9 продуктів, які нас вбивають

 

/data/blog/99937/4eac7b25956c237460c8d5985921753f.jpg?201602103617

 

Вчені склали рейтинг найбільш шкідливих продуктів для людського організму, які часто потрапляють у раціон харчування.

 

Жувальні цукерки, мармеладки, чупа-чупси

Тягучі або липкі солодощі завдають величезної шкоди зубам, пише Health Life. І шанс отримати карієс при постійному їх вживанні дуже великий. Коли м’які цукерки прилипають до зубів і забиваються між ними, вони створюють чудові умови для розвитку і живлення бактерій.

Чіпси

Польські дієтологи присвятили проблемі вживання смаженої картоплі ціле дослідження, прийшли до висновку, що регулярне поїдання чіпсів може справити вкрай негативний вплив на здоров’я та роботу серця.

А причина криється в технології їх приготування. При смаженні продуктів, які містять крохмаль, утворюється шкідлива речовина – акриламід. Через стінки шлунку вона потрапляє в кров, а потім і в серце, викликаючи збої в його роботі.

Крім того, канцерогени, які також утворюються в процесі смаження картоплі, провокують появу раку.

І ще одна причина, по якій слід утриматися від надмірного споживання чіпсів – зловживання ними веде до ожиріння. Так що сенсу їсти їх ніякого – голод не замориш, а зайва вага додасться.

Газована вода

Солодкі газовані напої теж несуть в собі масу неприємностей. По-перше, доведено зв’язок між дитячим ожирінням і газованою водою. Вуглеводи, які потрапляють в наш організм разом з газованою водою, переробляються виключно в жир.

Крім того, цими напоями неможливо втамувати спрагу. Гігантська кількість цукру, який в них міститься, викликає бажання пити їх знову і знову.

Газована вода сприяє руйнуванню зубів. Цьому сприяють цукор і підсолоджувачі, а також кислота, яка міститься в цих напоях.

Ковбаси

Виявляється, ковбаса і сосиски можуть сприяти виникненню онкологічних захворювань. До такого висновку прийшли вчені. Справа в тому, що канцерогени, які виділяються в ході обробки цих продуктів, зокрема, викликають рак підшлункової залози.

Крім того, вживання ковбас слід обмежити елементарно через те, що ми просто не знаємо, з чого вони можуть бути зроблені. Вже давно відомо, що при виготовленні ковбасних виробів недобросовісні виробники не гребують напихати їх практично всім підряд.

Майонез

Крім величезного вмісту жиру, про який і так всім відомо, майонез у великих пропорціях містить емульгатори, підсилювачі смаку, консерванти.

Хворим на ожиріння, атеросклероз, гіпертонію ні в якому разі не можна зловживати майонезом, так як в ньому знаходиться велика кількість холестерину, вміст якого в їжі хворим необхідно контролювати.

Локшина швидкого приготування

Улюблена їжа бідних студентів теж не несе в собі ніякої користі. По-перше, численні барвники, ароматизатори, добавки і підсилювачі смаку агресивні по відношенню до слизової оболонки шлунково-кишкового тракту. А постійне вживання швидкорозчинної локшини веде до гастриту і навіть до виразкової хвороби шлунка.

Крім того, що локшина дуже калорійна, нею складно насититися. Після вживання її в їжу дуже швидко знову виникає відчуття голоду.

Сіль

У невеликих кількостях сіль, звичайно ж, відносно нешкідлива для більшості з нас. Але є люди, для яких вона дуже шкідлива: приблизно кожен п’ятий в більшій чи меншій мірі чутливий до неї. Пов’язана з її споживанням затримка води в організмі збільшує навантаження на серце і нирки, викликає набряки, головні болі.

Багато дієтологів стверджують, що до складу солі не входять ніякі вітаміни, органічні і поживні речовини. Навпаки, вона шкідлива і може принести масу неприємностей ниркам, жовчному і сечовому міхуру, серцю, артеріям і іншим кровоносним судинам.

Напівфабрикати

Шведські дієтологи прийшли до висновку, що часте вживання в їжу напівфабрикатів призводить до розвитку ракових утворень у жінок. Причина полягає в тому, що в напівфабрикатах підвищений вміст цукру, який, накопичуючись в тканинах і крові, може стимулювати ріст ракових клітин.

Алкоголь

Алкоголь справляє руйнівну дію на весь організм. По-перше, алкоголь сповільнює роботу центральної нервової системи, знижує її ефективність. Крім того, він тимчасово виводить з ладу печінку.

Також вживання спиртних напоїв негативно впливає на шлунок. Американські вчені провели експеримент: 19 випробуваним дали випити натщесерце по 200 грам віскі без содової. Вже через кілька хвилин їх слизова оболонка припухла і почервоніла, через годину на ній з’явилися виразки, через кілька годин по слизовій тяглися смужки гною. Картина була однаковою у всіх випробовуваних.

 

24


20.02.2016 3849 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

986
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2586 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2172
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3017
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2623
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2345 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

478

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

482

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

981

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2200
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

679
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1947
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2042
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

213
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

824
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5532
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7390
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1406
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

680
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1060 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1563 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1423