5 зелених овочів для здоров'я

 

Капуста брокколі

Капуста брокколі б‘є всі рекорди корисності серед овочів. Вітаміну С в ній більше, ніж у цитрусових, а бета-каротину майже стільки ж, скільки в моркві та гарбузі. До складу брокколі входять вітаміни А, С, Е, РР, а також особливі речовини, які в організмі людини природним чином перетворюються в сульфорафан — органічну сполуку, яка надає сильний антибактеріальний ефект і призупиняє розвиток ракових клітин. Крім того, в брокколі дуже високий відсоток вмісту рідкісного вітаміну U, який називають противиразковий. Також цей вітамін надає антигістамінну дію, знімаючи симптоми харчової алергії, полінозу та навіть бронхіальної астми. Ось чому ця капуста допомагає алергікам, а також тим, хто страждає на виразку шлунка та дванадцятипалої кишки. З брокколі виходять відмінні супи-пюре, гарніри до м’яса. Як і багато інших зелених овочів, брокколі низькокалорійна (30 калорій на 100 г продукту) і підходить для бажаючих скинути вагу.

 

Зелений горошок

Вчені підрахували, що людині потрібно з‘їдати приблизно 3 кг зеленого горошку на рік. Влітку його можна вживати в сирому вигляді, а взимку в консервованому або замороженому. Горошок багатий легкозасвоюваними білками, вітамінами А, Е, К і групи В, калієм, залізом, йодом та іншими життєво важливими мікроелементами. Ще Гіппократ використовував горох при лікуванні ожиріння, анемії та серцево-судинних захворювань. Особливі речовини (інозитол), що входять до складу зеленого горошку, сприятливо впливають на жировий обмін і запобігають розвитку ожиріння печінки, а також надають мембранопротекторну й антидепресантну дію.

У замороженому горошку вітамінів зберігається в рази більше, ніж у консервованому. Тому подбай про заготівлю цього продукту заздалегідь. Взимку зможеш додавати його в супи, салати, овочеві пюре та вітамінні коктейлі.

 

Лук-порей

Лук-порей, він же перловий, високо цінувався ще в Давньому Єгипті. Збереглися написи, які свідчать про те, що пореєм харчувалися раби для підтримки сил, а місцеві лікарі використовували його при лікуванні цинги і подагри. Римський імператор Нерон жував цибулю-порей, готуючи голосові зв’язки до тривалих ораторським виступів.

Ця рослина багата на вітаміни групи В, РР, С, каротин, а також калієм, магнієм, фосфором, залізом і сіркою. Його можна їсти в сирому, маринованому, смаженому та навіть вареному вигляді. Смак порею ніжніший, ніж у ріпчастої цибулі, а запах не такий виражений. Він має ще одну дивовижну властивість, якої позбавлені інші овочеві культури. При зберіганні кількість аскорбінової кислоти в білих стеблах збільшується аж у півтора рази!

Сьогодні цибуля-порей дуже популярна в кулінарії. З неї роблять деруни, начинки для пирогів, додають в овочеві салати, картопляне пюре і навіть тісто. Люди, які регулярно їдять цибулю-порей, рідше страждають на подагру, ревматизм, ожирінням і мають стійкий імунітет.

 

Свіжий огірочок

Огірками можна доповнити раціон практично будь-якої дієти. Цей овоч на 95% складається з води і містить всього 13,5 калорії. Огірки відмінно засвоюються самі та сприяють гарному засвоєнню інших продуктів, мають сечогінну властивість і, будучи лужними, допомагають позбутися від підвищеної кислотності в організмі. Тартронова кислота, що міститься в огірках, нейтралізує дію вуглеводів, які потрапляють в організм з іншою їжею. А це означає, що зайвих сантиметрів на талії можна не боятися. Крім того, огірки мають сечогінну дію, тим самим сприяючи виведення з організму зайвої води і солі. Це важливо для людей, що страждають на гіпертонію та ожиріння.

 

Цукіні

Це один з найбільш низькокалорійних овочів: в 100 г всього 16 калорій. А за вмістом води цукіні може зрівнятися з огірком — 95%. Крім того він багатий клітковиною (гарна профілактика закрепів), калієм і магнієм, вітамінами С і Е, а також містить фолати (солі фолієвої кислоти). Ці речовини сприяють переробці гомоцистеїну (продукт метаболізму), який пошкоджує стінки судин і сприяє виникненню депресії. Цукіні — ідеальний сусід для м'ясних страв, з нього можна також варити варення та робити джеми.

 

vkurse.ua


10.06.2012 1571 0
Коментарі (0)

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

690
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

949
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7502 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2418
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2324
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2553

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

405

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

754

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

848

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

550
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

253
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

430
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

531
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38026
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

408
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

545
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

702
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

250
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

364
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

291
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

984
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

629 1