Як хоронитися від охоронців?...

Сиджу у кімнаті, попиваю чайок і занотовую, поки не вивітрилися враження. Нас було троє: я і дві дівчинки-колеги. Тепла ніч так і тягнула на вулицю. Треба було провітритися. Дзигарок показував близько одинадцятої ночі.

 

            За кілька хвилин ми уже на гойдалках, біля одного із місцевих торгових центрів. Згадали дитинство. Не знаю, може це й погано…

 

            Дівчата гойдаються а я стою поруч. Нежданно, «як біда з корчів», звідкись із темряви явився нам трішки суворий на вигляд молодик. Сказав, щоб ми йшли звідси, бо майданчик лише для дітей. Може воно і так, не беруся судити хто тут правий. Не маючи на меті нічого гіршого, як просто посидіти і погойдатися, ми, цілком природно, відповіли, що не знали такого і поцікавилися «де написано» (таки не можна, але й справді я про це не подумав). Важлива деталь: У ВВІЧЛИВІЙ, ЗВИЧНІЙ ДЛЯ ПОВАЖАЮЧОЇ СЕБЕ ЛЮДИНИ ФОРМІ. Той пообіцяв показати і відвів нас до кремезного чолов’яги, що стояв неподалік і очевидно призначався для тих, до кого з першого разу не доходить. Ще цікаво, що вони не були у формі і, тим більше, не потрудились назватися. Це були охоронці торгового центру, хоча відразу й не скажеш.

 

            Так от, у відповідь на не надто ввічливу зустріч і згусток таких самих претензій до дівчат, я й собі обізвався: «А що поганого? Якщо я щось зламав, то випишіть мені штраф» (нагадую, в нормальному тоні). Кремезному то не сподобалось… Типовим жестом, вип’ячивши голову щоближче до мого обличчя, він різко впровадив: «Зара я тобі крижі зламаю!». Далі вже не цитуватиму. Обматюкав він мене «на чім світ стоїть» і розвернувся допивати пиво під стінами робочого місця. Ми, в свою чергу, вирішили  розум із ним поки не накладати. Побалакаємо згодом і за трохи інших обставин.  Ще я питався прізвища…

 

Знаєте, подібні події завжди щось та й нагадують. Згадалося, як одного разу перед моїми очима міліціонер розкидав та копав ногами молоко, сир, цибулю і ще тому подібний товар, котрий старенька бабуся не мала права продавати на вокзалі; згадалося як зам. головного лікаря Коломийської лікарні кричав мені, що «тут і круті бувають! А ти хто, аби щось доказувати!? Понаписую такі діагнози, що довго по Львовах будеш їздити!»; згадалося, як раз я мав нещастя добиратися маршруткою, де у пасажира зникло портмоне, після чого до мене приїхав великий неголений чолов’яга на Audi під проводом дружини потерпілого. І це тільки тому, що їй запам’ятались хлопці, котрі стояли неподалік (себто я і мій брат). На рахунок останньої історії, то «приватний слідчий» тонко натякав, що не хоче ламати мої пальці до дверей авто. «Детективу» з такої кагорти хоч не дивно - а охоронець?! Чому так?… Якось, знаєте у нас звиклося боятися тих, від кого б мали чекати захисту. І не тільки охорону я маю на увазі.

 

На цьому й по всьому. В написаному не маю наміру розбиратися хто винен; просто розповідь. А на рахунок власної участі у цій історії… Не хочу прикрашатися ореолом безневинності. Не буду заперечувати, якщо хтось напише про хулігана і двох хуліганок, що увірвалися в дитячий майданчик.


27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

179
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

1235
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2669 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2614
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

656
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1028

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1912

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4366

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3905 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3027
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1651
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4599 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1646
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1688
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

824