Як хоронитися від охоронців?...

Сиджу у кімнаті, попиваю чайок і занотовую, поки не вивітрилися враження. Нас було троє: я і дві дівчинки-колеги. Тепла ніч так і тягнула на вулицю. Треба було провітритися. Дзигарок показував близько одинадцятої ночі.

 

            За кілька хвилин ми уже на гойдалках, біля одного із місцевих торгових центрів. Згадали дитинство. Не знаю, може це й погано…

 

            Дівчата гойдаються а я стою поруч. Нежданно, «як біда з корчів», звідкись із темряви явився нам трішки суворий на вигляд молодик. Сказав, щоб ми йшли звідси, бо майданчик лише для дітей. Може воно і так, не беруся судити хто тут правий. Не маючи на меті нічого гіршого, як просто посидіти і погойдатися, ми, цілком природно, відповіли, що не знали такого і поцікавилися «де написано» (таки не можна, але й справді я про це не подумав). Важлива деталь: У ВВІЧЛИВІЙ, ЗВИЧНІЙ ДЛЯ ПОВАЖАЮЧОЇ СЕБЕ ЛЮДИНИ ФОРМІ. Той пообіцяв показати і відвів нас до кремезного чолов’яги, що стояв неподалік і очевидно призначався для тих, до кого з першого разу не доходить. Ще цікаво, що вони не були у формі і, тим більше, не потрудились назватися. Це були охоронці торгового центру, хоча відразу й не скажеш.

 

            Так от, у відповідь на не надто ввічливу зустріч і згусток таких самих претензій до дівчат, я й собі обізвався: «А що поганого? Якщо я щось зламав, то випишіть мені штраф» (нагадую, в нормальному тоні). Кремезному то не сподобалось… Типовим жестом, вип’ячивши голову щоближче до мого обличчя, він різко впровадив: «Зара я тобі крижі зламаю!». Далі вже не цитуватиму. Обматюкав він мене «на чім світ стоїть» і розвернувся допивати пиво під стінами робочого місця. Ми, в свою чергу, вирішили  розум із ним поки не накладати. Побалакаємо згодом і за трохи інших обставин.  Ще я питався прізвища…

 

Знаєте, подібні події завжди щось та й нагадують. Згадалося, як одного разу перед моїми очима міліціонер розкидав та копав ногами молоко, сир, цибулю і ще тому подібний товар, котрий старенька бабуся не мала права продавати на вокзалі; згадалося як зам. головного лікаря Коломийської лікарні кричав мені, що «тут і круті бувають! А ти хто, аби щось доказувати!? Понаписую такі діагнози, що довго по Львовах будеш їздити!»; згадалося, як раз я мав нещастя добиратися маршруткою, де у пасажира зникло портмоне, після чого до мене приїхав великий неголений чолов’яга на Audi під проводом дружини потерпілого. І це тільки тому, що їй запам’ятались хлопці, котрі стояли неподалік (себто я і мій брат). На рахунок останньої історії, то «приватний слідчий» тонко натякав, що не хоче ламати мої пальці до дверей авто. «Детективу» з такої кагорти хоч не дивно - а охоронець?! Чому так?… Якось, знаєте у нас звиклося боятися тих, від кого б мали чекати захисту. І не тільки охорону я маю на увазі.

 

На цьому й по всьому. В написаному не маю наміру розбиратися хто винен; просто розповідь. А на рахунок власної участі у цій історії… Не хочу прикрашатися ореолом безневинності. Не буду заперечувати, якщо хтось напише про хулігана і двох хуліганок, що увірвалися в дитячий майданчик.


04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3345
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1359
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1464
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2584
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2314
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2245

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

210

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1450

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2197

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2943
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

497
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

632
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

638
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

483
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15929
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2835
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1111
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26587 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

963
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

822 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

628