Спочатку вимруть бджоли, а потім - люди

 
Ванга помилилася на ДВА РОКИ

В одному з пророцтв, що приписуються Ванзі, загибель бджіл у всьому світі була призначена на 2004 рік. Але вони почали зникати у 2006 році. І, як вважають вчені, зараз ця екологічна катастрофа досягла загрозливих розмірів.

Щозими в США гинуть більше третини бджолиних колоній. Хоча раніше, як правило, не витримували холодів всього десята частина. В Європі щорічно зникають по 20 відсотків бджіл. Різко скорочуються їх популяції в Латинській Америці та Азії. Настільки тривожну статистику у своїй доповіді привели днями фахівці продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і сільськогосподарського банку Rabobank. Вчені підрахували, що з 1961 року кількість бджолиних колоній в світі скоротилася вдвічі, а кількість бджіл на гектар впало приблизно на 90 відсотків. Чим це нам загрожує?

 



Ейнштейн, ЯК ЗАВЖДИ, мав рацію

Відомий фізик Альберт Ейнштейн, який відрізнявся геніальною прозорливістю, ще в 1940-х роках пророкував: якщо бджоли вимруть, то через чотири роки після цього загинуть і люди. Може, і жартома сказав, а влучив у ціль. Справа в тому, що зникнення бджіл з нашої планети може посилити продовольчу кризу, що вже почалася.

- Адже за рахунок запилення комахами виростають культури, які дають третину всього обсягу продовольчих ресурсів людства, - пояснив суть події кандидат сільськогосподарських наук Ігор Доронін. - А список рослин, дерев, які не ростуть і не дають плодів без комах-запилювачів, досить великий. У нього входять: горіхові дерева, яблуні, дині, численні ягоди, цитрусові, цибуля, капуста брокколі, кабачки, квасоля, перець, баклажани, огірки, помідори, кінські боби, кава, какао, авокадо і кокоси. Все найсмачніше! Більше того, корисне: з цими продуктами ми отримуємо 35 відсотків калорій, а також більшість мінералів, вітамінів і антиоксидантів.

«Фермерам поки вдається виробляти свою продукцію з меншою кількістю бджолиних колоній, і поки немає даних про скорочення врожаю, - говориться в доповіді. - Але питання в тому, як довго їм ще буде це вдаватися при продовженні такої тенденції».


АБО МЕД, або мобільник

Що губить комах? Точні причини невідомі. На сайті Всесвітнього фонду захисту бджіл перераховані лише найбільш ймовірні: «Погана екологічна ситуація, скорочення кількості медоносів (у результаті вирубки лісів), хвороби бджіл, загальне ослаблення імунітету бджолиних сімей і головне - застосування хімікатів при виробництві продуктів харчування. Так, встановлено, що пестициди можуть погіршувати імунітет бджоли».

- З пестицидами можна впоратися, - запевняє Доронін. - Наприклад, у Німеччині, Франції, Британії та Італії вже заборонили деякі їх види. Але зовсім без хімії не обійтися: щороку населення Землі збільшується майже на сто мільйонів чоловік. Може, іншим країнам заборонити їх застосування хоча б в денний час доби, коли бджоли збирають пилок?

Як ще одну з можливих причин вчені називають електромагнітне випромінювання. Його джерело - мобільний зв'язок. На цьому наполягають вчені з Університету Пенджабу (Індія), які провели експеримент у своєму штаті. Вчені спостерігали за сім'ями бджіл з двох вуликів протягом трьох місяців. Бджіл у першому вулику піддавали електромагнітного випромінювання від двох мобільних телефонів, які включали два рази на день на п'ятнадцять хвилин. Бджіл у другому вулику не «опромінювали». У результаті з'ясувалося, що в першому вулику бджолина матка відклала в два рази менше яєць, ніж матка в «неопроміненої» вулику. Відповідно і бджіл стало помітно менше. Скоротилася і кількість меду, який справили бджоли з «опромінюваного» вулика. Більш того, робочі бджоли з першого вулика перестали повертатися додому після збору пилку.

Але представники компаній стільникового зв'язку небезпеку електромагнітного випромінювання для комах категорично відкидають. Та й від мобільних телефонів ми ні за що не відмовимося, навіть якщо залишимося без меду.

Фахівці прогнозують: якщо нинішня тенденція збережеться, то бджоли можуть повністю зникнути вже до 2035 року. Отже, до 2039, за Ейнштейном, і людей на Землі не залишиться.

 

 

Джерело: planeta.moy.su

 


19.07.2011 6504 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

855
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

669
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1775
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3099
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2491
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2474

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

125

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

664

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

633

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1503
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

256
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

600
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

563
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

256
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

328
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26964
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

787
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19620
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

358
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

349
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

673
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1160 1