Я приїхала в іншу країну...

 

/data/blog/67205/0a2bc2db9f6777676a79a72bf56a2c1a.jpg

 

Марія Павлова, студентка 2-го курсу факультету міжнародних відносин Маріупольського державного університету, що вирішила продовжувати навчання в Івано-Франківську, розповідає про студентське життя в новому місті.

 

Коли ти приїхала до Івано-Франківська?

Я приїхала сюди в жовтні. Університет в Маріуполі працює, але залишились там переважно студенти з Волновахи, Слов’янська, Краматорська, які не мають змоги переїхати. Хоча в Маріуполі не ведуться активні бойові дії, залишатись там не дуже безпечно. Тому я й батьки вирішили, що краще мені переїхати.

Чому вибрала саме Івано-Франківськ?

Мені було особливо цікаво дізнатися як живуть люди на Заході України через події на Майдані. Було цікаво чому такі різні погляди? Ми з батьками багато подорожували по Україні: були в Одесі, Києві, Криму. На екскурсії до Львова мене особливо вразили українські прапори, національна символіка. Я багато чула, що Івано-Франківськ – це маленький Львів.

Виникали труднощі, щоб влаштуватись в університеті?

Особливих проблем не виникало, спочатку подзвонила в приймальну комісію Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, там мене відповідно скерували, зразу надали гуртожиток. Тут я вільний слухач від Маріупольського університету, від імені якого отримую стипендію. Зараз особливо актуальне питання, про перевід студентів з Донецької, Луганської областей та Криму, про визначення їх статусу.

Як ти адаптувалась до нових умов? Були якісь побоювання?

Спочатку було важко, бо я приїхала наче в іншу країну. В Маріуполь ми переїхали недавно, до того жили в Кременчуці. Подорожі змінюють людину. У мене не було боязні їхати до Івано-Франківська, я не боялась упередженого ставлення. Хоча багато людей на Сході України стали жертвами системи, що вербує думку людей.

Спілкуєшся із своїми одногрупниками з Маріуполя?

Так, дехто не розуміє, що я роблю в Івано-Франківську, навіщо я сюди поїхала? Я думаю, що це тому, що вони не були у Західній Україні. Хоча багато хто вже змінює свою думку. Він не хоче для себе долі Луганська чи Донецька. Я рада, що навіть завдяки таким жахливим зусиллям, Маріуполь прокидається.

Відчувається якась різниця в навчанні?

Зокрема, помітила, що Івано-Франківськ, порівняно з Маріуполем маленьке місто, а університет великий. Трохи інше ставлення викладачів до студентів – ти вже чогось вартий. Відчувається, що більш хиляться до Європи. Викладачі більш кваліфіковані, особливо з англійської мови. Є відповідні напрямки, які більш розвинуті в Маріуполі

Що тобі сподобалось в Івано-Франківську?

Спочатку, мені було незвично чути в маршрутках «будь ласка, передайте за проїзд», «прошу», тому що в Маріуполі це менш поширено. Також тут є більше місць відпочинку: театр, пристойні кафешки, куди хочеться зайти. Вразило, як люди ставляться до переселенців, намагаються допомогти. Мені подобається, що тут розуміють, що вони українці. Я рада, що є можливість спілкуватись українською. Я приїхала наче в іншу країну…

 

Розмовляла Надія Ковблюк,

(школа професійної журналістики)

 


14.01.2015 Надія Ковблюк 540 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1308
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1662 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2440
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2287 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7545
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15261 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

320

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1042

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1107

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1891
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

286
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

661
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

902
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3129
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

923
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1954
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1008
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35159 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

268
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

485
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

632
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

950