Державна екологічна інспекція Карпатського округу впродовж 2020 року на території Івано-Франківської області здійснила 947 ресурсних перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства, з них 286 – планових та 661 – позапланових.
Про це Фіртці повідомили у Державній екологічній інспекції Карпатського округу.
За минулий рік перевірили 222 об’єкти державного нагляду, з них 54 – планово та 168 – позапланово. За виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства склали 773 протоколи.
Загалом минулого року до адміністративної відповідальності притягнули 778 осіб. Ще 10 протоколів Інспекції передала до судових органів. Сума накладених штрафів складає 183 тисячі 209 гривень.
За 2020 рік за порушення вимог природоохоронного законодавства нараховано збитків на загальну суму 51 мільйон 183 тисячі 528 гривень.
Інспекція минулого року пред’явила 82 претензії та позови на загальну суму 35 мільйонів 769 258 гривень.
До кінця 2020 року було задоволено претензій та позовів на загальну суму 2 мільйони 518 308 гривень.
Зокрема, найбільші порушення, які виявили минулого року на території Прикарпаття:
За результатами перевірки виконання припису ДП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за здійснення викидів без дозволу нараховано 8 мільйонів 852 049 гривень завданої довкіллю шкоди.
За результатами планової перевірки ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» нараховано 18 мільйонів 401 554 гривень завданих довкіллю збитків, в тому числі: 13 млн 630 781 гривень – за засмічення земель та 4 млн 770 773 гривень – за забруднення земель. Підприємство входить до переліку 100 найбільших забруднювачів довкілля України.
Під час заходу державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, проведеного на території Болехівської міської ради, виявлено забруднення на земельній ділянці комунальної власності, підприємству ТзОВ «ВАД» нараховано 249 116 гривень завданих довкіллю збитків.
За результатами позапланової перевірки державними інспекторами встановлено факт самовільного видобування піщано-гравійної суміші з р. Лімниця в с.Ясень Рожнятівського району Івано-Франківської області. Кількість самовільно видобутої суміші становить 1631,095 м3. Нараховано 1 млн 699 601 гривень завданої довкіллю шкоди. Матеріали перевірки передано до ГУ Нацполіції України в Івано-Франківській області для подальшого реагування та встановлення винних осіб, які допустили зазначені порушення.
В урочищі Заріка на території с. Новий Мартинів Галицького району Івано-Франківської області встановлено факт самовільного вибору піщано-гравійної суміші в межах водоохоронної смуги р. Дністер. Загальна сума завданих довкіллю та державі збитків складає 14 мільйонів 441 тисячі гривень. Матеріали перевірки передано до ГУ Нацполіції України в Івано-Франківській області для подальшого реагування та встановлення винних осіб, які допустили зазначені порушення.
За результатами позапланової перевірки на території ФГ «Фортуна» за самовільне користування надрами нараховано 678 412 гривень завданої довкіллю шкоди.
За результатами планової перевірки, проведеної на території Коломийського САЛГ, нараховано 381 710 гривень завданої довкіллю шкоди. Матеріали перевірки передано в Коломийський ВП ГУ Нацполіції в області.
За результатами позапланової перевірки, проведеної за дорученням Прем’єр-міністра України на території ДП «Болехівське ЛГ», нараховано 897 764 гривень завданої довкіллю шкоди. В тому числі: 385 118 гривень за порушення на території лісового фонду; 512 646 гривень – за порушення на території об’єктів природно-заповідного фонду. Матеріали перевірки передано в Долинський ВП ГУНП в Івано-Франківській області та УСБУ в Івано-Франківській області.
За результатами позапланової перевірки, проведеної на території ДП Гринявське ЛГ, нараховано 2 мільйони 382 тисячі 197 гривень завданої довкіллю шкоди. Матеріали перевірки передано до правоохоронних органів.
За результатами позапланової перевірки, проведеної на території ДП Ворохтянське ЛГ, нараховано 201 163 гривні завданої довкіллю шкоди.
За результатами позапланової перевірки, проведеної на території Богородчанського САЛГ, за неочистку лісосіки та незаконну рубку нараховано 131,5 тисячі гривень завданої довкіллю шкоди. Матеріали перевірки передано до Богородчанського ВП ГУНП в Івано-Франківській області.
За результатами позапланової перевірки за зверненням громадян, проведеної на території Косівського РП «Райагроліс», нараховано 127,6 тисячі гривень завданої довкіллю шкоди за порушення лісоохоронного законодавства. Матеріали перевірки направлено до правоохоронних органів.
За зверненням від громадянина у смт Лисець Тисменицького району виявили незаконну зрізку 437 сироростучих дерев порід липа, клен, ясен, граб, акація. Це заподіяло довкіллю шкоду на 331 тисячу 881 гривню. Для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності матеріали перевірки направлено в Тисменицький відділ поліції.
За результатами позапланової перевірки, проведеної на території Косівського РП «Райагроліс», за порушення на територіях природно-заповідного фонду нараховано 593,6 тисячі гривень завданої довкіллю шкоди. Матеріали перевірки передано до Косівського ВП ВП ГУНП в Івано-Франківській області.
За результатами позапланової перевірки, проведеної на території ДП Верховинське ЛГ», за порушення на територіях природно-заповідного фонду нараховано 119,2 тисячі гривень завданої довкіллю шкоди. Матеріали передано до Управління СБУ в Івано-Франківській області.
За результатами позапланової перевірки за зверненням громадян, проведеної на території Косівського РП «Райагроліс», нараховано 102 тисячі 729 гривень завданої довкіллю шкоди за порушення на території природно-заповідного фонду.
Читайте також: