А ТУРКИ ТУТ ХТО?

І знову не про футбол, і не про те, як Динамо обіграло турецький Бешикташ. Хоча на матчі був, вболівав, але з цієї події виніс ще один, можливо, не зовсім життєвий урок.

Відвідати футбольний матч нас запросив один наш добрий друг Волкан Турхан, який є одним із керівників турецької компанії BerkePlastik, генерального спонсора Бешекташа. Хоча основною ціллю відвідин матчу, окрім футболу, була можливість зустрітися у Києві і поспілкуватися із провідними турецькими бізнесменами, яким є цікавою тема співпраці між нашими державами у розвитку науково-технологічних парків. Окрім того, попередньо обговорювалася можлива зустріч із президентом Бешикташа, на якій планувалося обміркувати створення у регіоні селекційного фарм-клубу.

Дуже дякую Волкану за цей день, який дозволив для нас відкрити світ нових вражень від спілкування із турецькою бізнесовою елітою. Переконаний, що вона суттєво відрізняється від, так званої, української еліти. Шкодую, що не зміг поспілкуватися із президентом Бешикташу, який після нищівної поразки не мав бажання вести якість перспективні дискусії.

Хочу поділитися одним враженням, яке запало у душу. Коли ми познайомилися із генеральним директором компанії HeroMotorTurkiyeUysalSoysalі коли він дізнався, що ми викладачі з університету і маємо наукові ступені, я вже не пам’ятаю, коли хтось ще з такою повагою дивився на нас, двох кандидатів наук із Прикарпатського університету. Цей поважний менеджер покликав перекладача і щиро захоплено спілкувався з нами. Розпитував про наше життя. А що ми могли йому відповісти. Він нас запитав, чи погодимося ми з ним сфотографуватися, бо то для нього велика честь. Після цих слів, ми за поважали себе так, як мали б поважати насправді. Він запросив нас до себе у гості до Стамбула, адже йому буде приємно прийняти у себе науковців із України.

Так що, ми поверталися до Івано-Франківська не лише під враженнями перемоги Динамо, а й з добрими, гарними почуттями до нових друзів із Туреччини, які готові співпрацювати з нами, нашим університетом, лиш для них треба виписати чіткі і зрозумілі правила гри.

Але ця щирість і приємність була і залишилася учора. Сьогодні повернувся до Івано-Франківська. І з чим тут зіткнувся? З хамством, приниженням, дикістю міркування.

І мені стало не зрозуміло, відбувся, як зараз модно казати «розрив шаблона»! Як так, вчора мене шанував турок, який заробляє грошей у годину більше ніж я у місяць, а тут мене намагаються принизити люди, які лише знають як красти і спеціалізуються на розробці корупційних схем використовуючи своє владне становище.

І я задав собі просте і риторичне запитання: «А ТУРКИ ТУТ ХТО?»…


08.12.2016 Ігор Макарук 1706 1
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1137
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2483
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2089
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2139
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6464 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2422 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

295

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1119

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1151

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1363
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

246
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

565
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2037
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26482
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

529
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10432 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7975
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

510
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

373
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

523
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

597
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1547