В Інституті туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулось об’єднане засідання Президії та підкомісій з готельно-ресторанної справи.
Ініціаторами проведення заходу стали Міністерство освіти і науки України, Науково-методична комісія зі сфери обслуговування та підкомісія з товарознавства і торговельного підприємництва, Науково-методична комісія з економіки та підприємництва спільно з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника.
Протягом засідання комісій, що проходили в Івано-Франківську та Яремчі, ректори 15 вищих навчальних закладів України, представники Науково-методичної комісії зі сфери обслуговування та підкомісії з товарознавства і торгівельного підприємництва та Національно-методичної комісії з економіки та підприємництва обговорювали основні питання функціонування освітніх напрямків «курортна справа», «готельно-ресторанна справа», «туризм», внесення змін до програм нормативних навчальних дисциплін підготовки фахівців ОКР «бакалавр», «спеціаліст», «магістр» та ін.
Урочисте відкриття засідання комісії розпочалось з вітального слова ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктора політичних наук, професора Ігоря Цепенди та ректора Київського національного торгово-економічного університету, доктора економічних наук Анатолій Мазаракі.
Ігор Цепенда також презентував проекти розвитку туризму, що діють за участі Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, серед яких – проект Дніпровського каньйону, Карпатського національного парку, програма Європейського Союзу Темпус, науково-освітні стажування в Туреччині, Канаді, США тощо. Особливе зацікавлення в аудиторії викликав один з проектів Прикарпатського та Варшавського університетів за підтримки Президентів України і Республіки Польща – відновлення обсерваторії на г. Піп Іван, що в майбутньому стане найвищим науковим і туристичним об’єктом України.
За словами директора Інституту туризму Володимира Великочого, цьогорічне засідання комісії готельно-ресторанної справи має не лише навчально-методичне, але й історичне значення, а саме – вироблення та впровадження нової філософії у напрямку готельно-ресторанної справи.
Результатом зустрічі стало вироблення рекомендацій щодо ефективності впровадження ГСВО підготовки фахівців з напрямів «товарознавство і торговельне підприємництво», «готельно-ресторанна справа», «туризм».