Жителі Рогатина всім містом збирали на бронзову статую знаменитої землячки, яка підкорила Османську імперію.
Моделлю для пам'ятника стала студентка Львівського медичного університету. І хоча точно невідомі ні дата народження, ні походження, ні справжнє ім'я Роксолани, єдина її статуя була відкрита саме в Рогатині 24 жовтня 1999 року.
Це місто - один з претендентів на роль малої батьківщини Роксолани-Хюррем. До 800-річчя міста статую ліпив львівський скульптор Роман Романович. Він зобразив дівчину босоногою, з гілочкою колючої шипшини в руці.
На постаменті зазначено: «Роксолана. Настя Лісовська». Городяни, наперекір сумнівам істориків, зберегли в бронзі найвідоміший образ, оспіваний в легендах і літературі. Рабиня, яка стала першою дружиною султана за всю історію Османської імперії. Про її життя писали Осип Назарук, Павло Загребельний, а сьогодні багато задивляються «Прекрасним століттям». Але щоб повністю відчути долю героїні, варто відвідати два місця.
Перше - Рогатин, Івано-Франківської області, де, можливо, пройшло дитинство Роксолани. Крім пам'ятника, там є художньо-краєзнавчий музей, де зберігаються фотографії та документи з життя Насті Лісовської, прижиттєві портрети Роксолани та її чоловіка Сулеймана I.
Друге - Стамбул, а точніше - палац Топкапи, в якому і жила могутня полонянка. У Стамбулі також недалеко один від одного знаходяться мавзолеї Сулеймана і його коханої дружини. До речі, кажуть, що турки не люблять Роксолану. Підла відьма перетворила їх великого султана в підкаблучника, так що захоплюватися їм особливо нічим.
На відміну від українців, які і сьогодні шанують образ мудрої Роксолани.
за матеріалами nashemisto