5 ідеальних сніданків для хорошого початку дня: рецепти від шеф-кухаря

 

 

Смачна їжа – це, в першу чергу, повага до себе. А наявність сніданку – турбота про своє фізичне і емоційне здоров'я. Саме так вважає відомий український кулінар Євген Клопотенко, який до кожного прийому їжі ставиться по-особливому і ненавидить одноманітність.

 

У блозі для НВ кулінар розкрив секрети ідеального сніданку та навів кілька рецептів, які ви з легкістю зможете приготувати вдома. Євген Клопотенко вважає, що сніданок повинен бути ситним, смачним і завжди різним.

 

"Вважаю, що день потрібно починати з величезною порції задоволення. Сніданок – це щось особливе і дуже інтимне. Кожен вибирає сніданок собі під настрій і, я б сказав, під характер", – наголошує він.

 

Секрет найсмачнішого сніданку полягає в тому, що вам потрібно прислухатись до себе і готувати те, що ви любите. Наприклад, якщо ви не можете жите без бутербродів з чаєм – готуйте їх, але змініть підхід і зробіть звичайну страву ще смачнішою та цікавішою.

 

"Приготуйте хрусткі тости, намажте на них повітряне печінковий парфе з апельсином і заваріть чай з ваніллю або гвоздикою. Все, вам буде нереально смачно. Також на гарячий хліб можна намазати пасту з фети з ароматною зеленню або покласти моцарелу, а зверху – томатну сальсу. Варіантів, насправді, набагато більше, ніж ви думаєте", – додає Клопотенко.

 

Гранола

Інгредієнти на 4-6 порцій:
- 1 стакан вівсяних пластівців
- 2 ст. л. меду
- 1 ст. л. соняшникової олії
- насіння, родзинки, журавлина за смаком

Рецепт граноли від Євгена Клопотенка
Рецепт граноли від Євгена Клопотенко

Приготування:

1. Змішайте всі інгредієнти.

2. Викладіть вівсяну масу на деко, застелене пергаментом.

3. Розподіліть гранолу рівномірним тонким шаром по всьому листу.

4. Поставте деко на 2 години в духовку, розігріту до 150С. Дістаньте гранолу, перемішайте і дайте охолонути, поки вона не затвердіє.

Порада: кожні 20 хвилин гранолу потрібно помішувати, щоб вона не пригоріла. Також, в залежності від духовки, потрібно контролювати час приготування, так як часто духовка може видавати неправильну температуру.

Французький омлет

Інгредієнти на 1 порцію:
- 2 яйця
- масло вершкове (для смаження) за смаком
- петрушка за смаком
сіль за смаком

Рецепт французького омлету від Євгена Клопотенка
Рецепт французького омлету від Євгена Клопотенко

Приготування:

1. Збийте яйця виделкою в глибокій посуді до однорідності. Не слід солити яйця відразу – сіль змінює молекулярну структуру яєць, якщо посолити відразу, омлет вийде менш ніжним.

2. Розтопіть на сковороді вершкове масло.

3. Вилийте на розпечену сковорідку яєчну суміш, почекайте 5 секунд, щоб яйця злегка "схопилися".

4. Потрусіть сковорідкою вперед-назад і активно мішайте омлет виделкою, щоб яйця швидше загусли.

5. Омлет повинен знизу загуснути, а зверху залишитися рідким – трусіть сковороду, щоб змістити його до протилежного від себе бортику.

6. Накрийте сковорідку тарілкою і, перевернувши, одним рухом перекладіть на тарілку омлет. За допомогою паперового рушника надайте омлету форму.

7. Посипте омлет рубаною петрушкою (або іншою зеленню за смаком). Посоліть і подавайте до столу.

Печіночне парфе з апельсином

Інгредієнти на 4-6 порцій:
- 500 г яловичої печінки
- 0.5 л молока
- 0.5 л води
- 1 шт. цибулі шалот
- 1 зубчик часнику
- 3 ст. л. червоного вина
- 5 штук. яєць
- 2 шт. моркви (відвареної)
- 1 яблуко (печене)
- 300 г вершкового масла
- щіпка кориці
- 1 гілочка чебрецю
- сік і цедра половини апельсина

Рецепт парфе з печінки та апельсину від Євгена Клопотенко
Рецепт парфе з печінки та апельсину від Євгена Клопотенко

Приготування:

1. Печінку замочіть на 30 хвилин в суміші молока, води і солі. Потім промийте.

2. У маслі розігрійте чебрець, додайте цибулю, часник і вино. Обсмажте.

3. Остиглу суміш, печінку, варену моркву і печене яблуко, сік і цедру подрібніть за допомогою блендера. Посоліть, поперчіть, додайте яйця, розтоплене масло та перемішайте. Вилийте все в форму.

4. Поставте на водяну баню і поставте в нагріту до 150 градусів духовку. Випікайте близько години. Дайте охолонути, потім поставте в холодильник на 1 годину.

5. У масло кімнатної температури додайте корицю, цедру апельсина і подрібнений чебрець, добре перемішайте. Наносьте суміш тонким шаром на остигле парфе.

Кускус з мідіями

"Для мене це ідеальний сніданок, тому що швидко, ситно і смачно. А ще ви можете змінювати кускус на рис, пасту або все, що хочете, і готувати, тим самим різні сніданки. А замість мідій можна взяти, наприклад, якісь овочі. Тільки, прошу, не ігноруйте рукколу і лимонну цедру", – радить Клопотенко.

Інгредієнти на 2 порції:
- 100 г кускусу
- 50 г мідій
- лимонна цедра
- сік половинки лимона
- 1 ст. л. рослинного масла
- 10 г вершкового масла
– сіль, перець за смаком

Рецепт кускусу з мідіями від Євгена Клопотенка
Рецепт кускусу з мідіями від Євгена Клопотенка

Приготування:

1. Кускус залийте окропом, накрийте кришкою і залиште запарюватися на 5 хвилин.

2. Розморозіть мідії. Розігрійте вершкове масло на сковороді, додайте туди мідії. Смажте 5 хвилин, посоліть і почерчіть.

3. Наприкінці смаження додайте кускус, лимонний сік, цедру, оливкова олію і улюблені спеції.

4. Вимикніть вогонь, накрийте кришкою і дайте постояти пару хвилин. При подачі прикрашайте жменькою руколи або іншою зеленню.

Шакшука

Інгредієнти на 1 порцію:
- 3 яйця
- 2 шт. великих помідор
- 2 зубчики часнику
- 2 цибулини
- 3 ст. л. томатної пасти
- 4 гілочки петрушки
- сіль та перець за смаком

Рецепт шакшука від Євгена Клопотенко
Рецепт шакшука від Євгена Клопотенко

Приготування:

1. Помідори, цибулю і часник дрібно наріжте. Складіть в глибоку сковороду і щедро посипте сіллю, щоб томати пустили сік.

2. Перемішайте і поставте на вогонь. Після того, як суміш закипить, додайте томатну пасту. Пасту потрібно попередньо розвести невеликою кількістю води.

3. Знову доведіть до кипіння і зменшіть вогонь. Тушкуйте, поки соус не загусне.

4. Опуклою стороною ложки зробіть в соусі поглиблення і вбийте в "лунки" яйця. Вбивайте яйця так, щоб жовток повністю занурився в соус, а білок трохи залишився на поверхні.

5. Продовжуйте готувати на маленькому вогні. Як тільки білки трохи схопляться, накрийте кришкою і тушкуйте ще близько 10 хвилин.

6. При подачі щедро посипте перцем і подрібненою петрушкою.


15.10.2017 9482 0
Коментарі (0)

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

253
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195