Десятки тисяч людей в Україні на початку війни частково або повністю змінили професії та стали волонтерами на користь своєї країни.
Волонтерка, психологиня Євгенія Картушова в етері радіо «Західний Полюс» каже, багато людей починають волонтерити, адже відчувають, що інакше не можуть. Проте, варто це робити так, аби в першу чергу не нашкодити собі, пише Фіртка.
«Це людина, яка діє відносно своїх цінностей, якщо вона відчуває, що для неї її держава понад усе, вона відчуває приналежність до неї, то вона діє.
Але це не означає, що людина має це робити в збиток собі, тобто, якщо вона робить речі, які займають більшу частину її робочого дня, то має отримувати за це оплату», - пояснює Євгенія Картушова.
За словами волонтерки, такі люди витрачають багато часу, сил та енергії на пошуки різних потрібних речей, людей та допомоги.
читайте також: «Не маємо морального права стояти осторонь», - співзасновник франківського благодійного фонду про забезпечення учасників бойових дій
Ігор Крицак, волонтер Save Ukraine Now каже, що в Україні плутають поняття «волонтер» та «волонтерська діяльність».
«Якщо людина, яка має досить багато вільного часу, працює на роботі та за покликанням душі вирішила виділити 2-3 години, щоб допомагати, незалежно від того, чи війна, чи це інші соціальні проєкти, які потребують людей, то це інше», - додає Ігор Крицак.
Проте, якщо особистість, без перерви працює й виконує широкі покладені на неї функції, то вона повинна щось за це отримувати, стверджує волонтер Save Ukraine Now.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Психологія стверджує, що лише на одному на ентузіазмі людина протримається до трьох місяців