургійній промисловості. Температура плавлення пальмової олії – 56 градусів Цельсія, її розчиняє лише бензин, тож людський організм її практично не засвоює – вона густо „шлакує” організм і виводиться з нього дуже повільно. Саме ці чинники і призводять до численних серцево-судинних, онкологічних, гастроентерологічних захворювань та ожиріння.

 

Інший приклад з досліджень Ю.Чорнобривця: щоб „згущенка” та сухе молоко були білішими, нечесні виробники додають до неї „харчовий додаток, фарбник-відбілювач” Е-171 – діоксид титану. „Це – основний компонент фарби – білила”, підкреслив експерт. Діоксид титану — потужний канцероген. Цікаво, що виробники молокопрдуктів в Україні стверджують, що харчовий барвник Е-171 є абсолютно нешкідливим для людини, в той час, як в Євросоюзі його використання у харчовій промисловості є забороненим. У Європі діоксид титану використовують лише у виробництві фарб та автомобільних лаків, медичних пластмас та якісного білого паперу. І лише в Україні, Росії та ще в деяких країнах “третього світу” його легально додають у харчі.

 

Завідувач відділу гастроентерології Івано-Франківської Обласної клінічної лікарні Людмила Мисліборська зауважила, що хімічні добавки у їжі завдають значної шкоди здоров'ю. Авторитетний лікар навела приклади захворювань, викликаних вживанням молокопродуктів із шкідливими добавками, а це виразки шлунку, виразки 12-персної кишки, захворювання підшлункової залози, захворювання печінки – зокрема, гепатити та цирози, захворювання товстого та тонкого кишківника та багато інших. Лікар закликала відповідальніше та уважніше ставитися до вибору молокопродуктів при їх купівлі та вживанні.

 

Тож як відрізнити якісну молочну продукцію від неякісної? Першою прикметою неякісного продукту є його низька ціна (банка згущеного молока не може коштувати ледь дорожче за літр натурального). “Уважно читайте вміст молокопродукту на етикетках: там мають бути лише відомі вам природні складові. Чим менше там буде невідомих вам речовин з індексом Е (з будь-якою цифрою) – тим менше ризику для вашого здоров’я. Не труїть себе за власні гроші!”, -- наголошує Юрій Чрнобривець.

 

Наявність у молокопродуктах пальмової олії найчастіше ховається за розпливчастим висловом на етикетці “рослинні жири”. Оскільки молокопродукти — продукція твариинного походження, жодних рослинних жирів та взагалі не повинно бути. Діоксид титану маркується як харчовий барвник Е-171. “Заощаджуючи й старанно вишукучи на торгівельних полицях найдешевші ерзац-харчі типу “Молоковмісний продукт “Сгущьоночка”, українці в майбутньому на заощаджені кошти купуватмить в аптеках ліки для печінки й нирок”, -- підсумував експерт.

 

Найважливішим висновком експерта були таке: в Україні насправді є чесні виробники молокопродуктів, ось чому варто довіряти дослідженням (тестам) незалежних організацій, що регулярно подають свою інформацію в республіканських та обласних ЗМІ.


19.09.2012 2289 1
Коментарі (1)

Василь І. 2012.09.19, 21:12
Прикро, що немає правових перешкод до такої рецептури названих продуктів. В нормативно-стандартних актах держави вимоги не змінені. Понад 20 років незалежності. Якість продтоварів -на задньому плані. І не чути про покращення у майбутньому від тих, хто балотується Верховної Ради. Олігархат харчується імпортом...
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

364
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1732
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3225
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1167
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1193
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1245 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

280

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1134

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

973

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

424
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

346
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2509
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1254
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1338
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

569
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15200
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7498
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

357
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

741 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

484
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

401
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

492