Цьогорічне засідання Національного форуму міст партнерів в Яремче зібрало за круглим столом понад 70 учасників , представників Програми розвитку ООН в Україні, Кабінету Міністрів України, Проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» (МПВСР), Швейцарського бюро співробітництва та представників міст України.
Відкриваючи захід В’ячеслав Негода, Перший заступник директора Департаменту регіональної політики та місцевого самоврядування Секретаріату Кабінету Міністрів України, висловив подяку МПВСР за організацію заходу, адже, на його переконання, захід сприяє обміну безцінним досвідом, успішними практиками місцевого самоврядування та допомагає проаналізувати результати роботи та сплагувати подальшу діяльність.
Національний форум міст-партнерів збирається щороку з початку реалізації проекту МПВСР у 2004 році з метою обміну досвідом, аналізу діяльності та напрпцювання пріоритетів на наступний рік, а також розробки плану дій щодо реалізації спільних проектів за поточний рік у сфері муніципального управління.
У цілому робота МПВСР спрямована на створення ефективних підходів та механізмів децентралізованого муніципального врядування для забезпечення ефективного надання послуг громадянам. Проект працює у 29 містах України і загалом охоплює 12 областей.
Проект розвиває спроможність місцевих громад та міст-партнерів щодо залучення їх до процесу прийняття рішень та підтримує інтеграцію підходу місцевого розвитку, орієнтованого на громаду щодо місцевого/національного законодавства/політики, зміцнюючи таким чином соціальне, економічне та кеологічне врядування міст.
Впродовж 2004-2011 рр проект підтримав 266 проектів місцевих громад на суму 3 781 тис дол. США. Проекти частково пов’язані з підвищенням енергоефективності та збереженням довкілля, зокрема з реконструкцією систем водовідведення, водопостачання, опалення, заміна вікон та ремонту туалетів в школах та дитячих садочках.
В ході заходу учасники заслухали пріоритети діяльності Уряду та Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства щодо розвитку місцевого самоврядування та регіональної політики в Україні, обговорили основні напрямки поводження з твердими побутовими відходами, зокрема шляхом реалізації міжмуніципальної співпраці, проаналізували здобутки за 2011 рік та обговорили пріоритети на наступний рік.
Протягом 2011 року МПВСР співфінансувала 23 проекти громад, видала аналітичні видання «Електронне урядування в Україні – ефективна влада для мешканців», «Поводження з твердими побутовими відходами в українських містах, участь міського населення у роздільному збиранні сміття та рекомендації для органів місцевого самоврядування» та спільно з Академією муніципального управління оновила навчальний курс «Сталий розвиток суспільства», який отримав гриф Міністерства освіти та науки України та був рекомендований до викладання у ВУЗах.
Окремо розглядались результати реалізації спільного Проекту ПРООН та компанії «Кока-Кола»
«Кожна краплина має значення» в рамках якої цьогоріч затверджено 6 проектів з відновлення природних джерел води у Рівному, Новоград-Волинському, Долині, Львові, Івано-Франківську та Тульчині та пройшло навчання школярів 3 -9 класів раціональному ставленню до водних ресурсів на основі навчального курсу «Сталий розвиток». Зокрема, Івано-Франківськ поділився досвідом залучення школярів до реалізації проекту громади з відновлення джерела води, а шкільна громада Рівного розповіла особливості навчання раціональному поводженню з водними ресурсами.
В ході дискусій та презентацій учасники виробили рекомендації з покращення співпраці для принесення максимальної користі громадянам.
Партнерами МПВСР є наступні міста: Бахчисарай (АР Крим), Вінниця, Вознесенськ (Миколаївська обл), Галич (Івано-Франківська обл), Гола Пристань (Херсонська обл), Джанкой (Крим), Долина (Івано-Франківська обл), Євпаторія (Крим), Зуя (АР Крим), Івано-Франківськ, Кагарлик (Київська обл), Калинівка (Вінницька обл), Новоозерне (АР Крим), Нововолинськ (Волинська обл), Новоград-Волинський (Житомирська обл), Первомайське (АР Крим), Рівне, Рубіжне (Луганська обл), Саки (Крим), Тульчин (Вінницька обл), Українка (Київська обл), Щолкіне (АР Крим), Нижньогірський (АР Крим), Красногвардійське (АР Крим).