5 вітамінів та мінералів, які можна отримувати з їжі щодня

 

/data/blog/64930/823a00d0db1449c633045c81398321c5.jpg

 

Експерти погоджуються, що отримати всі корисні речовини для власного організму можна завдяки їжі, яку споживаєш кожного дня, а не з добавок.

 

Величезна кількість вітамінів, мінералів, фітонутрієнтів та біоактивних речовин, більшість з яких повністю не досліджені чи навіть не виявлені, знаходяться у фруктах, овочах, травах, горіхах, бобових та іншій їжі.
 

 

Ось 5 популярних вітамінів та мінералів, які краще отримувати з їжі:

Вітамін А

Чому він потрібний?

Вітамін А дуже важливий для зору, імунної та репродуктивної систем. Це також антиоксидант, який допомагає нейтралізовувати вільні радикали (це такі молекули, які утворюються при дії радіації, високої температури або електромагнітного випромінювання (особливо від мобільних телефонів)).

Де його взяти?

Зазвичай вітамін А міститься в їжі жовтого, оранжевого та червоного кольорів. На приклад: гарбуз, морква, диня, абрикоси, солодка картопля та манго багаті цим цінним вітаміном. Шпинат, риба, молоко та яйця також можуть бути чудовим джерелом вітаміну А.
 

 

Вітамін В12

Чому він потрібний?

Вітамін В відіграє виняткову роль для функціонування нервової системи та утворення червоних клітин та ДНК. Він запобігає мегалобластній анемії (зустрічається в людей старшого віку), яка спричиняє в'ялість та слабкість.
 
Де його взяти?

Зазвичай міститься переважно в продуктах тваринно­го походження, особливо багата ним печінка ссавців. Також міститься у м'ясі, молюсках, рибі, яйцях і молоці.
 

 

Вітамін С

Чому він потрібний?

Відомий як антиоксидант, вітамін С являється невід'ємним компонентом сполучної тканини та нерозривно пов'язаний з білковим обміном.
 
Де його взяти?

Цитрусові є стереотипним джерелом отримання вітаміну С, але достатньо велика його кількість також знаходиться в зелених, оранжевих та червоних овочах і фруктах: папая, броколі, солодкий перець, полуниця, апельсини і в темно-зелених листових овочах, таких як шпинат і листя буряка.
 

 

Кальцій

Чому він потрібний?

Кальцій служить для росту та зміцнення кісток, нігтів, волосся, зубів, необхідний для формування скелета та нормального функціонування нервової і кровоносної системи, служить для захисту організму від різних інфекцій.

Де його взяти?

Всі одразу подумають про молочні продукти. Проте, така зелень, як шпинат, капуста, рукола і листова капуста також багаті на кальцій. Ці смачнющі листя містять не тільки на кальцій, але й вітамін К2, магнезіум та інші корисні речовини, які вдіграють важливу роль у формуванні кісток та підтримці здоров'я.
 

 

Цинк

Чому він потрібний?

Цинк корисний тим, що допомагає імунній системі боротися з бактеріями та вірусами, проте найбільшу користь він приносить у формуванні протеїну та ДНК. Цинк є другим за важливістю мікроелементом, присутнім в організмі людини (після заліза). Він також чудово впливає на зовнішній вигляд - робить наше волосся здоровим, густим і блискучим, а шкіру - гладкою і сяючою.
 
Де його взяти?

Найбільше цинку знаходиться в креветках. М’ясо, риба, хліб з цілісної пшениці, молоко, яйця, бобові, горіхи, тверді сири, зерниста гірчиця також містять цей корисний елемент.
 

 


Перевага споживання натуральних та органічних продуктів в тому, що вони не обмежують організм в отриманні корисних речовин. Навпаки, вони наповнені цілою низкою необхідних нам елементів, які націлені на формування та підтримку загального здоров'я і життєвої сили нашого організму.

Це зовсім не означає, що варто відмовитися від вживання вітамінів і мінералів у вигляді добавок. Проте, порадьтеся з лікарем або дієтологом про ваш раціон харчування, щоб вони не зашкодили вашому здоров'ю. А тим часом, насолоджуйтеся свіжою та органічною їжею - першоджерелом корисних вітамінів та мінералів для вашого організму.

 

uamodna.com


09.12.2014 3422 0
Коментарі (0)

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

474
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2375
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2308 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2170 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2915
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2696 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

542

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1223

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1292

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2100
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

716
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

446
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

812
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43620
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3205
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1124
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2120
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35342 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

303
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

432
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

650
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

789