Як хоронитися від охоронців?...

Сиджу у кімнаті, попиваю чайок і занотовую, поки не вивітрилися враження. Нас було троє: я і дві дівчинки-колеги. Тепла ніч так і тягнула на вулицю. Треба було провітритися. Дзигарок показував близько одинадцятої ночі.

 

            За кілька хвилин ми уже на гойдалках, біля одного із місцевих торгових центрів. Згадали дитинство. Не знаю, може це й погано…

 

            Дівчата гойдаються а я стою поруч. Нежданно, «як біда з корчів», звідкись із темряви явився нам трішки суворий на вигляд молодик. Сказав, щоб ми йшли звідси, бо майданчик лише для дітей. Може воно і так, не беруся судити хто тут правий. Не маючи на меті нічого гіршого, як просто посидіти і погойдатися, ми, цілком природно, відповіли, що не знали такого і поцікавилися «де написано» (таки не можна, але й справді я про це не подумав). Важлива деталь: У ВВІЧЛИВІЙ, ЗВИЧНІЙ ДЛЯ ПОВАЖАЮЧОЇ СЕБЕ ЛЮДИНИ ФОРМІ. Той пообіцяв показати і відвів нас до кремезного чолов’яги, що стояв неподалік і очевидно призначався для тих, до кого з першого разу не доходить. Ще цікаво, що вони не були у формі і, тим більше, не потрудились назватися. Це були охоронці торгового центру, хоча відразу й не скажеш.

 

            Так от, у відповідь на не надто ввічливу зустріч і згусток таких самих претензій до дівчат, я й собі обізвався: «А що поганого? Якщо я щось зламав, то випишіть мені штраф» (нагадую, в нормальному тоні). Кремезному то не сподобалось… Типовим жестом, вип’ячивши голову щоближче до мого обличчя, він різко впровадив: «Зара я тобі крижі зламаю!». Далі вже не цитуватиму. Обматюкав він мене «на чім світ стоїть» і розвернувся допивати пиво під стінами робочого місця. Ми, в свою чергу, вирішили  розум із ним поки не накладати. Побалакаємо згодом і за трохи інших обставин.  Ще я питався прізвища…

 

Знаєте, подібні події завжди щось та й нагадують. Згадалося, як одного разу перед моїми очима міліціонер розкидав та копав ногами молоко, сир, цибулю і ще тому подібний товар, котрий старенька бабуся не мала права продавати на вокзалі; згадалося як зам. головного лікаря Коломийської лікарні кричав мені, що «тут і круті бувають! А ти хто, аби щось доказувати!? Понаписую такі діагнози, що довго по Львовах будеш їздити!»; згадалося, як раз я мав нещастя добиратися маршруткою, де у пасажира зникло портмоне, після чого до мене приїхав великий неголений чолов’яга на Audi під проводом дружини потерпілого. І це тільки тому, що їй запам’ятались хлопці, котрі стояли неподалік (себто я і мій брат). На рахунок останньої історії, то «приватний слідчий» тонко натякав, що не хоче ламати мої пальці до дверей авто. «Детективу» з такої кагорти хоч не дивно - а охоронець?! Чому так?… Якось, знаєте у нас звиклося боятися тих, від кого б мали чекати захисту. І не тільки охорону я маю на увазі.

 

На цьому й по всьому. В написаному не маю наміру розбиратися хто винен; просто розповідь. А на рахунок власної участі у цій історії… Не хочу прикрашатися ореолом безневинності. Не буду заперечувати, якщо хтось напише про хулігана і двох хуліганок, що увірвалися в дитячий майданчик.


10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1742
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1768
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1754
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5240 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2061 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1443

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

561

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

671

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

865

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

923
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1636
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3582
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10169
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26045
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10044 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7640
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

827
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1328
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

303
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1183
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

775
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1008