Я боротимусь за родинність, мову і Духовність – основи нашого народу

 

 

Людина, приймаючи рішення, повинна на щось спиратись, мати духовну опору. Коли я вирішив іти до Верховної Ради, я твердо знав: таку опору маю. Українець спирається на свою родину, він сильний родовими коренями, що пов’язують його з рідною землею.

 

Мої діди  з родин Мельників і Яцур захищали наш край зі зброєю в руках. Дідо Василь по татовій лінії був у повстанцях, як і старший його брат Петро Мельник , який також був в ОУН-УПА. Діда вивезли на Сибір, де він 13 років карався у Воркуті на шахтах — приїхав у Тисменицю зі сталінських таборів у 58 році… Батько від дитячих років років тяжко працював у колгоспі фірманом. А моя мама Михайлина на власні очі бачила, як її батько Михайло Яцура, на псевдо «Дуб», підірвався гранатою в бункері разом із молодим упівцем на псевдо «Ісусик». Щоб не здатись в полон, коли облавники обступили наше подвір’я і не було як рятуватися.

 

Моя сім’я завжди відчувала «опіку» КГБ .Постійно приходив секретар сільради з «невідомим» чоловіком, який ніколи не представлявся, проводили з батьками «роз’яснюючі бесіди», розпитували. Словом, завжди нагадували, щоб не забували, хто ми є.

 

Тому перше, що захищатиму, якщо люди довірять мені владу, це родинність. Родинну традицію українців. Українці мають дане Богом право жити на власній землі так, як вони хочуть. Співати українських пісень, вчити дітей вкраїнських звичаїв, читати, писати і говорити українською мовою. За це я буду боротися в першу чергу.

 

А ще стану на захист духовності. Без неї не буде ані порядку на нашій землі, ані добробуту. Всі починання, які без Бога робляться, закінчаться нічим. Багато задумів наших політиків зійшли на пси завдяки тому, що не спирались на духовність, на Бога. Ми на Поділлі та Опіллі маємо знані святині, чудотворні образи Богородиці, яка є Берегинею нашого краю, нашої землі. Маємо спиратися на цей духовний потенціал, на побожність наших людей, які не занедбали церкви, не забули Божої Правди. Тут потрібна не лише благодійність. Потрібна велика робота з відродження духовних основ. Христос не закликав нас відпочивати у Церкві Божій. Христос закликав нас трудитися щоденно на примноження Божої слави, на вкорінення в душах людей Божої Правди. Нею завжди були сильні українські люди. Нею ми перемагали удесятеро сильніших за нас ворогів.

 

В наші часи, коли з телевізора та інтернету розбещують наших дітей, ми маємо твердо опертися на завіти святих Українських подвижників, на духовну міць Української молитви. Завдання політиків – діями і законами допомогти Церкві у боротьбі з новітніми проявами зла.

 

Ми повинні захистити українських дітей. Громади, на моє переконання, мають отримати право контролювати, що кажуть у школах нашим дітям, чого їх там вчать. Я виступаю за те, щоби шкільні програми складалися з урахуванням традицій нашого краю. Духовна традиція має бути захищена законом. Не чиновники у Києві, а ми самі повинні визначати, що потрібно нашим дітям, а що їм шкодить.

 

Українську мову вважаю священним надбанням нашого народу. Бо без мови не буде в нас ані Держави, ані майбутнього.

 

Я буду:

- боротись за те, щоби галичани повернулися з заробітків на свою землю, працювали на Україну, були біля своїх дітей;

- боротись за звільнення селян від податків, за те, щоби хлібороби були захищені законом від тиску держави і олігархів;

- боротись за те, щоби ніхто не посягав на нашу духовність.

- сприяти прийняттю «Закону про Український духовний спадок», що захистить наші святині і нашу мову;

-  боротись за те, щоби у школах вчили історію рідної землі, історію Галичини, Поділля, Опілля. Щоби знали історію свого села, своїх героїв і зрадників. Щоби на найвищий рівень була піднесена Українська Родина, щоби було прийнято закони для захисту сімей та українського трибу життя.

 

Ще одне питання – сільське господарство.

 

Є моменти, які потребують нагального вирішення вже давно. Перше: до того часу, поки в нашомусільськомугосподарстві не буде дотацій, як в усьомусвіті — ніхто й нічого нового не придумає. У Верховній Раді обстоюватиму дотації для села. Друге: необхідно звільнити від податків сільськогосподарських товаровиробників. І останнє: потрібно робити акцент на сортах вітчизняної продукції. А наразі єдиний шлях виживання для дрібних господарств, фермерів малої й середньої руки — кооперація.

 

Щодо землі наших дідів-прадідів, — нашої матері-годувальниці, — то ми на ній тимчасові подорожні, і маємо моральний обов’язок перед минулими поколіннями передати її у спадок майбутнім поколінням. Тому  до того часу, доки не буде виписаний реальний юридичний механізм, який би захищав інтереси простих селян і фермерів, а не тільки великих землевласників, і який би був зрозумілий усім — я категорично проти продажу землі. Більше того: коли ситуацію не змінити кардинально і швидко, то станеться так, що ті селяни-господарі, які віддали в оренду свою землю на 10—50 років, через доволі короткий час з подивом побачать, що вони давно вже не є власниками своєї землі.

 

Але зміни у господарці ніколи не відбудуться, якщо не зміниться обличчя влади. У політику повинні прийти нові люди, які не заховаються за безликим партійним списком, а триматимуть постійний звіт перед тими, хто довірив їм почесне право бути народним обранцем . Політика повинна перестати бути закритим клубом «для своїх».

 

А ми, народ, повинні пам’ятати, що ми не тільки обираємо, але й контролюємо владу, головне покликання якої – опіка найвищою цінністю в державі – її громадянами.

 

Василь Мельник

 


26.09.2012 Василь Мельник 1144 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2438
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1553 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3635
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5402
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1665
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2051

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

128

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

170

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

868
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

459
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

758
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2454 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

475
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

853
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4906
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

724
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

633
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

569
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

388
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

710
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

872 2