10 типологічних ознак "рагуля"

Не так давно у нашу лексику увірвалося і сильно закріпилося слово "рагуль", яке застосовується як характеристика сусіда, однокурсника, зятя, начальства і решти представників українського багатогранного суспільства. "Рагуль" вживається на рівні з "дебіл", "придурок" чи "ідіот". І якщо типові ознаки  "дебіла", "придурка" чи "ідіота" ми так-сяк уявляємо, то чітка типологія "рагуля" залишається невизначеною.

Споглядаючи за нашими співгромадянами, народилися певні типологічні ознаки такої загадкової та незрозумілої істоти як "рагуль". Отож, почнемо:

 

1. "Рагуль" швидше за все є дальтоніком. Бо він не реагує на кольори світлофора. "Рагуль-пішохід" валить куди йому заманеться не зважаючи на колір світлофора, наявність пішохідного переходу чи автівок його не турбує.

Найгіршим представником "рагулів" у таких випадках є "мама-рагуль", яка тягне свого п’ятирічного майбутнього «рагуля» через дорогу. "Мама-рагуль" навіть не здогадується, що при виході "один-на-один" з легковою автікою від неї і її майбутнього "рагуля" залишиться невеличкий надгробок і хрест на узбіччі дороги.

 

2. "Рагуль" дуже претензійний. Будь-що в "рагуля" може викликати шалений сплеск обурення і претензій. Складається враження, що поняття "ввічливості" йому ніколи не зустрічалося. І не важливо, чи Ви ненавмисно наступили "рагулю" на ногу в переповненій маршрутці, чи вилили каву на його щойно куплений в секонд-хенді теракотовий піджак –  шквал емоцій буде одинаково насиченим.

 

3. Маршрутні автобуси це окрема тема. Істинний "рагуль" в маршрутці обов’язково приготується до виходу з автобуса за 2 хвилини до зупинки. За півтори хвилини до зупинки перед виходом з автобуса створиться великий затор "рагулів", які ще хвилину стоятимуть, перед тим як вийдуть.

Але це ще не все. Як відомо, на зупинках також кишить «рагулями». Помітивши за кілометр до зупинки свій автобус, "рагулі" також зіб’ються у невеличку групу якнайближче до імовірної зупинки автобуса.

Коли автобус зупиниться, дві групи "рагулів" зустрінуться очі-в-очі: одні хочуть якнайшвидше зайти і посадити свою дупцю в ще тепле крісло, а інші хочуть вийти, бо вже захарились 2 хвилини стояти перед дверима. І тут "рагулі" в найрізноманітніших формах обмінюються претензіями і докорами, про що було згадано вище.

 

4. Секонд-хенди – це особлива болячка "рагуля". Щоб прикупити пару поношених кофточок, істинний «рагуль» просинається як всі нормальні люди близько 7 години ранку, проте не збирається на роботу. Близько восьмої ранку перші "рагулі" уже займають чергу до магазину секонд-хенду. І хоч до відкриття магазину ще година часу, вони з стійкою, притаманній солдату, витримують будь-яку погоду. За пів години до відкриття магазину з вживаним одягом, "рагулів" вже більше десятка. Всі вони намагаються притулитися один до одного і стати поближче до входу. В кінці-кінців, за 5 хвилин до відкриття магазину  починається штовханина, матюки та взаємні образи типу: "Куди преш", "Вставай в чергу".

Магазин відкривається і наступна картина лякає: пропускна здатність вхідних дверей не витримує кількість "рагулів", яка вже збільшилася до 30-ти, бабусі штовхають молодших тьотіньок, тітоньки штовхають в спину дядіньок, дяді починають копати студенточок, студенточки в свою чергу пруть на тих самих пенсіонерок. Дивно, як вони ще не повбивали один одного за можливість забігти в магазин і вхопити перших 50 вішалок, які попадуться під руку.

"Рагулів" не зрозуміти.

 

5. "Понти" відіграють основну роль в житті "рагуля". "Рагуль" не може прожити і дня, щоб не вимахнутися перед іншими "рагулями" своїм новим досягненням, купівлею нових чоботів, сукенкою чи іншими прибамбасами.

 

6. "Рагуль" завжди правий. Ніколи не сперечайтеся з "рагулями". Це безрезультативно. Як би Ви не намагалися пояснити йому, що біле – це біле, а чорне – це не фіолетове –  йому то "попри мешта". "Рагуль" собі знає.


7. "Рагуль" навіть не намагається знайти смітник. Чи він докурює цигарку, чи з’їдає морозиво – недопалок чи обгортка обов’язково опиняться під ногами.

Навіть не будучи спеціалізованим детективом, можна з легкістю визначити останнє місцеперебування «рагуля». Його видає купка лушпиння під лавочкою, на якій він до цього "тріскав" насіння.


8. "Рагуль-автомобіліст" - це особливо небезпечний вид "рагулів". Цей "рагуль", крім того, що він претензійний, безтактний і навіть не намагається іти на компроміс, постійно кудись поспішає.

Такий "рагуль" намагається обігнати всі машини на своєму шляху. Він повертає, зупиняється і їде куди хоче і як хоче. Дорожні знаки пріорітету і ліхтарі повороту невідомі для "рагуля-автомобіліста".

Ознакою "рагуля" за кермом є невмотивований форсаж –  водій намагається дістати з-під капота усі свої конячки і з жахливим рипінням мотора показати "ху із ху". В таких ситуаціях жаль стареньких "Жигулі", які вже понад десятиріччя відслужили "рагулю"  вірою і правдою.

 

9. Заздрість у "рагулів" присутня завжди. "Жаба" і "рагуль" - це речі, які не існують один без одного.

У таких випадках, заздрість супроводжується єхидною посмішкою і прихованою радістю, коли у сусіда зламалась щойно куплена іномарка, чи в когось із знайомих згорів будинок.

 

10. І найосновніше. "Рагуль" завжди переконаний, що він д’Артаньян, а навколо всі нетрадиційної сексуальної орієнтації.

"Рагуль" дуже любить вчити жити іншого «рагуля». Він обов’язково позаочі розкаже усім який Ви неправильний і поганий.

 

Ось так панове.

Якщо Ви ненароком впізнали один із пунктів у своєму повсякденному житті, то переживати не варто. Все поправимо.


16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2399
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1530 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3617
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5387
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1653
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2032

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

109

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

159

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

395

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

857
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

444
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

751
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2440 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

451
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

846
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4897
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

713
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

611
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

548
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

379
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

700
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

863 2