80% дітей-переселенців: як наразі функціонує Івано-Франківська обласна дитяча лікарня (ВІДЕО)

80% дітей, які перебувають в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні, — з регіонів України, де тривають бойові дії.

Про це Суспільному розповів генеральний директор медзакладу Тарас Мельник, передає Фіртка.

За його словами, на лікуванні у медичній установі найбільше дітей лежать із COVID-19, респіраторними захворюваннями та пневмоніями. Усіх пацієнтів на 100% забезпечують ліками.

У медзакладі під час воєнного стану призупинили надання планової медичної допомоги, каже Тарас Мельник. Однак, з його слів, за необхідності медики продовжують оперувати важкохворих дітей.

Зараз хірургічне відділення заповнене на 50%. Станом на 23 березня на стаціонарному лікуванні перебувають 180 пацієнтів. Серед них є діти із Херсонської, Луганської, Донецької, Запорізької та Київської областей.

«На приймальному відділенні діти до трьох років отримують памперси, дезрозчини, вологі серветки та додаткове харчування.

Медикаментами ми забезпечені, але є проблема з деякими антибіотиками, тому що наші фармацевтичні заводи в Києві та Харкові зараз не працюють. Але всі дороговартісні препарати у лікарні є», — розповів Тарас Мельник.

Допомагають забезпечувати необхідними медикаментами обласну дитячу лікарню у час війни іноземні волонтери та благодійні фонди, розповідає лікарка-пульмонологиня Марія Кук. За її словами, 22 березня медзаклад отримав гуманітарний вантаж з Австрії.

«Нам доправили 800 кг допомоги. Це є медикаменти, розхідні матеріали, перев’язувальні. Найважливіше з ліків, що ми отримали, — антибіотики, препарати інсуліну, гормони щитовидної залози.

Зараз вони — у дефіциті в Україні, тому єдиний спосіб їх отримати — замовляти з-за кордону. Антибіотики нам передали різних груп — ін’єкційні та пероральні», — каже лікарка.

У пульмонологічному відділенні обласної дитячої лікарні зараз перебувають 12 дітей. Усього тут є 35 ліжок, розповідає завідувачка відділення Моніка Макян. За її словами, більшість пацієнтів – діти з інших областей. Їх госпіталізували в лікарню із пневмоніями або COVID-19.

«Дехто був в укритті кілька ночей. Вони переохолоджувалися і приїхали до нас вимученими, виснаженими та зі зневодненням. Діти були з високою температурою.

Звісно, що вдома вже не чекали, а одразу лягали до нас на стаціонарне лікування. У нашій лікарні не тільки діти перебувають, а і їхні батьки. Інколи не хочуть спілкуватися через горе, яке їх спіткало.

Та, коли діткам стає краще, то батьки вже посміхаються, більше говорять. Вони виходять з того стресового стану», – пояснює завідувачка.

На стаціонарному лікуванні в обласній лікарні перебуває Марина Котельнікова разом із тримісячною донечкою Алісою. Жінка розповідає, що до Івано-Франківська приїхала з Києва. Через обстріли в Оболонському районі їй довелося тікати до безпечного місця.

«Було страшно, було багато сирен. Ми мусили завжди спускатися до підвалу. А там – холодно. Було страшно за життя дитини, тому що війська РФ підбиралися все ближче.

Тому ми мали поїхати. Власне, так опинилися у Франківську. Дитина захворіла, і ми одразу прийшли до лікарні, бо була висока температура», – розповіла жінка.

За словами генерального директора Тараса Мельника, з обласної дитячої лікарні передають ліки, засоби гігієни та інші необхідні речі до регіонів України, де тривають бойові дії. Також необхідні медикаменти відправляють й військовим на передову.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім». Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.
Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Окупанти деморалізовані: рашист просить допомоги у ворожок, щоб вижити (ВІДЕО)

Помирають не лише від зброї ворога: в яких аптеках на Івано-Франківщині можна отримати інсулін

Почався хаос. Російські загарбники шукають будь-який спосіб потрапити в госпіталь (ВІДЕО)


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

740
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

385
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14122 14
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1618
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

905
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6233

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

673

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1500

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1192
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

552
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

689
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1614
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

631
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

920
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5960
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13794
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

293
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

588
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

519
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

835 2