10 винаходів, що з’явилися по чистій випадковості

 

Томас Едісон говорив – «Все приходить до того, хто працює і вміє чекати». Але не завжди прогрес є метою. Деякі геніальні ідеї приходять в голову абсолютно випадково.

 

Представляємо вам 10 винаходів, які були створені зовсім випадково.

 

1. Суперклей

У 1942 роки американський фізик доктор Гаррі Кувер намагався відокремити прозорий пластик для оптичних прицілів портативного зброї. У ході експерименту він працював з ціанокрилатом, який міцно-міцно склеював тестові матеріали. Але лише через 6 років доктор Кувер усвідомив весь потенціал цієї речовини, якому не потрібно ні тиску, ні тепла. Саме так був створений суперклей.
Цікавий факт – під час В’єтнамської війни суперклей використовували для затримання кровотечі у відкритих ранах. Ось так винахід який мав удосконалити зброю врятував безліч життів.

2. Стікери

Американських фізик Спенсер Сільвер винайшов клей, але самоклеючі листки для нотаток були створені Артуром Фраєм. У 1968 році Сільвер намагався створити клей для ідеальної роботи з папером, який міг би утримувати папір на поверхні, але не сильним, щоб можна було зняти папір не порвавши її. Крім того, він повинен був бути липким для багаторазового використання.
Правда в компанії де працював Сільвер нікого ідея не зацікавила. До тих пір поки Артур Фрай не став використовувати клей для приклеювання закладок в псалтирі. Саме він запропонував використовувати речовину для створення липких багаторазових закладок.Так ідея набула популярності.

3. Струменевий принтер

Інженер компанії Canon випадково поклав розпечений паяльник на ручку. І коли потекли чорнило виникла ідея для створення струменевого принтера.

4. Динаміт

Динаміт відкрив Альфред Нобель. Коли він працював над нітрогліцерином, він намагався зробити його більш стабільним, щоб уникнути випадкових вибухів. Пляшечка з речовиною впала на підлогу, де було багато тирси. Тирса надали невелику стабільність і вміст не вибухнув. Нобель поліпшив формулу, додавши в кремнезем в нітрогліцерин. Так і з’явився динаміт.

5. Вазелін

Англійський хімік Роберт Чезбро в 1859 році помітив що багато працівників нафтопромисловості скаржаться на воскову речовину – «парафін», яку накопичувалася в трубах нафтових насосів. Чезбро негайно узяв пробу речовини і почав експериментувати. Виявилося нафтове желе відмінно загоює рани і порізи. Хімік дав йому назву «вазелін» – (нім. «Wasser» – вода і грец. «Elaion» – масло). Спектр застосування вазеліну в той час був широкий – від чищення килима до очищення носа. Автор настільки вірив у чудодійні сили вазеліну, що все життя їв його по ложці на день. Помер він в 96 років.

6. Віагра

Первісне призначення Віагри – лікування стенокардії. Але коли фармацевтична компанія Pfizer вивчила побічні ефекти, вона виявили що високий кров’яний тиск не падає, а у піддослідних з’являється чудова ерекція. Так компанія змінила рід випробувань і почали досліджувати еректильну дисфункцію і впливу на неї віагри. У 1998 році управління з контролю якості схвалив ліки і з тих пір у багатьох чоловіків почалася веселе життя

7. Нержавіюча сталь

Англійська металург Гаррі Бреарлі намагався створити сплав нержавіючої сталі для виробництва зброї.
Нержавіюча сталь з’явилася коли він змішав 12.8% хрому з 0.24% вуглецем. Сплав, що отримав Гаррі, був стійкий навіть до кислот оцту і лимонного соку. Пізніше винахідник зрозумів що отриманий сплав ідеальний для столових приладів, які виготовлялися зі срібла і вуглецевої сталі і поступово приходили в непридатність через корозію.

8. ЛСД

Діетиламід d-лізергінової кислоти був відкритий швейцарським ученим Альбертом Хофманом, який намагався створити препарат, що полегшує біль під час пологів. Отримана речовина здалася йому не примітною і він відклав його на полицю. У 1943 році під час роботи з речовиною без рукавичок і випадково отримавши велику дозу речовини він зрозумів істинні властивості з’єднання. Він відчув «безперервний потік фантастичних картин, незвичайних форм з інтенсивною калейдоскопічною грою кольору».

9. Чайний пакетик

Торговець в Нью-йоркському магазині Томас Салліван вирішив що продавати чай в шовкових мішечках буде набагато зручніше та продажі чаю злетіли до небес. Виявилося що покупці помилково опускали повні мішечки в окріп, а результат їм сподобався.

10. Мікрохвильова піч

У 1946 році інженер Персі Спенсер тестував магнетрон, що випромінює мікрохвильову радіацію. Під час тестів шоколад в його кишені розплавився. Персі припустив що це сталося через магнетрон і помістив поруч з приладом зерна для попкорну. Отримавши попкорн, Спенсер вирішив приготувати яйце, але воно вибухнуло. Все це привело його до думки що низькочастотна енергія допомагає швидко готувати їжу і через рік з’явилася перша мікрохвильова піч.

 

Всвіті


03.04.2014 2999 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

681
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

974 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3213 3
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33658
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2558
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3745

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

127

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

590

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1456

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

898
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

446
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

356
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

727
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12028
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1316
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1104
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1202
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

298
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

198
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1099
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4115
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

655