11 місць на планеті, куди вас не пустять (фото)

 

 

 

Велика частина світу зараз відкрита для мандрівників, були б можливості і бажання – і можна потрапити куди завгодно. Але все ж є чимало місць, куди туристів не пускають з різних міркувань, і від цього тільки більше хочеться потрапити саме на закриту територію.

Ми зібрали список відомих і таємничих місць, куди немає доступу людям.

Печера Ласко у Франції

 

 

Печеру Ласко ще називають «Сікстинської капелою первісної живопису». Живописні та гравірування малюнки в ній з'явилися приблизно в 18-15 тисячоліттях до н. е.

Спочатку печера була відкрита для туристів і привертала величезна кількість людей, але надлишок вуглекислого газу, зміна в освітленні і температурі створили загрозу для збереження малюнків. Тому в 1960 році влада вирішила створити точну копію печери (Ласко-II), куди могли б заходити туристи, а оригінал закрили.

Секретні архіви Ватикану

 

 

Це зібрання архівних документів у Ватикані від середньовіччя до наших днів. «Секретним» архів називається тому, що є приватним архівом тата і обмежений для відвідування. Зашифровані листи, рукописи і кодекси займають 85 кілометрів стелажів.

Туристів туди не пускають, але вчені можуть працювати з деякими документами після отримання спеціального дозволу. У 2012 році у Ватикані пройшла виставка, на якій були оприлюднені деякі документи з архівів.

«Зона 51» в США

 

 

Легендарна база ВПС США, що знаходиться в пустелі Невади. Офіційно основна спеціалізація бази – розробка та випробування експериментальних систем озброєння і літаків. Однак навколо неї ходить величезна кількість легенд, згідно з якими в цьому місці зберігаються уламки потерпілих крах НЛО і навіть представники позаземних цивілізацій.

Часто згадується в творах маскультури: у багатьох іграх, фільмах і книгах грає сюжетообразующую роль. Вивіска на плакаті попереджає, що у патруля є право відкривати вогонь на ураження в разі порушення кордонів.

Острів повели в Італії

 

 

Офіційно доступ для туристів сюди закритий, але це не заважає любителям містики відвідувати острів. Вся справа в тому, що у цього місця жахлива історія. У XVI столітті під час епідемії чуми сюди звозили хворих, а тіла спалювали, щоб зупинити епідемію.

У 1922 році на острові розмістилася психіатрична лікарня, про яку ходили страшні легенди: вважається, що головлікар ставив досліди на підопічних, а персонал і пацієнти бачили душі померлих і скаржилися на головний біль. У острова багато прізвиськ: «Ворота пекла», «Притулок загублених душ». У підсумку острів занедбаний, і навіть рибалки обходять це місце стороною.

Каплиця храму Марії Сіонській в Ефіопії

 

 

Храм знаменитий тим, що в його каплиці зберігається головна святиня християн Ефіопії – скринька, званий Ковчегом Завіту. За переказами в скриньці знаходилися золоту посудину з манною небесною, жезл Аарона і дві з десяти скрижалей із заповідями Старого Завіту, отримані Мойсеєм на горі Синай.

Вхід в нову будівлю храму відкритий для всіх бажаючих, і для глядачів є копія скриньки, а ось каплиця, куди перенесли оригінал, закрита для мандрівників.

Єдиною людиною, присвяченим в таємницю, є відлюдник-охоронець реліквії. Він ніколи не розмовляє з сторонніми і відмовляє в інтерв'ю журналістам. Згідно зі звичаєм, зберігач не має права залишати свій пост і не повинен виходити за межі храму аж до кінця своїх днів. Доторкнутися до ковчега він може тільки в одному випадку: якщо настане Страшний суд.

Освітній музей національної безпеки Цзянсу

 

 

Там зберігаються секретні документи про історію китайського шпигунства. Є колекції крихітних пістолетів, зброї, замаскованого під губну помаду, мініатюрні камери, приховані підслуховуючі пристрої та інший шпигунський інвентар.

Якщо ви не є громадянином Китаю, то шлях вам туди закритий: китайці не хочуть, щоб інформація про шпигунство була доступна іноземцям. А ось фотографувати в музеї заборонено всім, навіть громадянам КНР.

Острів Ніїхау на Гаваях

 

 

Ніїхау – сьомий за величиною серед населених Гавайських островів. Тут немає доріг, електрики, водопроводу, ресторанів і магазинів. Зате є єдина в країні школа, яка використовує сонячну енергію для отримання електрики.

У 1864 році острів отримала родина Робінсон.

У 1915-му його закрили для відвідувачів, щоб зберегти місцеву культуру і природу. Навіть родичі жителів могли відвідувати Ніїхау тільки за спеціальним дозволом.

Сьогодні вхід на острів заборонений усім, крім родичів власників острови, місцевих жителів, ВМФ США, державних чиновників і званих гостей. Ніїхау отримав прізвисько «Заборонений Острів».

Великий храм Ісе в Японії

 

 

Основна синтоїстська святиня Японії. У Ісе дзінгу зберігаються національні скарби, зокрема Святе Дзеркало, яке є імператорської регалією. Головний храм закритий високим дерев'яним парканом, доступ в головне святилище обмежений – вхід дозволений тільки священнослужителям вищого рангу і членам імператорського прізвища.

Основна кумирня обгороджена чотирма парканами, і відвідувачі можуть побачити тільки фрагменти даху. Весь комплекс обслуговують близько ста священнослужителів. В основну кумирню мають право входити тільки імператор і імператриця.

Район навколо святилища – національний парк Ісе-Сіма, в якому знаходиться чимало історичних об'єктів.

Американська база «Pine Gap» в Австралії

 

 

Єдина область Австралії, закрита для відвідування. Розташована в 18 км на північний захід від міста Аліс-Спрінгс. Веде спостереження і керування супутникової захистом, на якій працює понад 1000 співробітників АНБ, ЦРУ і НРО.

Об'єкт Pine Gap відомий як одна з найкрупніших зарубіжних станцій радіоелектронної розвідки США. Звідси контролюються розвідувальні супутники Америки. Звичайно, туристам тут не місце.

Центр ядерних досліджень в пустелі Негев

 

 

Ядерний науково-дослідний центр в 13 км на південний схід від міста Дімона, Ізраїль. Його будівництво почалося в 1958 році французами, і за легендою це був текстильний завод.

У 1986 році Мордехай Вануну, колишній технічний фахівець, втік до Великобританії і показав ЗМІ докази ядерної програми Ізраїлю.

Звичайно, повітряний простір закрито для всіх літаків, територія охороняється, а інформація про об'єкт засекречена.

Метро-2 в Москві

 

 

Передбачувана секретна підземна система метро в Росії. Нібито була побудована за часів Сталіна і носила кодову назву «Д-6 КДБ».

Довжина Метро-2, за чутками, перевищує довжину громадського метро. У нього нібито є 4 лінії, які з'єднують Кремль з головним офісом ФСБ, урядовим аеропортом «Внуково-2», районом Раменкі та іншими місцями національної важливості.

У 1994 році лідер міської групи дигерів стверджував, що знайшов вхід в цю підземну систему.

Вся доступна інформація сумнівна, не підтверджена ні відеозаписами, ні фотографіями та перемежовується легендами і чутками. Туристів туди точно не пустять.

 

Корупція.Інфо


14.11.2015 1981 0
Коментарі (0)

06.07.2022
Іван Муканик, Ігор Марковський

Фіртка зустрілась з головою відділення Національного олімпійського комітету України в Івано-Франківській області Мирославом Карабіним, який підбив підсумки минулого сезону та поділився деталями підготовки прикарпатських спортсменів в рамках олімпійського циклу.

596
04.07.2022
Уляна Мокринчук

Понад десятиліття майстер професійно займається художньою обробкою шкіри. Скорняжною справою він захопився ще у дитинстві, коли з мамою вперше завітав до її знайомих в майстерню. Зараз же в доробку Юрія незліченна кількість виробів зі шкіри, які демонструють не лише на Косівщині. Працею митця захоплюються поціновувачі по всьому світу.

1167
27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

1151
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

1485
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

1817
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

2591

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

644

Повномасштабна війна в Україні стала остаточним доказом, що наявна система безпеки у світі більше не діє.

835

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

1327

Так, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства суспільним інтересам завдаються збитки, які обраховуються мільярдами, на цей час не принесло жодного результату.

1797
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

1253
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

2314
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

4041 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

2342
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

4321
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

5255 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

5556
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

2072
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

677
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

1569
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

5491
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

7607