8 найцікавіших сайтів для тих, хто вивчає та викладає англійську

 

/data/blog/59840/e338669b51a20041b92b22bd658e9a51.jpg

 

Щороку Британська Рада нагороджує найкращі англомовні освітні ресурси премією ELTons. В сьогоднішньому пості – 8 найцікавіших номінантів та переможців премії останніх років – ці сторінки та додатки будуть корисними як викладачам, так і тим, хто опановує мову самостійно. Вперед, у вас для цього є ціла осінь :) 

1) Breaking News English

en1

Цей сайт може стати в нагоді тим, хто хоче інтегрувати в свої уроки обговорення актуальних подій. Раз на два дні викладач Шон Бенвіль викладає нові навчальні матеріали за мотивами новин: наприклад, недавній випуск присвячений феномену Hello Kitty – виявилося, що вона дівчинка, а не кішка (як ми тепер знаємо за словами її творця). Уроки розділені на дві категорії: попростіше і поскладніше. У кожному з них є вправи для аудіювання, диктанти та лексичні завдання. Окрім того, Бенвіль викладає у вільному доступі безліч інших розроблених ним матеріалів – наприклад, добірку про історію президентів Америки, уроки про відомих особистостей та про героїв фільмів.

2) Film English

en2

Вчитель англійської мови та творець сайту Film English Кіран Донаги не сумнівається в тому, що саме за допомогою відеоматеріалів можна зробити уроки яскравішими і цікавішими. Його правоту підтверджує статистика відвідувань цього сайту: щомісяця понад 80 000 вчителів приходять сюди завантажувати короткометражки та плани уроків до них. На сайті представлені найрізноманітніші фільми: і про веселі канікули в Барселоні, і про проблеми англійського сільського господарства. Цікаво, що крім завдань, рекомендованих до виконання до і після перегляду відеоматеріалів, на цьому ресурсі також можна знайти короткий довідник з мови кіно. Донаги вважає, що одна з найнеобхідніших навичок в XXI столітті – це якраз вміння дивитися і аналізувати фільми, і цьому теж не завадить починати вчитися ще в школі.

3) Disabled Access Friendly

en3

Якщо ви викладаєте іноземну мову, у вас є пряма можливість впливати якщо не на розуми, то хоча б на поінформованість ваших учнів в тих чи інших питаннях. Волонтерський проект «Disabled Access Friendly» надає вчителям безкоштовні матеріали для уроків про проблеми людей з інвалідністю. Охоплені всі рівні лексичної складності: від початкового до самого просунутого. Є матеріали і для різних вікових груп: наприклад, для дітей – історія про собаку, у якої відмовили ноги і з якою тепер не хочуть грати її друзі. А для дорослих – матеріал, що аналізує записи з твіттера з хештегом #heardwhilstdisabled: ним люди з інвалідністю супроводжують почуті на свою адресу дискримінуючі фрази (типу «So, is your daughter normal then?”).

4) Dystefl

en4

Дислексія – це вибіркове порушення здатності вчитись читати і писати. Якщо учні багато плутаються і не розрізняють слова, які, як вам здається, пора було навчитися розрізняти, – вони можуть бути схильні саме до цього розладу. Щоб допомогти їм подолати ці порушення, було розроблено спеціальний посібник. У ньому проаналізована статистика поширення дислексії і докладно розказано про методи, що полегшують сприйняття мови тим, хто до цього схильний. Наприклад, для того щоб навчити учнів розрізняти слова «how» і «who», можна вдатися до mind-mapping, пісень-караоке і новому менеджменту в своєму класі.

5) Listen Up

en5

Важко навчитися сприймати різні мовні акценти, якщо весь час слухати тільки одного вчителя. Наприклад, техаська вимова зовсім не схожа на новозеландську, а чилійський варіант англійської взагалі може зайняти додатковий час на адаптацію. Творці безкоштовного додатку Listen Up записали десять інтерв’ю з англомовними людьми з різних країн і розподілили їх за рівнями складності, як у комп’ютерній грі. Якщо ви неправильно відповідаєте на питання після прослуховування, аудіофайл повторюється знову і знову – поки до кінця не розберетеся. І тільки вірно відповівши на всі завдання, можна перейти на наступний рівень. Питання з сюрпризами, тому навіть тим, хто добре знає мову, зрізатися буде неважко.

6) How to Speak English 

en6

Цей ресурс підійде тим, у кого головне завдання – підтягнути вимову. Додаток теж побудовано як гру. В якості розминки можна слухати слова і обирати з двох схожих один на одного варіантів, як вони насправді пишуться (наприклад, «walk» або «woke»). Основний удар слід націлити на ту частину гри, де розмовляти доведеться самому. Тут правила такі: спочатку ви слухаєте, як носій мови вимовляє якесь слово і бачите його амплітудно-частотну характеристику, а потім записуєте себе і порівнюєте свій варіант з оригіналом. До речі, якщо вказати, яка мова є для вас рідною, то додаток саме підкаже, над якими звуками потрібно попрацювати в першу чергу.

7) Tune into English

en7

Як випливає з назви, цей сайт пропонує налаштуватися на англійську – і зробити це за допомогою музики. Його створив Фергал Кеванах – сам він не тільки викладач мови, але ще й працює вечорами діджеєм. Загалом, не дивно, що він вирішив пропагувати саме використання музики у вивченні мови. Адже музика легко запам’ятовується, змушує працювати обидві півкулі мозку і створює гарний настрій. На сайті Кеванаха можна записувати тексти пісень під диктовку, співати караоке, знайти вправи до текстів та вгадувати, про які пісні йдеться на діаграмах.

8) Daily English Activities

en8

Читаючи цей блог, ви зможете дізнатися про найрізноманітніші способи щоденної практики англійської. Наприклад, в різний час в огляд Ніка Пічі потрапляли такі сайти, як Dreamdoze (соціальна мережа інтерпретаторів снів), 60 Second Writing Activity, Voscreen (тут можна викладати свої відео англійською, а інші користувачі будуть радити, що потрібно змінити в вимові), Bookoven (вчить шукати помилки в текстах і виправляти їх) і Speech Accent Archive (сайт для адаптації до різних акцентам).

За матеріалами T&P, Ілюстрація: Emily Isabella


25.09.2014 1172 1
Коментарі (1)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

659
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11183 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1884
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1781
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2779
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4639

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

398

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1080

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1488

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1353
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1735
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1550
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1260
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

630
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

710
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1900
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2209 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20399
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

379
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

727 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

764
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1112