10 найбільш шкідливих продуктів для здоров’я

 

/data/blog/103480/0b78c4885a187b1267311d517d81cc29.jpg

 

Деякі продукти харчування, які зовні виглядають дуже апетитно, можуть бути шкідливі для організму. І ось список таких продуктів.

 

1. Сирокопчені ковбаси

Слово “ковбаса” офіційно зміцнюється в статусі канцерогенного продукту, хоча вже давно є синонімом всього шкідливого, далекого від принципів здорового харчування. Що стосується конкретно сирокопчених ковбас, то небезпека тут ще й в тому, що їх давно ніхто не коптить.

Сьогодні виробники використовують коптильні рідини, в яких міститься все той же небезпечний для здоров’я формальдегід. Втім, варені ковбаси не сильно корисніші – їх виготовляють з геномодифікованої сої.

2. Арахіс

Так, так, ви даремно думаєте, що це безпечний продукт рослинного походження. Деякі навіть наївно вважають, що арахіс, як і горіхи, корисний. Розчаруємо вас – без імплантації гена петунії він не зберігається, а це страшно отруйна речовина. Для прикладу: комахи арахіс не їдять.

3. Червона ікра

У первозданному вигляді і в малих дозах червона ікра навіть корисна. І напевно десь на Камчатці хтось і отримує її такою – свіжою, малосоленою, з усіма Омега-3 та іншими приємними компонентами в складі. Але підступ в тому, що червона ікра зберігається дуже недовго – і термін її життя коротше часу транспортування з тих місць, звідки вона родом. Виходу два – сильно солити продукт або заморожувати. Але є і третій – дуже поширений варіант – додавати уротропін або лимонну кислоту. На виході виходить формальдегід. Словом, якщо вам попалася “слабосолона ікра”, не вірте – це отрута. Якщо виробник чесно попереджає, що ікра сильно солона і морожена, буде безпечніше – не смачно, але хоча б не смертельно шкідливо.

4. Льодяники

Зараз барбарис та інші льодяники жоден виробник не візьметься робити без найсильніших хімічних есенцій, бо інакше нерентабельно. У мережі популярний експеримент: пропонують злегка змочену цукерку залишити на скатертини і подивитися, що станеться. За кілька годин барбарисками пропалить скатертину наскрізь, разом з лаком. Не треба мати бурхливою фантазією, щоб зрозуміти, що станеться з вашим шлунком.

5. Шпроти

Свідомі виробники не приховують від своїх громадян, що в продукті міститься канцерогенна речовина бензопірен, яке накопичується в організмі і може призвести до летальних наслідків.

6. Алкоголь

Про шкоду спиртних напоїв написано стільки, що не варто повторюватися. Навіть саме “невинне” вино може стати причиною інтоксикації організму. Що вже говорити про горілку, коньяк і віскі?

7. Кавуни

Раніше кавуни з’являлися на прилавках не раніше кінця серпня. Сьогодні вони доступні круглий рік, і число отруєнь, які виникають з цього приводу, зростає в міру того, як нерозуміючі споживачі тішать себе надією не отруїтися в закладах січні вирощеним на хімії кавуном.

8. Кури

Сьогодні на прилавках представлено тільки м’ясо бройлерів, яких ну ніяк не можна виростити без гормонів росту. Нещасні курчата одержують величезну кількість гормонів, включаючи прогестеронові, а тому їх м’ясо стає дуже небезпечним – особливо для чоловіків.

9. Плавлені сирки

Начебто культура харчування так змінилася, що плавлені сирки здаються пережитком минулого, а статистика свідчить, що українські споживачі перетравлюють тонни цього дивного продукту, який, як кажуть лікарі, абсолютно не засвоюється шлунком.

10. Солодкі газовані напої

Ну скільки можна говорити про шкоду кока-коли, скажете ви? Стільки скільки потрібно! Солодкі газовані напої – це мікс цукру, хімії і газів. Убивчий коктейль максимально швидко розподіляє по організму шкідливі речовини і миттєво викликає отруєння, яке ми не завжди можемо діагностувати. Відомий факт – кока-кола, наприклад, позбавляє від залишків вапна та іржі. Що вона зробить з вашим шлунком?

Правильно – роз’їдає його стінки, а також містить небезпечну для здоров’я концентрацію цукру на кожні 100 мл. Втім, соки в пакетах не менше шкідливі. Натуральними їх називають тільки виробники, завдяки випадку уникли покарання правосуддя за безцеремонне спотворення факту “натуральності” – насправді це чиста хімія.

 

zdorovia.com.ua


05.04.2016 5029 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

369
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1420
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2611 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3649
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3014
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2156

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

629

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

479

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1646

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1809
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

304
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

517
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

817
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5000
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

367
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

896
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10138
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

523
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

277
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

383
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

410
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

734