Як обрати якісні молокопродукти в Івано-Франківську?

 

Івано-Франківський прес-клуб провів засідання, присвячене якості молокопродуктів у роздрібній та оптовій торгівлі Івано-Франківськоїї області.

 

Спільно з Юрієм Чорнобривцем, директором київського Інституту споживчих експертиз журналісти вчилися правильно читати етикетки молочної продукції та відрізняти якісний продукт від фальсифікату.

 

Юрій Чорнобривець навів конкретні приклади вживання шкідливих добавок, що їх застосовують у виробництві деякі безвідповідальні підприємства в гонитві за прибутками. Наприклад, пальмова олія в Україні вже звично увійшла до змісту згущеного молока, цукерок, шоколаду та шоколадної пасти, локшини швидкого приготування, чіпсів, крекерів тощо: додавання пальмової олії в ці продукти сягає інколи 95%. А між тим, пальмову олію у всьому світі вживають здебільшого для змащення обладнання у металургійній промисловості. Температура плавлення пальмової олії – 56 градусів Цельсія, її розчиняє лише бензин, тож людський організм її практично не засвоює – вона густо „шлакує” організм і виводиться з нього дуже повільно. Саме ці чинники і призводять до численних серцево-судинних, онкологічних, гастроентерологічних захворювань та ожиріння.

 

Інший приклад з досліджень Ю.Чорнобривця: щоб „згущенка” та сухе молоко були білішими, нечесні виробники додають до неї „харчовий додаток, фарбник-відбілювач” Е-171 – діоксид титану. „Це – основний компонент фарби – білила”, підкреслив експерт. Діоксид титану — потужний канцероген. Цікаво, що виробники молокопрдуктів в Україні стверджують, що харчовий барвник Е-171 є абсолютно нешкідливим для людини, в той час, як в Євросоюзі його використання у харчовій промисловості є забороненим. У Європі діоксид титану використовують лише у виробництві фарб та автомобільних лаків, медичних пластмас та якісного білого паперу. І лише в Україні, Росії та ще в деяких країнах “третього світу” його легально додають у харчі.

 

Завідувач відділу гастроентерології Івано-Франківської Обласної клінічної лікарні Людмила Мисліборська зауважила, що хімічні добавки у їжі завдають значної шкоди здоров'ю. Авторитетний лікар навела приклади захворювань, викликаних вживанням молокопродуктів із шкідливими добавками, а це виразки шлунку, виразки 12-персної кишки, захворювання підшлункової залози, захворювання печінки – зокрема, гепатити та цирози, захворювання товстого та тонкого кишківника та багато інших. Лікар закликала відповідальніше та уважніше ставитися до вибору молокопродуктів при їх купівлі та вживанні.

 

Тож як відрізнити якісну молочну продукцію від неякісної? Першою прикметою неякісного продукту є його низька ціна (банка згущеного молока не може коштувати ледь дорожче за літр натурального). “Уважно читайте вміст молокопродукту на етикетках: там мають бути лише відомі вам природні складові. Чим менше там буде невідомих вам речовин з індексом Е (з будь-якою цифрою) – тим менше ризику для вашого здоров’я. Не труїть себе за власні гроші!”, -- наголошує Юрій Чрнобривець.

 

Наявність у молокопродуктах пальмової олії найчастіше ховається за розпливчастим висловом на етикетці “рослинні жири”. Оскільки молокопродукти — продукція твариинного походження, жодних рослинних жирів та взагалі не повинно бути. Діоксид титану маркується як харчовий барвник Е-171. “Заощаджуючи й старанно вишукучи на торгівельних полицях найдешевші ерзац-харчі типу “Молоковмісний продукт “Сгущьоночка”, українці в майбутньому на заощаджені кошти купуватмить в аптеках ліки для печінки й нирок”, -- підсумував експерт.

 

Найважливішим висновком експерта були таке: в Україні насправді є чесні виробники молокопродуктів, ось чому варто довіряти дослідженням (тестам) незалежних організацій, що регулярно подають свою інформацію в республіканських та обласних ЗМІ.


19.09.2012 2269 1
Коментарі (1)

Василь І. 2012.09.19, 21:12
Прикро, що немає правових перешкод до такої рецептури названих продуктів. В нормативно-стандартних актах держави вимоги не змінені. Понад 20 років незалежності. Якість продтоварів -на задньому плані. І не чути про покращення у майбутньому від тих, хто балотується Верховної Ради. Олігархат харчується імпортом...
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6718
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1089
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

610
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5612
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1513
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1378

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

454

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1274

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1098

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1001
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

338
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

388
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1334
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

417
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

686
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5724
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

431
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

297
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

639 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1081
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

940