10 типологічних ознак "рагуля"

Не так давно у нашу лексику увірвалося і сильно закріпилося слово "рагуль", яке застосовується як характеристика сусіда, однокурсника, зятя, начальства і решти представників українського багатогранного суспільства. "Рагуль" вживається на рівні з "дебіл", "придурок" чи "ідіот". І якщо типові ознаки  "дебіла", "придурка" чи "ідіота" ми так-сяк уявляємо, то чітка типологія "рагуля" залишається невизначеною.

Споглядаючи за нашими співгромадянами, народилися певні типологічні ознаки такої загадкової та незрозумілої істоти як "рагуль". Отож, почнемо:

 

1. "Рагуль" швидше за все є дальтоніком. Бо він не реагує на кольори світлофора. "Рагуль-пішохід" валить куди йому заманеться не зважаючи на колір світлофора, наявність пішохідного переходу чи автівок його не турбує.

Найгіршим представником "рагулів" у таких випадках є "мама-рагуль", яка тягне свого п’ятирічного майбутнього «рагуля» через дорогу. "Мама-рагуль" навіть не здогадується, що при виході "один-на-один" з легковою автікою від неї і її майбутнього "рагуля" залишиться невеличкий надгробок і хрест на узбіччі дороги.

 

2. "Рагуль" дуже претензійний. Будь-що в "рагуля" може викликати шалений сплеск обурення і претензій. Складається враження, що поняття "ввічливості" йому ніколи не зустрічалося. І не важливо, чи Ви ненавмисно наступили "рагулю" на ногу в переповненій маршрутці, чи вилили каву на його щойно куплений в секонд-хенді теракотовий піджак –  шквал емоцій буде одинаково насиченим.

 

3. Маршрутні автобуси це окрема тема. Істинний "рагуль" в маршрутці обов’язково приготується до виходу з автобуса за 2 хвилини до зупинки. За півтори хвилини до зупинки перед виходом з автобуса створиться великий затор "рагулів", які ще хвилину стоятимуть, перед тим як вийдуть.

Але це ще не все. Як відомо, на зупинках також кишить «рагулями». Помітивши за кілометр до зупинки свій автобус, "рагулі" також зіб’ються у невеличку групу якнайближче до імовірної зупинки автобуса.

Коли автобус зупиниться, дві групи "рагулів" зустрінуться очі-в-очі: одні хочуть якнайшвидше зайти і посадити свою дупцю в ще тепле крісло, а інші хочуть вийти, бо вже захарились 2 хвилини стояти перед дверима. І тут "рагулі" в найрізноманітніших формах обмінюються претензіями і докорами, про що було згадано вище.

 

4. Секонд-хенди – це особлива болячка "рагуля". Щоб прикупити пару поношених кофточок, істинний «рагуль» просинається як всі нормальні люди близько 7 години ранку, проте не збирається на роботу. Близько восьмої ранку перші "рагулі" уже займають чергу до магазину секонд-хенду. І хоч до відкриття магазину ще година часу, вони з стійкою, притаманній солдату, витримують будь-яку погоду. За пів години до відкриття магазину з вживаним одягом, "рагулів" вже більше десятка. Всі вони намагаються притулитися один до одного і стати поближче до входу. В кінці-кінців, за 5 хвилин до відкриття магазину  починається штовханина, матюки та взаємні образи типу: "Куди преш", "Вставай в чергу".

Магазин відкривається і наступна картина лякає: пропускна здатність вхідних дверей не витримує кількість "рагулів", яка вже збільшилася до 30-ти, бабусі штовхають молодших тьотіньок, тітоньки штовхають в спину дядіньок, дяді починають копати студенточок, студенточки в свою чергу пруть на тих самих пенсіонерок. Дивно, як вони ще не повбивали один одного за можливість забігти в магазин і вхопити перших 50 вішалок, які попадуться під руку.

"Рагулів" не зрозуміти.

 

5. "Понти" відіграють основну роль в житті "рагуля". "Рагуль" не може прожити і дня, щоб не вимахнутися перед іншими "рагулями" своїм новим досягненням, купівлею нових чоботів, сукенкою чи іншими прибамбасами.

 

6. "Рагуль" завжди правий. Ніколи не сперечайтеся з "рагулями". Це безрезультативно. Як би Ви не намагалися пояснити йому, що біле – це біле, а чорне – це не фіолетове –  йому то "попри мешта". "Рагуль" собі знає.


7. "Рагуль" навіть не намагається знайти смітник. Чи він докурює цигарку, чи з’їдає морозиво – недопалок чи обгортка обов’язково опиняться під ногами.

Навіть не будучи спеціалізованим детективом, можна з легкістю визначити останнє місцеперебування «рагуля». Його видає купка лушпиння під лавочкою, на якій він до цього "тріскав" насіння.


8. "Рагуль-автомобіліст" - це особливо небезпечний вид "рагулів". Цей "рагуль", крім того, що він претензійний, безтактний і навіть не намагається іти на компроміс, постійно кудись поспішає.

Такий "рагуль" намагається обігнати всі машини на своєму шляху. Він повертає, зупиняється і їде куди хоче і як хоче. Дорожні знаки пріорітету і ліхтарі повороту невідомі для "рагуля-автомобіліста".

Ознакою "рагуля" за кермом є невмотивований форсаж –  водій намагається дістати з-під капота усі свої конячки і з жахливим рипінням мотора показати "ху із ху". В таких ситуаціях жаль стареньких "Жигулі", які вже понад десятиріччя відслужили "рагулю"  вірою і правдою.

 

9. Заздрість у "рагулів" присутня завжди. "Жаба" і "рагуль" - це речі, які не існують один без одного.

У таких випадках, заздрість супроводжується єхидною посмішкою і прихованою радістю, коли у сусіда зламалась щойно куплена іномарка, чи в когось із знайомих згорів будинок.

 

10. І найосновніше. "Рагуль" завжди переконаний, що він д’Артаньян, а навколо всі нетрадиційної сексуальної орієнтації.

"Рагуль" дуже любить вчити жити іншого «рагуля». Він обов’язково позаочі розкаже усім який Ви неправильний і поганий.

 

Ось так панове.

Якщо Ви ненароком впізнали один із пунктів у своєму повсякденному житті, то переживати не варто. Все поправимо.


17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2425
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19534
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738