10 найбільш шкідливих продуктів для здоров’я

 

/data/blog/103480/0b78c4885a187b1267311d517d81cc29.jpg

 

Деякі продукти харчування, які зовні виглядають дуже апетитно, можуть бути шкідливі для організму. І ось список таких продуктів.

 

1. Сирокопчені ковбаси

Слово “ковбаса” офіційно зміцнюється в статусі канцерогенного продукту, хоча вже давно є синонімом всього шкідливого, далекого від принципів здорового харчування. Що стосується конкретно сирокопчених ковбас, то небезпека тут ще й в тому, що їх давно ніхто не коптить.

Сьогодні виробники використовують коптильні рідини, в яких міститься все той же небезпечний для здоров’я формальдегід. Втім, варені ковбаси не сильно корисніші – їх виготовляють з геномодифікованої сої.

2. Арахіс

Так, так, ви даремно думаєте, що це безпечний продукт рослинного походження. Деякі навіть наївно вважають, що арахіс, як і горіхи, корисний. Розчаруємо вас – без імплантації гена петунії він не зберігається, а це страшно отруйна речовина. Для прикладу: комахи арахіс не їдять.

3. Червона ікра

У первозданному вигляді і в малих дозах червона ікра навіть корисна. І напевно десь на Камчатці хтось і отримує її такою – свіжою, малосоленою, з усіма Омега-3 та іншими приємними компонентами в складі. Але підступ в тому, що червона ікра зберігається дуже недовго – і термін її життя коротше часу транспортування з тих місць, звідки вона родом. Виходу два – сильно солити продукт або заморожувати. Але є і третій – дуже поширений варіант – додавати уротропін або лимонну кислоту. На виході виходить формальдегід. Словом, якщо вам попалася “слабосолона ікра”, не вірте – це отрута. Якщо виробник чесно попереджає, що ікра сильно солона і морожена, буде безпечніше – не смачно, але хоча б не смертельно шкідливо.

4. Льодяники

Зараз барбарис та інші льодяники жоден виробник не візьметься робити без найсильніших хімічних есенцій, бо інакше нерентабельно. У мережі популярний експеримент: пропонують злегка змочену цукерку залишити на скатертини і подивитися, що станеться. За кілька годин барбарисками пропалить скатертину наскрізь, разом з лаком. Не треба мати бурхливою фантазією, щоб зрозуміти, що станеться з вашим шлунком.

5. Шпроти

Свідомі виробники не приховують від своїх громадян, що в продукті міститься канцерогенна речовина бензопірен, яке накопичується в організмі і може призвести до летальних наслідків.

6. Алкоголь

Про шкоду спиртних напоїв написано стільки, що не варто повторюватися. Навіть саме “невинне” вино може стати причиною інтоксикації організму. Що вже говорити про горілку, коньяк і віскі?

7. Кавуни

Раніше кавуни з’являлися на прилавках не раніше кінця серпня. Сьогодні вони доступні круглий рік, і число отруєнь, які виникають з цього приводу, зростає в міру того, як нерозуміючі споживачі тішать себе надією не отруїтися в закладах січні вирощеним на хімії кавуном.

8. Кури

Сьогодні на прилавках представлено тільки м’ясо бройлерів, яких ну ніяк не можна виростити без гормонів росту. Нещасні курчата одержують величезну кількість гормонів, включаючи прогестеронові, а тому їх м’ясо стає дуже небезпечним – особливо для чоловіків.

9. Плавлені сирки

Начебто культура харчування так змінилася, що плавлені сирки здаються пережитком минулого, а статистика свідчить, що українські споживачі перетравлюють тонни цього дивного продукту, який, як кажуть лікарі, абсолютно не засвоюється шлунком.

10. Солодкі газовані напої

Ну скільки можна говорити про шкоду кока-коли, скажете ви? Стільки скільки потрібно! Солодкі газовані напої – це мікс цукру, хімії і газів. Убивчий коктейль максимально швидко розподіляє по організму шкідливі речовини і миттєво викликає отруєння, яке ми не завжди можемо діагностувати. Відомий факт – кока-кола, наприклад, позбавляє від залишків вапна та іржі. Що вона зробить з вашим шлунком?

Правильно – роз’їдає його стінки, а також містить небезпечну для здоров’я концентрацію цукру на кожні 100 мл. Втім, соки в пакетах не менше шкідливі. Натуральними їх називають тільки виробники, завдяки випадку уникли покарання правосуддя за безцеремонне спотворення факту “натуральності” – насправді це чиста хімія.

 

zdorovia.com.ua


05.04.2016 5056 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

969
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2565 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2154
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3000
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2610
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2334 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

466

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

473

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

973

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2190
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

673
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1942
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2036
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

204
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

816
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5527
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7384
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1400
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

670
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1048 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1557 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1415