15 причин ходити пішки хоча б 15 хвилин в день

Виявляється, що прогулянка – це не просто спосіб переміститися з пункту А в пункт Б, але й хороший спосіб дбати про своє здоров'я.

15 причин ходити пішки хоча б 15 хвилин в день:

1. Піднімає настрій

Прогулянки піднімають настрій, особливо якщо крокувати не в спортзалі, а на відкритому повітрі. Більш того, медики наголошують, що це хороший метод від депресії.

2. Пробуджує креативність

Якщо ви втратили натхнення і не знаєте, як його повернути, вирушайте на енергійну прогулянку. Ходьба покращує конвергентний і дивергентний види мислення, обидва вони тісно пов'язані з творчістю.

3. Чи допоможе боротися з проявами алергії

У сезон алергій хочеться забарикадуватися у будинку, щоб захиститися від подразників і позбутися чхання, сліз, свербіння. Однак вчені не підтримують таку стратегію. За даними досліджень, ходьба і біг ефективно усувають сімптоми алергії.

4. Знижують ризик метаболічного синдрому

Метаболічний синдром – це комплекс проблем зі здоров'ям, що включає в себе підвищений кров'яний тиск, високий рівень цукру в крові, зайва вага. Він є провісником діабету, хвороб серцево-судинної системи, ранньої смерті. Метаболічний синдром з'являється через сидячий спосіб життя. Енергійна ходьба може стати відмінним варіантом в боротьбі за здоров'я.

5. Продовжують життя

Щоденні тренування допоможуть продовжити життя на сім років. Також є великий шанс, що ці додаткові роки ви проживете із задоволенням, так як люди, які ходять пішки, відчувають себе щасливішими.

6. Допомагають економити

Абонемент у фітнес-клуб і заняття з тренером можуть коштувати дорого. Щоб ходити пішки, не потрібно ніякого додаткового обладнання. Навіть витрачатися на спеціальне взуття не потрібно, достатньо вибрати зручне взуття.

7. Продовжує молодість

Дослідження показують, що в людей, які регулярно ходять пішки, клітини є значно молодшими, ніж в тих, хто пішки не ходить. Аеробні навантаження допомагають зберегти і подовжити теломерні ділянки хромосом, які коротшають з віком, і зменшують біологічний вік людини.

8. Нормалізує сон

Люди, які регулярно ходять пішки, краще і міцніше сплять, рідше страждають від безсоння, у них немає проблем з довгим засипанням та іншими порушеннями. А повноцінний відпочинок – один з ключових чинників довгого і здорового життя.

9. Знижує стрес

Стрес в сучасному світі є доволі частим явищем, і він завдає серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю. Ходьба – швидкий і ефективний спосіб заспокоїтися, адже вона допомагає нормалізувати рівень кортизолу і очистити розум.

10. Стимулює роботу мозку

Ходьба корисна не тільки для тіла, але і для мозку. Регулярні прогулянки покращують пам'ять, пізнавальні здібності, навички навчання, а також зменшують ризик розвитку деменції і хвороби Альцгеймера.

11. Знеболює

Останнє, про що думає людина, що страждає від хронічного болю, – це про регулярні прогулянки. Однак вчені виявили, що ходьба може допомогти боротися з болем. Навіть якщо прогулянки не позбавлять від болю повністю, вони дозволять легше з ним справлятися.

12. Зміцнює кістки

Щільна кісткова тканина робить кістки сильнішими і допомагає уникнути остеопорозу, деформації хребта та інших проблем з опорно-руховим апаратом. І ходьба – один із способів зміцнити свої кістки.

13. Покращує зір

Вікові проблеми із зором рано чи пізно торкнуться кожного. Але регулярні аеробні навантаження, в тому числі і ходьба, допомагають зберігати очі здоровими досить довго. Згідно з дослідженнями, люди, які регулярно прогулювалися, рідше страждали від дегенерації сітківки і втрати зору, пов'язаної з віком.

14. Спонукає проводити час з близькими

У ходьбі на самоті є багато переваг, але набагато веселіше вирушити на прогулянку в компанії. Це відмінна можливість поспілкуватися з друзями і сім'єю, виключивши відволікаючі чинники на зразок комп'ютера і телевізора.

15. Профілактика від хвороб

Піші прогулянки називають чарівною таблеткою, яка здатна протидіяти раку, діабету, хворобам серця і легенів. І у прогулянки, на відміну від справжніх ліків, немає побічних ефектів. Для прогулянки не потрібен рецепт.

Lifehacker


16.03.2018 2763
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2543 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3632
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1799
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721