40% франківчан вважають, що проблема мовного непорозуміння між місцевими мешканцями та переселенцями значна (серед ВПО таких майже 30%), 34% оцінили її як незначну (40% серед ВПО).
Про це свідчать дані дослідження соціологічної групи "Рейтинг", пише Фіртка.
Менше чверті опитаних франківчан сказали, що проблеми немає (серед переселенців таких до 30%). За останній рік серед жителів Івано-Франківської міської громади зросла кількість тих, хто вважає, що така проблема існує (з 64 до 74%). Більше про неї говорять молодь, жінки та більш забезпечені.
Серед місцевих опитаних понад половину позитивно ставиться до переселенців, третина має нейтральне ставлення, 10% - негативне. Також за рік спостерігається зменшення позитивного ставлення до переселенців (з 68% до 53%) та ріст нейтрального (з 27% до 34%). Тепліше ставлення до ВПО демонструють чоловіки та більш забезпечені.
Близько 70% місцевих опитаних надавали допомогу переселенцям. Частіше про це зазначала молодь та більш забезпечені. Серед переселенців 44% сказали, що отримували допомогу від звичайних мешканців, 43% - від міської влади. Про допомогу від держави зазначили понад 80% опитаних ВПО, від волонтерів – близько 70%.
Понад половину опитаних мешканців громади позитивно поставилися б до того, якби частина переселенців залишились жити та працювати у місті. Близько 30% дали нейтральну відповідь, близько 10% - негативну. За останній рік дещо зросло позитивне ставлення до цієї думки.
Більше 60% місцевих мешканців бачать напруження у відносинах між переселенцями і франківчанами (серед ВПО такої думки менше половини опитаних). Про відсутність напруження зазначає третина опитаних та менше половини опитаних переселенців. Про напруження у відносинах частіше говорили молодь, жінки, більш забезпечені, а також ті, хто вбачає проблему мовного непорозуміння та має негативне ставлення до переселенців.
Про наявність ВПО у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії у своєму близькому оточенні та серед друзів або дальніх родичів зазначили 13% місцевих мешканців, 11% - серед близьких родичів, 9% - серед сусідів або знайомих. Понад 60% не мають ВПО у своєму оточенні.
Натомість власний досвід прийняття переселенців у своєму помешканні має 18% опитаних місцевих, 15% - серед близьких родичів, 9% - серед близьких друзів, 6-7% серед дальніх родичів або сусідів. Більше половини зазначили, що не мали такого досвіду особисто або серед свого оточення.
22% переселенців зазначили, що їхнє житло, де вони жили до війни, зруйноване або непридатне до життя, у 30% - частково пошкоджене, ще у третини – лишилося без змін. 16% не володіють інформацією щодо стану свого житла.
Майже половина опитаних переселенців зазначили, що орендують квартиру, третина проживає у центрі для біженців. 10% проживають у готелі, хостелі, 5% - у родичів, знайомих.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Майже 80% українців почувають себе безпечно у своєму населеному пункті, - опитування