Туристичне Яремче ризкує залишитися без зв’язку, без спілкування, без туристів…

 

 

Як розповідала раніше «Фіртка», міська рада Яремче ще на початку жовтня прийняла рішення про розірвання договорів з операторами мобільного зв’язку та припинення роботи базових станцій мобільного зв’язку, що розташовані на території міста поблизу лікарні.

 

Нагадаємо, таке рішення було прийняте під тиском ініціативної групи мешканців будинків, що знаходяться неподалік базових станцій. Мешканці скаржилися на нібито погане самопочуття, яке на їх думку було спричинене дією сигналу, що подають базові станції.

 

Санепідемстанція, провівши необхідні дослідження на місці розміщення базових станцій та прилеглій території, не виявила жодних порушень в їх роботі та негативного впливу на здоров’я населення, такий висновок контролюючого органу не задовольнив обурених мешканців. Результатом стало вже згадане рішення міської ради.

 

Це рішення могло б стати довгоочікуваною крапкою «мобільної епопеї» у Яремче, якби не той факт, що з припиненням роботи базових станцій мобільного сигналу курортна перлина Прикарпаття може залишитися без зв’язку.

 

Редакція «Фіртки» звернулася до мобільного оператора «Київстар», послугами якого користується близько 80% жителів Яремче та значна кількість туристів, щоб зрозуміти, що буде зі зв’язком у місті, якщо базові станції таки вимкнуть, нажаль, у компанії підтвердили наші найпесимістичніші прогнози.

 

«Яремче –  місто, що розташоване в гірській улоговині. Базова станція, яку місцева влада бачить як альтернативу центральній базовій станції, розміщення на горі Маковиця та не має технічної можливості забезпечувати сигнал у центральній частині міста. Для забезпечення мобільним зв’язком Яремче необхідно, щоб базова станція-ретранслятор знаходилася в межах цієї улоговини, тобто фактично в центрі міста, – розповіла спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та пресою компанії «Київстар» Анастасія Рибицька, - Вимкнення діючої базової станції призведе до повної  втрати сигналу, і як результат – відсутності зв’язку в центральній частині міста, поблизу залізничного вокзалу, сувенірного базару та основній автомагістралі. Люди в один момент втратять зв’язок зі світом та один з одним. «Київстар» не може залишити громаду Яремче без мобільного зв’язку, тому ми спільно плануємо шукати компромісне рішення щодо розміщення базової станції, яке відповідатиме інтересам яремчан. Одним із варіантів є надання міськрадою, альтернативного місця для перенесення діючої станції до моменту її вимкнення. Із цією метою міськрадою була створена робоча група, однак, наразі питання надання нового місця для базової станції так і не вирішено».

 

Фактично можна говорити про те, що у  випадку вимкнення діючої центральної базової станції та відсутності альтернативного місця для її перенесення, яке повинна запропонувати робоча група Яремчанської міської ради, жителі Яремче можуть залишити мобільні телефони вдома та повинні бути готовими до того, що не матимуть можливості зателефонувати дітям та рідним, поцікавитися станом здоров’я хворих, привітати зі святом близьких, прийняти замовлення від клієнтів, чи терміново зв’язатися з рятувальними службами, коли кожна секунда на вагу золота.

 

І навіть якщо з часом місцеві жителі якось почнуть зв’язуватися за допомогою стаціонарних телефонів чи таксофонів, то як бути туристам, більшість яких звикла бути завжди на зв’язку, коли приїхавши у Яремче на відпочинок будуть «поза зоною досяжності»? Та й готелі, турбази, зелені садиби, туристичні об’єкти ризикують втратити багатьох туристів, позаяк в довідниках та на сторінках в інтернеті подані саме мобільні телефони туристичних закладів…  

 


Читайте також:

Зв’язкова війна у Яремче триває. Мер шукає місце для перенесення станцій мобільного зв'язку


29.10.2013 1940 1
Коментарі (1)

лікар 2013.10.30, 18:09
Людей в лікарні треба лікувати, а не вбивати електромагнітним полем, мобільний зв'язок для здоров'я це неголовне, люди не піддавайтесь на провокації
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

433
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

857
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1867
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3388
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2313 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4527

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

685

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

597

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

573

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

605
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10227
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1065
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5097
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

869
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2665
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1085
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34315 1
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

567
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

512
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

573
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

913 2