10 правил створення стильної етикетки

 

Етикетка не лише позначає різноманітну продукцію — вона ідентифікує бренд. Етикетка може стати конкурентною перевагою, якщо знати окремі прийоми оформлення етикеток. У цій статті ми розкажемо про 10 правил, які допоможуть вам у цьому. А ще про те, що таке етикетка і як правильно скористатися її перевагами.

Для чого потрібна етикетка

Чи замислювалися ви колись про те, для чого компанії роблять ребрендинг чи редизайн етикеток? Такі зміни завжди зацікавлюють споживачів й приваблюють нову аудиторію. Це означає, що етикетка — не просто інформація про склад, термін придатності й виробника, це ще й вдалий майданчик для комунікації. То для чого потрібна етикетка? 

Наприклад, якісна етикетка на пляшку з вином часто відображає стиль і цінності бренду. Тут поєднані різні колірні гами, шрифти, візерунки й ілюстрації, щоб привернути увагу покупця і створити емоційний зв’язок. Ба більше, такі пляшки запам’ятовуються й на дотик — різноманітні текстури етикеток залучають ще більше органів чуття, й таку пляшку вже складно переплутати з чимось або не запам’ятати.  

Етикетка може бути частиною вашої історії, вона формує перше враження і може розповісти багато про бренд, цінності, візію і стиль та вашу аудиторію

Створення етикетки: 10 важливих правил 

Не тільки функціональна, але й приваблива етикетка має свої правила, яких варто дотримуватися. Ось 10 із них: 

  1. Визначте свою цільову аудиторію. Вам потрібно знати, кому призначена етикетка й хто ваші потенційні клієнти. Якими каналами вони отримують інформацію про продукти і якими критеріями вибору керуються. Все це допоможе створити етикетку, максимально близьку вашій аудиторії, її потребам й бажанням. 
  1. Виділіться з натовпу. Ваша етикетка повинна привертати увагу покупця серед сотень інших товарів на полиці. Використовуйте контрастні кольори, нестандартну форму або оригінальний слоган. Але не переборщуйте з креативністю, ваша етикетка повинна залишатися читабельною і професійною. 
  1. Виберіть формат етикетки, який пасуватиме до форми й розміру вашої продукції. Можна використовувати одну або декілька етикеток на одній пляшці. Врахуйте, що етикетку має бути видно з усіх боків, тому варто розподілити інформацію та графіку так, щоб вони були зрозумілі й привабливі з будь-якого ракурсу. 
  1. Виберіть правильний матеріал — стійкий до вологи, ультрафіолетового випромінювання й інших факторів, що можуть пошкодити етикетку. Обирайте матеріал, який гармоніюватиме з вашим продуктом і брендом. Якщо ви продаєте натуральний сир, зверніть увагу на етикетку з крафтового паперу у New Media. Вона підкреслить природність вашого продукту. 
  1. Оберіть колір — він впливає на настрій, емоції та сприйняття вашого продукту. Оберіть палітру, співзвучну з вашою продукцією й корпоративними кольорами. Створюйте контраст між фоном і текстом, щоб полегшити читання етикетки. 
  1. Обирайте читабельний шрифт — це не менш важливий елемент етикетки, адже будь-кого дратуватиме нерозбірливий напис, якщо потрібно знайти важливу інформацію й потрібні знаки на етикетках. Не використовуйте занадто багато шрифтів, але й не обмежуйтеся одним. Акцентуйте на головному, підбираючи різний розмір і товщину, а також стиль шрифту. 
  1. Розповідайте про корисне, адже етикетка — це передусім джерело інформації. Розмістіть головне — яку інформацію надають етикетки на продуктах: назву продукту, логотип бренду, склад, термін придатності, способи застосування, сертифікати якості, контактні дані виробника тощо. Будьте чесними, зрозумілими і лаконічними. Не перевантажуйте етикетку, але й не приховуйте важливих деталей. 
  1. Будьте актуальними і соціально відповідальними. Оновлюйте етикетку вчасно, адже ринок і споживачі постійно змінюються. Стежте за трендами й очікуваннями своєї аудиторії та адаптуйте етикетку до них. 
  1. Будьте креативними й викликайте емоції, не бійтеся експериментувати з різними ідеями для вашої етикетки. Знайдіть той варіант, який найкраще пасує вашому продукту й бренду. Друкуйте етикетки з різними даними в одному рулоні — таку можливість надає New Media — так ви зможете персоналізувати кожну з них. 
  1. Оберіть типографію, яка спеціалізується саме на друці етикеток, може надати професійну консультацію, враховуючи всі вимоги до етикетки, та допоможе вибрати матеріал. 

Правильна етикетка підкреслює переваги продукту і бренду. Тож чому б цим не скористатися?

Реклама


26.01.2024 270
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

359
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3651
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1342
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1242
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2468
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3877

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

269

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1110

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

948

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

895
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

195
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10574
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

207
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

519
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5585
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1301
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

689
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

516 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

943
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

823
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

878