Я приїхала в іншу країну...

 

/data/blog/67205/0a2bc2db9f6777676a79a72bf56a2c1a.jpg

 

Марія Павлова, студентка 2-го курсу факультету міжнародних відносин Маріупольського державного університету, що вирішила продовжувати навчання в Івано-Франківську, розповідає про студентське життя в новому місті.

 

Коли ти приїхала до Івано-Франківська?

Я приїхала сюди в жовтні. Університет в Маріуполі працює, але залишились там переважно студенти з Волновахи, Слов’янська, Краматорська, які не мають змоги переїхати. Хоча в Маріуполі не ведуться активні бойові дії, залишатись там не дуже безпечно. Тому я й батьки вирішили, що краще мені переїхати.

Чому вибрала саме Івано-Франківськ?

Мені було особливо цікаво дізнатися як живуть люди на Заході України через події на Майдані. Було цікаво чому такі різні погляди? Ми з батьками багато подорожували по Україні: були в Одесі, Києві, Криму. На екскурсії до Львова мене особливо вразили українські прапори, національна символіка. Я багато чула, що Івано-Франківськ – це маленький Львів.

Виникали труднощі, щоб влаштуватись в університеті?

Особливих проблем не виникало, спочатку подзвонила в приймальну комісію Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, там мене відповідно скерували, зразу надали гуртожиток. Тут я вільний слухач від Маріупольського університету, від імені якого отримую стипендію. Зараз особливо актуальне питання, про перевід студентів з Донецької, Луганської областей та Криму, про визначення їх статусу.

Як ти адаптувалась до нових умов? Були якісь побоювання?

Спочатку було важко, бо я приїхала наче в іншу країну. В Маріуполь ми переїхали недавно, до того жили в Кременчуці. Подорожі змінюють людину. У мене не було боязні їхати до Івано-Франківська, я не боялась упередженого ставлення. Хоча багато людей на Сході України стали жертвами системи, що вербує думку людей.

Спілкуєшся із своїми одногрупниками з Маріуполя?

Так, дехто не розуміє, що я роблю в Івано-Франківську, навіщо я сюди поїхала? Я думаю, що це тому, що вони не були у Західній Україні. Хоча багато хто вже змінює свою думку. Він не хоче для себе долі Луганська чи Донецька. Я рада, що навіть завдяки таким жахливим зусиллям, Маріуполь прокидається.

Відчувається якась різниця в навчанні?

Зокрема, помітила, що Івано-Франківськ, порівняно з Маріуполем маленьке місто, а університет великий. Трохи інше ставлення викладачів до студентів – ти вже чогось вартий. Відчувається, що більш хиляться до Європи. Викладачі більш кваліфіковані, особливо з англійської мови. Є відповідні напрямки, які більш розвинуті в Маріуполі

Що тобі сподобалось в Івано-Франківську?

Спочатку, мені було незвично чути в маршрутках «будь ласка, передайте за проїзд», «прошу», тому що в Маріуполі це менш поширено. Також тут є більше місць відпочинку: театр, пристойні кафешки, куди хочеться зайти. Вразило, як люди ставляться до переселенців, намагаються допомогти. Мені подобається, що тут розуміють, що вони українці. Я рада, що є можливість спілкуватись українською. Я приїхала наче в іншу країну…

 

Розмовляла Надія Ковблюк,

(школа професійної журналістики)

 


14.01.2015 Надія Ковблюк 551 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1356
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1037
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2053
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3540
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1331
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1317

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1650

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

481

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1126

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1286
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

332
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24246
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

494
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

386
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

605
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1491
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

667
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2554
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

577
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1466 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

605
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

520