5 зелених овочів для здоров'я

 

Капуста брокколі

Капуста брокколі б‘є всі рекорди корисності серед овочів. Вітаміну С в ній більше, ніж у цитрусових, а бета-каротину майже стільки ж, скільки в моркві та гарбузі. До складу брокколі входять вітаміни А, С, Е, РР, а також особливі речовини, які в організмі людини природним чином перетворюються в сульфорафан — органічну сполуку, яка надає сильний антибактеріальний ефект і призупиняє розвиток ракових клітин. Крім того, в брокколі дуже високий відсоток вмісту рідкісного вітаміну U, який називають противиразковий. Також цей вітамін надає антигістамінну дію, знімаючи симптоми харчової алергії, полінозу та навіть бронхіальної астми. Ось чому ця капуста допомагає алергікам, а також тим, хто страждає на виразку шлунка та дванадцятипалої кишки. З брокколі виходять відмінні супи-пюре, гарніри до м’яса. Як і багато інших зелених овочів, брокколі низькокалорійна (30 калорій на 100 г продукту) і підходить для бажаючих скинути вагу.

 

Зелений горошок

Вчені підрахували, що людині потрібно з‘їдати приблизно 3 кг зеленого горошку на рік. Влітку його можна вживати в сирому вигляді, а взимку в консервованому або замороженому. Горошок багатий легкозасвоюваними білками, вітамінами А, Е, К і групи В, калієм, залізом, йодом та іншими життєво важливими мікроелементами. Ще Гіппократ використовував горох при лікуванні ожиріння, анемії та серцево-судинних захворювань. Особливі речовини (інозитол), що входять до складу зеленого горошку, сприятливо впливають на жировий обмін і запобігають розвитку ожиріння печінки, а також надають мембранопротекторну й антидепресантну дію.

У замороженому горошку вітамінів зберігається в рази більше, ніж у консервованому. Тому подбай про заготівлю цього продукту заздалегідь. Взимку зможеш додавати його в супи, салати, овочеві пюре та вітамінні коктейлі.

 

Лук-порей

Лук-порей, він же перловий, високо цінувався ще в Давньому Єгипті. Збереглися написи, які свідчать про те, що пореєм харчувалися раби для підтримки сил, а місцеві лікарі використовували його при лікуванні цинги і подагри. Римський імператор Нерон жував цибулю-порей, готуючи голосові зв’язки до тривалих ораторським виступів.

Ця рослина багата на вітаміни групи В, РР, С, каротин, а також калієм, магнієм, фосфором, залізом і сіркою. Його можна їсти в сирому, маринованому, смаженому та навіть вареному вигляді. Смак порею ніжніший, ніж у ріпчастої цибулі, а запах не такий виражений. Він має ще одну дивовижну властивість, якої позбавлені інші овочеві культури. При зберіганні кількість аскорбінової кислоти в білих стеблах збільшується аж у півтора рази!

Сьогодні цибуля-порей дуже популярна в кулінарії. З неї роблять деруни, начинки для пирогів, додають в овочеві салати, картопляне пюре і навіть тісто. Люди, які регулярно їдять цибулю-порей, рідше страждають на подагру, ревматизм, ожирінням і мають стійкий імунітет.

 

Свіжий огірочок

Огірками можна доповнити раціон практично будь-якої дієти. Цей овоч на 95% складається з води і містить всього 13,5 калорії. Огірки відмінно засвоюються самі та сприяють гарному засвоєнню інших продуктів, мають сечогінну властивість і, будучи лужними, допомагають позбутися від підвищеної кислотності в організмі. Тартронова кислота, що міститься в огірках, нейтралізує дію вуглеводів, які потрапляють в організм з іншою їжею. А це означає, що зайвих сантиметрів на талії можна не боятися. Крім того, огірки мають сечогінну дію, тим самим сприяючи виведення з організму зайвої води і солі. Це важливо для людей, що страждають на гіпертонію та ожиріння.

 

Цукіні

Це один з найбільш низькокалорійних овочів: в 100 г всього 16 калорій. А за вмістом води цукіні може зрівнятися з огірком — 95%. Крім того він багатий клітковиною (гарна профілактика закрепів), калієм і магнієм, вітамінами С і Е, а також містить фолати (солі фолієвої кислоти). Ці речовини сприяють переробці гомоцистеїну (продукт метаболізму), який пошкоджує стінки судин і сприяє виникненню депресії. Цукіні — ідеальний сусід для м'ясних страв, з нього можна також варити варення та робити джеми.

 

vkurse.ua


10.06.2012 1648 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

670
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1938 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1133 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

554
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6904 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11396 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

336

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1083

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1116

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1111
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

66
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

285
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1084
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

657
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

754
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2949
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4444
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18441
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

70
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

323
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

353
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

664