5 зелених овочів для здоров'я

 

Капуста брокколі

Капуста брокколі б‘є всі рекорди корисності серед овочів. Вітаміну С в ній більше, ніж у цитрусових, а бета-каротину майже стільки ж, скільки в моркві та гарбузі. До складу брокколі входять вітаміни А, С, Е, РР, а також особливі речовини, які в організмі людини природним чином перетворюються в сульфорафан — органічну сполуку, яка надає сильний антибактеріальний ефект і призупиняє розвиток ракових клітин. Крім того, в брокколі дуже високий відсоток вмісту рідкісного вітаміну U, який називають противиразковий. Також цей вітамін надає антигістамінну дію, знімаючи симптоми харчової алергії, полінозу та навіть бронхіальної астми. Ось чому ця капуста допомагає алергікам, а також тим, хто страждає на виразку шлунка та дванадцятипалої кишки. З брокколі виходять відмінні супи-пюре, гарніри до м’яса. Як і багато інших зелених овочів, брокколі низькокалорійна (30 калорій на 100 г продукту) і підходить для бажаючих скинути вагу.

 

Зелений горошок

Вчені підрахували, що людині потрібно з‘їдати приблизно 3 кг зеленого горошку на рік. Влітку його можна вживати в сирому вигляді, а взимку в консервованому або замороженому. Горошок багатий легкозасвоюваними білками, вітамінами А, Е, К і групи В, калієм, залізом, йодом та іншими життєво важливими мікроелементами. Ще Гіппократ використовував горох при лікуванні ожиріння, анемії та серцево-судинних захворювань. Особливі речовини (інозитол), що входять до складу зеленого горошку, сприятливо впливають на жировий обмін і запобігають розвитку ожиріння печінки, а також надають мембранопротекторну й антидепресантну дію.

У замороженому горошку вітамінів зберігається в рази більше, ніж у консервованому. Тому подбай про заготівлю цього продукту заздалегідь. Взимку зможеш додавати його в супи, салати, овочеві пюре та вітамінні коктейлі.

 

Лук-порей

Лук-порей, він же перловий, високо цінувався ще в Давньому Єгипті. Збереглися написи, які свідчать про те, що пореєм харчувалися раби для підтримки сил, а місцеві лікарі використовували його при лікуванні цинги і подагри. Римський імператор Нерон жував цибулю-порей, готуючи голосові зв’язки до тривалих ораторським виступів.

Ця рослина багата на вітаміни групи В, РР, С, каротин, а також калієм, магнієм, фосфором, залізом і сіркою. Його можна їсти в сирому, маринованому, смаженому та навіть вареному вигляді. Смак порею ніжніший, ніж у ріпчастої цибулі, а запах не такий виражений. Він має ще одну дивовижну властивість, якої позбавлені інші овочеві культури. При зберіганні кількість аскорбінової кислоти в білих стеблах збільшується аж у півтора рази!

Сьогодні цибуля-порей дуже популярна в кулінарії. З неї роблять деруни, начинки для пирогів, додають в овочеві салати, картопляне пюре і навіть тісто. Люди, які регулярно їдять цибулю-порей, рідше страждають на подагру, ревматизм, ожирінням і мають стійкий імунітет.

 

Свіжий огірочок

Огірками можна доповнити раціон практично будь-якої дієти. Цей овоч на 95% складається з води і містить всього 13,5 калорії. Огірки відмінно засвоюються самі та сприяють гарному засвоєнню інших продуктів, мають сечогінну властивість і, будучи лужними, допомагають позбутися від підвищеної кислотності в організмі. Тартронова кислота, що міститься в огірках, нейтралізує дію вуглеводів, які потрапляють в організм з іншою їжею. А це означає, що зайвих сантиметрів на талії можна не боятися. Крім того, огірки мають сечогінну дію, тим самим сприяючи виведення з організму зайвої води і солі. Це важливо для людей, що страждають на гіпертонію та ожиріння.

 

Цукіні

Це один з найбільш низькокалорійних овочів: в 100 г всього 16 калорій. А за вмістом води цукіні може зрівнятися з огірком — 95%. Крім того він багатий клітковиною (гарна профілактика закрепів), калієм і магнієм, вітамінами С і Е, а також містить фолати (солі фолієвої кислоти). Ці речовини сприяють переробці гомоцистеїну (продукт метаболізму), який пошкоджує стінки судин і сприяє виникненню депресії. Цукіні — ідеальний сусід для м'ясних страв, з нього можна також варити варення та робити джеми.

 

vkurse.ua


10.06.2012 1809 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

196
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1326
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2422 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3579
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2902
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2110

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

579

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

427

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1601

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1759
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

251
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

472
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

767
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4921
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

328
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

842
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10089
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

465
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

219
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

342
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

370
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

688