51 мільйон збитків за минулий рік: екоінспекція назвала найбільших шкідників довкіллю на Прикарпатті

Державна екологічна інспекція Карпатського округу впродовж 2020 року на території Івано-Франківської області здійснила 947 ресурсних перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства, з них 286 – планових та 661 – позапланових.

Про це Фіртці повідомили у Державній екологічній інспекції Карпатського округу.

За минулий рік перевірили 222 об’єкти державного нагляду, з них 54 – планово та 168 – позапланово. За виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства склали 773 протоколи.

Загалом минулого року до адміністративної відповідальності притягнули 778 осіб. Ще 10 протоколів Інспекції передала до судових органів. Сума накладених штрафів складає 183 тисячі 209 гривень.

За 2020 рік за порушення вимог природоохоронного законодавства нараховано збитків на загальну суму 51 мільйон 183 тисячі 528 гривень.

Інспекція минулого року пред’явила 82 претензії та позови на загальну суму 35 мільйонів 769 258 гривень.

До кінця 2020 року було задоволено претензій та позовів на загальну суму 2 мільйони 518 308 гривень.

Зокрема, найбільші порушення, які виявили минулого року на території Прикарпаття:

За результатами перевірки виконання припису ДП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за здійснення викидів без дозволу нараховано 8 мільйонів 852 049 гривень завданої довкіллю шкоди.

За результатами планової перевірки ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» нараховано 18 мільйонів 401 554 гривень завданих довкіллю збитків, в тому числі: 13 млн 630 781 гривень – за засмічення земель та 4 млн 770 773 гривень – за забруднення земель. Підприємство входить до переліку 100 найбільших забруднювачів довкілля України.

Під час заходу державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, проведеного на території Болехівської міської ради, виявлено забруднення на земельній ділянці комунальної власності, підприємству ТзОВ «ВАД» нараховано 249 116 гривень завданих довкіллю збитків.

За результатами позапланової перевірки державними інспекторами встановлено факт самовільного видобування піщано-гравійної суміші з р. Лімниця в с.Ясень Рожнятівського району Івано-Франківської області. Кількість самовільно видобутої суміші становить 1631,095 м3. Нараховано 1 млн 699 601 гривень завданої довкіллю шкоди. Матеріали перевірки передано до ГУ Нацполіції України в Івано-Франківській області для подальшого реагування та встановлення винних осіб, які допустили зазначені порушення.

В урочищі Заріка на території с. Новий Мартинів Галицького району Івано-Франківської області встановлено факт самовільного вибору піщано-гравійної суміші в межах водоохоронної смуги р. Дністер. Загальна сума завданих довкіллю та державі збитків складає 14 мільйонів 441 тисячі гривень. Матеріали перевірки передано до ГУ Нацполіції України в Івано-Франківській області для подальшого реагування та встановлення винних осіб, які допустили зазначені порушення.

За результатами позапланової перевірки на території ФГ «Фортуна» за самовільне користування надрами нараховано 678 412 гривень завданої довкіллю шкоди.

За результатами планової перевірки, проведеної на території Коломийського САЛГ, нараховано 381 710 гривень завданої довкіллю шкоди. Матеріали перевірки передано в Коломийський ВП ГУ Нацполіції в області.

За результатами позапланової перевірки, проведеної за дорученням Прем’єр-міністра України на території ДП «Болехівське ЛГ», нараховано 897 764 гривень завданої довкіллю шкоди. В тому числі: 385 118 гривень за порушення на території лісового фонду; 512 646 гривень – за порушення на території об’єктів природно-заповідного фонду. Матеріали перевірки передано в Долинський ВП ГУНП в Івано-Франківській області та УСБУ в Івано-Франківській області.

За результатами позапланової перевірки, проведеної на території ДП Гринявське ЛГ, нараховано 2 мільйони 382 тисячі 197 гривень завданої довкіллю шкоди. Матеріали перевірки передано до правоохоронних органів.

За результатами позапланової перевірки, проведеної на території ДП Ворохтянське ЛГ, нараховано 201 163 гривні завданої довкіллю шкоди.

За результатами позапланової перевірки, проведеної на території Богородчанського САЛГ, за неочистку лісосіки та незаконну рубку нараховано 131,5 тисячі гривень завданої довкіллю шкоди. Матеріали перевірки передано до Богородчанського ВП ГУНП в Івано-Франківській області.

За результатами позапланової перевірки за зверненням громадян, проведеної на території Косівського РП «Райагроліс», нараховано 127,6 тисячі гривень завданої довкіллю шкоди за порушення лісоохоронного законодавства. Матеріали перевірки направлено до правоохоронних органів.

За зверненням від громадянина у смт Лисець Тисменицького району виявили незаконну зрізку 437 сироростучих дерев порід липа, клен, ясен, граб, акація. Це заподіяло довкіллю шкоду на 331 тисячу 881 гривню. Для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності матеріали перевірки направлено в Тисменицький відділ поліції.

За результатами позапланової перевірки, проведеної на території Косівського РП «Райагроліс», за порушення на територіях природно-заповідного фонду нараховано 593,6 тисячі гривень завданої довкіллю шкоди. Матеріали перевірки передано до Косівського ВП ВП ГУНП в Івано-Франківській області.

За результатами позапланової перевірки, проведеної на території ДП Верховинське ЛГ», за порушення на територіях природно-заповідного фонду нараховано 119,2 тисячі гривень завданої довкіллю шкоди. Матеріали передано до Управління СБУ в Івано-Франківській області.

За результатами позапланової перевірки за зверненням громадян, проведеної на території Косівського РП «Райагроліс», нараховано 102 тисячі 729 гривень завданої довкіллю шкоди за порушення на території природно-заповідного фонду.


Читайте також:

Перевірки та суди: у Держекоінспекції Карпатського округу назвали найбільші порушення та суми збитків


21.05.2021 1840
Коментарі ()

08.01.2022
Тіна Любчик

Фіртка ознайомилася з роботою одного з найбільших українських розсадників, де вирощують саджанці лохини, пеларгонії та герані. З 2011 року тут працює лабораторія «in vitro», а продукцію підприємства вирощують фактично в усіх куточках України та за її межами.

1916 2
06.01.2022
Ілона Шевченко

Уже традиційно цього року в Україні святковий стіл вкотре здорожчав.  Весь 2021 рік ціни, особливо на деякі продукти харчування, щомісяця зростали на 6-7%. Журналісти Фіртки походили по місцевих магазинах та порівняли українські ціни зі швецькими.

2960 2
05.01.2022
Тіна Любчик

У селі Черніїв Івано-Франківського району проживає сім’я Валентина та Людмили Ткаченків. Подружжя вже понад 40 років разом та займається різноманітною творчістю. Також на обійсті за кілька десятків років пара надбала чималу колекцію речей своїх по

3843 2
02.01.2022
Мар'яна Цимбалюк

Бажання та цікавість досліджувати  власні туристичні локації змусили гравців готельного ринку створювати нові пропозиції. Попри те, що запит від туристів на колоритні місцеві розваги завжди був, то тепер спектр розваг доводиться розширювати згідно зі світовими трендами.  

2859 2
31.12.2021
Ігор Марковський

Як другий рік пандемії коронавірусу вплинув на якість підготовки студентів та школярів? Чи готові прикарпатські ВНЗ приймати на навчання громадян Білорусі, котрі тікають від режиму Лукашенка? Яке значення має "Карпатський простір" в євроінтеграційному процесі України? Відповіді на ці питання читайте в першій частині інтерв'ю Фіртки з Ігорем Цепендою, доктором політичних наук, професором, ректором Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. 

3455 2
28.12.2021
Тіна Любчик

Covid-19 не оминув жодну зі сфер нашої життєдіяльності. Не виняток й культура. У 2021 заклади на Івано-Франківщині, як зрештою і по всій країні, не мали можливості працювати стовідсотково. Втім, що таки вдалося організувати – кореспондентці Фіртки розповів Володимир Федорак, директор Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації.

3675 2

Про актуальні питання алкологізації та подолання алкозалежності у сучасному світі, духовно-релігійна сторона проблеми, а також про підвищення заробітних плат поліцейським коштом незаконного акцизу та розгляд інших наболілих питань сьогодення.  

1030

У кожній країні свої традиції споживання кави. Західна Україна - не виняток. Тут дуже полюбляють кавувати й це - беззаперечний факт. Та як смакувати справжньою кавою правильно? Обрати найкращий сорт і приготувати її згідно з правилами? Зберегти аромат і смак кави? І, врешті, як дізнатись про каву все?

4156

Підставою для формування теми цієї статті послужила інформація Державного бюро розслідувань про розкриття злочинного угрупування на чолі з першим заступником Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.

4320
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

8111 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

13765
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

22496
27.12.2021

Вже вчотирнадцяте в Івано-Франківську члени Спільноти святого Егідія влаштують 7 січня різдвяний частунок для бідних. Традиційно для людей з низьким соціальним статусом будуть підготовлені смачні частування та подарунки.   

3341
23.12.2021

Насправді, і православні, і католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Хоча ця дата народження Ісуса Христа – умовна. Ані в Біблії, ані в жодному документі її не знайти.  

3963 1
13.12.2021

В Івано-Франківськ прибув Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, в рамках відзначення 10-ліття Івано-Франківської Митрополії.  

5174
03.12.2021

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

6588 1
11.01.2022

В Івано-Франківську третій день триває XIII міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Різдвяна подія об’єднує колядників не лише з України, але й з Європи, Південної та Північної Америки, інформує Фіртка. «Враховуючи, що проєк

1321
13.01.2022

Все, що відбувається протягом двох з половиною років навколо Петра Порошенка - це є юридичний треш.

940
10.01.2022

Відповідні положення містить законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання запровадження карантину», що його внесли днями на розгляд парламенту.

1555
08.01.2022

Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про арешт майна народного депутата України, п’ятого президента України, лідера політичної партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка.

1669 1
05.01.2022

За інформацією світових ЗМІ, громадське невдоволення викликав значний рівень інфляції в країні, зокрема, суттєве зростання ціни на скраплений газ для автомобілів.

2364