15 причин ходити пішки хоча б 15 хвилин в день

Виявляється, що прогулянка – це не просто спосіб переміститися з пункту А в пункт Б, але й хороший спосіб дбати про своє здоров'я.

15 причин ходити пішки хоча б 15 хвилин в день:

1. Піднімає настрій

Прогулянки піднімають настрій, особливо якщо крокувати не в спортзалі, а на відкритому повітрі. Більш того, медики наголошують, що це хороший метод від депресії.

2. Пробуджує креативність

Якщо ви втратили натхнення і не знаєте, як його повернути, вирушайте на енергійну прогулянку. Ходьба покращує конвергентний і дивергентний види мислення, обидва вони тісно пов'язані з творчістю.

3. Чи допоможе боротися з проявами алергії

У сезон алергій хочеться забарикадуватися у будинку, щоб захиститися від подразників і позбутися чхання, сліз, свербіння. Однак вчені не підтримують таку стратегію. За даними досліджень, ходьба і біг ефективно усувають сімптоми алергії.

4. Знижують ризик метаболічного синдрому

Метаболічний синдром – це комплекс проблем зі здоров'ям, що включає в себе підвищений кров'яний тиск, високий рівень цукру в крові, зайва вага. Він є провісником діабету, хвороб серцево-судинної системи, ранньої смерті. Метаболічний синдром з'являється через сидячий спосіб життя. Енергійна ходьба може стати відмінним варіантом в боротьбі за здоров'я.

5. Продовжують життя

Щоденні тренування допоможуть продовжити життя на сім років. Також є великий шанс, що ці додаткові роки ви проживете із задоволенням, так як люди, які ходять пішки, відчувають себе щасливішими.

6. Допомагають економити

Абонемент у фітнес-клуб і заняття з тренером можуть коштувати дорого. Щоб ходити пішки, не потрібно ніякого додаткового обладнання. Навіть витрачатися на спеціальне взуття не потрібно, достатньо вибрати зручне взуття.

7. Продовжує молодість

Дослідження показують, що в людей, які регулярно ходять пішки, клітини є значно молодшими, ніж в тих, хто пішки не ходить. Аеробні навантаження допомагають зберегти і подовжити теломерні ділянки хромосом, які коротшають з віком, і зменшують біологічний вік людини.

8. Нормалізує сон

Люди, які регулярно ходять пішки, краще і міцніше сплять, рідше страждають від безсоння, у них немає проблем з довгим засипанням та іншими порушеннями. А повноцінний відпочинок – один з ключових чинників довгого і здорового життя.

9. Знижує стрес

Стрес в сучасному світі є доволі частим явищем, і він завдає серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю. Ходьба – швидкий і ефективний спосіб заспокоїтися, адже вона допомагає нормалізувати рівень кортизолу і очистити розум.

10. Стимулює роботу мозку

Ходьба корисна не тільки для тіла, але і для мозку. Регулярні прогулянки покращують пам'ять, пізнавальні здібності, навички навчання, а також зменшують ризик розвитку деменції і хвороби Альцгеймера.

11. Знеболює

Останнє, про що думає людина, що страждає від хронічного болю, – це про регулярні прогулянки. Однак вчені виявили, що ходьба може допомогти боротися з болем. Навіть якщо прогулянки не позбавлять від болю повністю, вони дозволять легше з ним справлятися.

12. Зміцнює кістки

Щільна кісткова тканина робить кістки сильнішими і допомагає уникнути остеопорозу, деформації хребта та інших проблем з опорно-руховим апаратом. І ходьба – один із способів зміцнити свої кістки.

13. Покращує зір

Вікові проблеми із зором рано чи пізно торкнуться кожного. Але регулярні аеробні навантаження, в тому числі і ходьба, допомагають зберігати очі здоровими досить довго. Згідно з дослідженнями, люди, які регулярно прогулювалися, рідше страждали від дегенерації сітківки і втрати зору, пов'язаної з віком.

14. Спонукає проводити час з близькими

У ходьбі на самоті є багато переваг, але набагато веселіше вирушити на прогулянку в компанії. Це відмінна можливість поспілкуватися з друзями і сім'єю, виключивши відволікаючі чинники на зразок комп'ютера і телевізора.

15. Профілактика від хвороб

Піші прогулянки називають чарівною таблеткою, яка здатна протидіяти раку, діабету, хворобам серця і легенів. І у прогулянки, на відміну від справжніх ліків, немає побічних ефектів. Для прогулянки не потрібен рецепт.

Lifehacker


16.03.2018 2696
Коментарі ()

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

253
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195