10 найбільш шкідливих продуктів для здоров’я

 

/data/blog/103480/0b78c4885a187b1267311d517d81cc29.jpg

 

Деякі продукти харчування, які зовні виглядають дуже апетитно, можуть бути шкідливі для організму. І ось список таких продуктів.

 

1. Сирокопчені ковбаси

Слово “ковбаса” офіційно зміцнюється в статусі канцерогенного продукту, хоча вже давно є синонімом всього шкідливого, далекого від принципів здорового харчування. Що стосується конкретно сирокопчених ковбас, то небезпека тут ще й в тому, що їх давно ніхто не коптить.

Сьогодні виробники використовують коптильні рідини, в яких міститься все той же небезпечний для здоров’я формальдегід. Втім, варені ковбаси не сильно корисніші – їх виготовляють з геномодифікованої сої.

2. Арахіс

Так, так, ви даремно думаєте, що це безпечний продукт рослинного походження. Деякі навіть наївно вважають, що арахіс, як і горіхи, корисний. Розчаруємо вас – без імплантації гена петунії він не зберігається, а це страшно отруйна речовина. Для прикладу: комахи арахіс не їдять.

3. Червона ікра

У первозданному вигляді і в малих дозах червона ікра навіть корисна. І напевно десь на Камчатці хтось і отримує її такою – свіжою, малосоленою, з усіма Омега-3 та іншими приємними компонентами в складі. Але підступ в тому, що червона ікра зберігається дуже недовго – і термін її життя коротше часу транспортування з тих місць, звідки вона родом. Виходу два – сильно солити продукт або заморожувати. Але є і третій – дуже поширений варіант – додавати уротропін або лимонну кислоту. На виході виходить формальдегід. Словом, якщо вам попалася “слабосолона ікра”, не вірте – це отрута. Якщо виробник чесно попереджає, що ікра сильно солона і морожена, буде безпечніше – не смачно, але хоча б не смертельно шкідливо.

4. Льодяники

Зараз барбарис та інші льодяники жоден виробник не візьметься робити без найсильніших хімічних есенцій, бо інакше нерентабельно. У мережі популярний експеримент: пропонують злегка змочену цукерку залишити на скатертини і подивитися, що станеться. За кілька годин барбарисками пропалить скатертину наскрізь, разом з лаком. Не треба мати бурхливою фантазією, щоб зрозуміти, що станеться з вашим шлунком.

5. Шпроти

Свідомі виробники не приховують від своїх громадян, що в продукті міститься канцерогенна речовина бензопірен, яке накопичується в організмі і може призвести до летальних наслідків.

6. Алкоголь

Про шкоду спиртних напоїв написано стільки, що не варто повторюватися. Навіть саме “невинне” вино може стати причиною інтоксикації організму. Що вже говорити про горілку, коньяк і віскі?

7. Кавуни

Раніше кавуни з’являлися на прилавках не раніше кінця серпня. Сьогодні вони доступні круглий рік, і число отруєнь, які виникають з цього приводу, зростає в міру того, як нерозуміючі споживачі тішать себе надією не отруїтися в закладах січні вирощеним на хімії кавуном.

8. Кури

Сьогодні на прилавках представлено тільки м’ясо бройлерів, яких ну ніяк не можна виростити без гормонів росту. Нещасні курчата одержують величезну кількість гормонів, включаючи прогестеронові, а тому їх м’ясо стає дуже небезпечним – особливо для чоловіків.

9. Плавлені сирки

Начебто культура харчування так змінилася, що плавлені сирки здаються пережитком минулого, а статистика свідчить, що українські споживачі перетравлюють тонни цього дивного продукту, який, як кажуть лікарі, абсолютно не засвоюється шлунком.

10. Солодкі газовані напої

Ну скільки можна говорити про шкоду кока-коли, скажете ви? Стільки скільки потрібно! Солодкі газовані напої – це мікс цукру, хімії і газів. Убивчий коктейль максимально швидко розподіляє по організму шкідливі речовини і миттєво викликає отруєння, яке ми не завжди можемо діагностувати. Відомий факт – кока-кола, наприклад, позбавляє від залишків вапна та іржі. Що вона зробить з вашим шлунком?

Правильно – роз’їдає його стінки, а також містить небезпечну для здоров’я концентрацію цукру на кожні 100 мл. Втім, соки в пакетах не менше шкідливі. Натуральними їх називають тільки виробники, завдяки випадку уникли покарання правосуддя за безцеремонне спотворення факту “натуральності” – насправді це чиста хімія.

 

zdorovia.com.ua


05.04.2016 4804 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1058
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

868
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2001
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3368
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2611
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2609

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

349

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

790

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

750

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1707
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

438
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

793
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

772
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

422
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

452
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27108
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

897
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19742
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

502
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

458
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

786
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1504 5