10 фактів про довідку військовозобов’язаним, які треба знати

 

Днями військовозобов’язані українці зіштовхнулися з новими вимогами — довідкою для виїзду за кордон.

30 січня Президент України Петро Порошенко підписав Указ про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації у 2015 році. Серед іншого, указ передбачає опрацювання питання порядку виїзду за кордон громадян, які підлягають призову під час мобілізації.

Міністр оборони України Степан Полторак, повідомив, що усі громадяни, які підпадають під призов, мають надавати для виїзду за кордон довідку з військкомату. Однак, за словами міністра, юридичних обмежень при виїзді за кордон військовозобов'язаних немає.

У свою чергу, в Державній прикордонній службі України заявляють, що довідка для виїзду за кордон не потрібна.

Хитрощі законодавства і в яких випадках потрібно отримати таку довідку — Телеканалу новин "24" пояснив в.о. речника Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов.

Чи потрібно військовозобов’язаним для виїзду за кордон отримати цю довідку вже сьогодні? Чи їх введуть за якийсь час?

Відповідно до мобілізації всі військовозобов’язані, в тому числі і під час відповідних дій пов’язаних із проведенням мобілізації, мають інформувати районний військовий комісаріат за місцем реєстрації про своє місце перебування. Це абсолютно нормальна і загальноприйнятна процедура. Я як військовозобов’язаний, міняючи місце свого постійного мешкання, повинен поінформувати свого районного комісара.

То не є проблема, то є звичайна процедура, яка ставить на меті відповідним чином інформувати військкомати, де саме перебуває той чи інший військовозобов’язаний, щоб виключити санкції до особи, яка своєчасно не поінформувала про зміну свого місця.

На сьогоднішній день триває відповідна робота щодо удосконалення українського законодавства. Тому що є певна потреба і запит від соціуму, і запит від України, як держави.

З якої причини потрібно отримати довідку? Виїзд за кордон на відпочинок, лікування?

В тому і справа, що станом на сьогоднішній день наші прикордонники керуються іншими законодавчими актами та інструкціями, які чітко не визначають порядок перетину державного кордону. Саме тому в ці дні відбувається певна координація законодавчих актів України, щоб привести їх до певного знаменника.

Якщо людина найближчим часом їде за кордон, то краще отримати цю довідку, щоб прикордонники пропустили?

Якщо громадянин в найближчі дні змінить місце перебування, краще за все йому прийти до військового комісаріату та пройти відповідну процедуру. Взяти від військового комісара довідку у довільній формі, яка стане йому в нагоді під час певних процедур, пов’язаних з перетином державного кордону або переміщенням на території України. Якщо ж такого документу не буде, то будуть виникати певні правові колізії.

Якщо це питання можна вирішити законним шляхом, щоб не створювати проблем мобілізованому громадянину, чому це не зробити в першу чергу?

Як саме виглядатиме довідка?

Чіткої форми цієї довідки не має. Але відповідь на будь-яке питання кожен громадянин України чи військовозобов’язаний, чи його родич може отримати на території районного військкомату. В обласних військових комісаріатах створені спеціальні відділи громадськості щодо діяльності військкоматів. Саме ці фахівці мають відповіти на будь-які, навіть не зручні, питання.

Який механізм отримання цієї довідки?

Для того, щоб потрапити на територію військового комісаріату та отримати довідку, треба мати паспорт громадянина України та військовий квиток.

Скільки потрібно чекати на виготовлення довідки?

Все залежить від навантаження, який має військовий комісаріат і чи планується громадянин України до проходження процедури військово-лікарської комісії чи проходження співбесіди з представниками військового комісаріату. Тобто кожен випадок розглядатиметься окремо.

Чи потрібно отримувати довідку комісованим, особам, які мають відстрочку або які ще не стали на військовий облік?

Можна абсолютно спокійно йти до військового комісаріату та представляти відповідні документи на відстрочку або документи на певні пільги та гарантії від держави. І надавши документи — отримати довідку та відчувати себе вільним та спокійним.

Чи потрібна довідка для виїзду за адміністративні та районні межі?

Закон "Про мобілізацію" чітко визначає, що громадянин України, змінюючи місце свого перебування, має поінформувати представника районного військового комісаріату про цей факт. Отримавши відповідно якийсь приписний документ або довідку, він має можливість рухатися за визначеними напрямами.

Як повідомив представник Генштабу генерал-майор Володимир Талалай, про це мова не йде, якщо громадянин України виїжджає по справах на день чи два. Про це йдеться, якщо особа змінює місце фактичного проживання.

Якщо військовозобов’язаний у справах поїде в іншу область на кілька днів, то проблем немає?

Проблем немає. Але ми повинні пам’ятати про те, що мобілізація — це обов’язок кожного громадянина України.

Губернатор Луганської області Геннадій Москаль надав розпорядження, що чоловіки можуть виїжджати з області тільки з розпорядження військового комісаріату. В інших областях губернатори також можуть вводити таке розпорядження?

Що стосується Луганської  та Донецької області, то мобілізаційне завдання на ці регіони набагато менше, ніж на інші. Це пов’язано з певними причинами, саме на цій території відбувається АТО.

Щодо вказівок губернатора Луганської області, то всі ми, незалежно чи очільник області чи мешканець областей, маємо дотримуватись вимог законодавства, яке чітко визначає, що відповідно про положення про мобілізацію кожен громадянин, який змінює місце проживання, має отримати відповідний документ.

Чи потрібно військовозобов’язаним жінкам отримувати таку довідку?

Так, в нас є певна категорія військовозобов’язаних жінок. Мобілізаційне завдання і на ці категорії, ще менше ніж на військовозобов’язаних, ніж в Донецькій та Луганській областей. Ми в першу чергу розраховуємо серед жінок на патріотів, які свідомо вільно приймають рішення про участь в АТО. Є певний перелік спеціальностей, але в першу чергу йдеться про спеціальності медичного профілю і ряд інших військових спеціальностей.

Одностайно, будь-яка жінка, яка не є військовозобов’язана, абсолютно спокійно може стати на облік.

З чим пов’язана сьогоднішня увага Генштабу до отримання довідок?

Це пов’язано з тим, що система щодо обліку військовозобов’язаних має бути чітко регламентованою та систематизованою. На цей час розробляється певний реєстр, який має бути реалізований найближчим часом. Саме завдяки цьому реєстру будь-який перетин через державний кордон, вільне пересування територією України буде значно спрощено. І кожен з військовозобов’язаних, хто пройде процедуру своєї легалізації в цьому реєстрі, буде вільно і спокійно себе відчувати.

Чи це пов’язано з запрошенням президента Володимира Путіна, який запропонував українцям перечекати мобілізацію в Росії?

Запрошення Путіна тут ні до чого. В першу чергу Путін та його підручні спрямували свою діяльність на зрив мобілізаційної кампанії в Україні, тому що завдання абсолютно зрозуміле. Чим гірша ситуація з проведенням з четвертої хвилі мобілізації, тим краще противнику.


05.02.2015 951 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

811
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5258 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1708
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1725
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2862
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2498

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

431

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1640

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2375

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3111
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

195
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

747
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

929
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

503
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

685
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16162
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3043
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

328
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1162
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1010 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

809