11 місць на планеті, куди вас не пустять (фото)

 

 

 

Велика частина світу зараз відкрита для мандрівників, були б можливості і бажання – і можна потрапити куди завгодно. Але все ж є чимало місць, куди туристів не пускають з різних міркувань, і від цього тільки більше хочеться потрапити саме на закриту територію.

Ми зібрали список відомих і таємничих місць, куди немає доступу людям.

Печера Ласко у Франції

 

 

Печеру Ласко ще називають «Сікстинської капелою первісної живопису». Живописні та гравірування малюнки в ній з'явилися приблизно в 18-15 тисячоліттях до н. е.

Спочатку печера була відкрита для туристів і привертала величезна кількість людей, але надлишок вуглекислого газу, зміна в освітленні і температурі створили загрозу для збереження малюнків. Тому в 1960 році влада вирішила створити точну копію печери (Ласко-II), куди могли б заходити туристи, а оригінал закрили.

Секретні архіви Ватикану

 

 

Це зібрання архівних документів у Ватикані від середньовіччя до наших днів. «Секретним» архів називається тому, що є приватним архівом тата і обмежений для відвідування. Зашифровані листи, рукописи і кодекси займають 85 кілометрів стелажів.

Туристів туди не пускають, але вчені можуть працювати з деякими документами після отримання спеціального дозволу. У 2012 році у Ватикані пройшла виставка, на якій були оприлюднені деякі документи з архівів.

«Зона 51» в США

 

 

Легендарна база ВПС США, що знаходиться в пустелі Невади. Офіційно основна спеціалізація бази – розробка та випробування експериментальних систем озброєння і літаків. Однак навколо неї ходить величезна кількість легенд, згідно з якими в цьому місці зберігаються уламки потерпілих крах НЛО і навіть представники позаземних цивілізацій.

Часто згадується в творах маскультури: у багатьох іграх, фільмах і книгах грає сюжетообразующую роль. Вивіска на плакаті попереджає, що у патруля є право відкривати вогонь на ураження в разі порушення кордонів.

Острів повели в Італії

 

 

Офіційно доступ для туристів сюди закритий, але це не заважає любителям містики відвідувати острів. Вся справа в тому, що у цього місця жахлива історія. У XVI столітті під час епідемії чуми сюди звозили хворих, а тіла спалювали, щоб зупинити епідемію.

У 1922 році на острові розмістилася психіатрична лікарня, про яку ходили страшні легенди: вважається, що головлікар ставив досліди на підопічних, а персонал і пацієнти бачили душі померлих і скаржилися на головний біль. У острова багато прізвиськ: «Ворота пекла», «Притулок загублених душ». У підсумку острів занедбаний, і навіть рибалки обходять це місце стороною.

Каплиця храму Марії Сіонській в Ефіопії

 

 

Храм знаменитий тим, що в його каплиці зберігається головна святиня християн Ефіопії – скринька, званий Ковчегом Завіту. За переказами в скриньці знаходилися золоту посудину з манною небесною, жезл Аарона і дві з десяти скрижалей із заповідями Старого Завіту, отримані Мойсеєм на горі Синай.

Вхід в нову будівлю храму відкритий для всіх бажаючих, і для глядачів є копія скриньки, а ось каплиця, куди перенесли оригінал, закрита для мандрівників.

Єдиною людиною, присвяченим в таємницю, є відлюдник-охоронець реліквії. Він ніколи не розмовляє з сторонніми і відмовляє в інтерв'ю журналістам. Згідно зі звичаєм, зберігач не має права залишати свій пост і не повинен виходити за межі храму аж до кінця своїх днів. Доторкнутися до ковчега він може тільки в одному випадку: якщо настане Страшний суд.

Освітній музей національної безпеки Цзянсу

 

 

Там зберігаються секретні документи про історію китайського шпигунства. Є колекції крихітних пістолетів, зброї, замаскованого під губну помаду, мініатюрні камери, приховані підслуховуючі пристрої та інший шпигунський інвентар.

Якщо ви не є громадянином Китаю, то шлях вам туди закритий: китайці не хочуть, щоб інформація про шпигунство була доступна іноземцям. А ось фотографувати в музеї заборонено всім, навіть громадянам КНР.

Острів Ніїхау на Гаваях

 

 

Ніїхау – сьомий за величиною серед населених Гавайських островів. Тут немає доріг, електрики, водопроводу, ресторанів і магазинів. Зате є єдина в країні школа, яка використовує сонячну енергію для отримання електрики.

У 1864 році острів отримала родина Робінсон.

У 1915-му його закрили для відвідувачів, щоб зберегти місцеву культуру і природу. Навіть родичі жителів могли відвідувати Ніїхау тільки за спеціальним дозволом.

Сьогодні вхід на острів заборонений усім, крім родичів власників острови, місцевих жителів, ВМФ США, державних чиновників і званих гостей. Ніїхау отримав прізвисько «Заборонений Острів».

Великий храм Ісе в Японії

 

 

Основна синтоїстська святиня Японії. У Ісе дзінгу зберігаються національні скарби, зокрема Святе Дзеркало, яке є імператорської регалією. Головний храм закритий високим дерев'яним парканом, доступ в головне святилище обмежений – вхід дозволений тільки священнослужителям вищого рангу і членам імператорського прізвища.

Основна кумирня обгороджена чотирма парканами, і відвідувачі можуть побачити тільки фрагменти даху. Весь комплекс обслуговують близько ста священнослужителів. В основну кумирню мають право входити тільки імператор і імператриця.

Район навколо святилища – національний парк Ісе-Сіма, в якому знаходиться чимало історичних об'єктів.

Американська база «Pine Gap» в Австралії

 

 

Єдина область Австралії, закрита для відвідування. Розташована в 18 км на північний захід від міста Аліс-Спрінгс. Веде спостереження і керування супутникової захистом, на якій працює понад 1000 співробітників АНБ, ЦРУ і НРО.

Об'єкт Pine Gap відомий як одна з найкрупніших зарубіжних станцій радіоелектронної розвідки США. Звідси контролюються розвідувальні супутники Америки. Звичайно, туристам тут не місце.

Центр ядерних досліджень в пустелі Негев

 

 

Ядерний науково-дослідний центр в 13 км на південний схід від міста Дімона, Ізраїль. Його будівництво почалося в 1958 році французами, і за легендою це був текстильний завод.

У 1986 році Мордехай Вануну, колишній технічний фахівець, втік до Великобританії і показав ЗМІ докази ядерної програми Ізраїлю.

Звичайно, повітряний простір закрито для всіх літаків, територія охороняється, а інформація про об'єкт засекречена.

Метро-2 в Москві

 

 

Передбачувана секретна підземна система метро в Росії. Нібито була побудована за часів Сталіна і носила кодову назву «Д-6 КДБ».

Довжина Метро-2, за чутками, перевищує довжину громадського метро. У нього нібито є 4 лінії, які з'єднують Кремль з головним офісом ФСБ, урядовим аеропортом «Внуково-2», районом Раменкі та іншими місцями національної важливості.

У 1994 році лідер міської групи дигерів стверджував, що знайшов вхід в цю підземну систему.

Вся доступна інформація сумнівна, не підтверджена ні відеозаписами, ні фотографіями та перемежовується легендами і чутками. Туристів туди точно не пустять.

 

Корупція.Інфо


14.11.2015 2843 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

353
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1406
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2597 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3644
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3003
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2153

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

623

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

474

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1642

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1805
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

298
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

512
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

814
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4994
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

364
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

889
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10134
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

518
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

271
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

379
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

406
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

726