Такий висновок Інституту української мови НАН України надійшов до парламентського комітету з питань науки і освіти, йдеться у повідомленні Комітету, опублікованому у понеділок.
Експерти Інституту дослідили підручники після офіційного звернення комітету і виявили численні мовні (орфографічні, пунктуаційні, граматичні, стилістичні, логічні, а також технічні) помилки.
Тексти підручників, як йдеться у висновку, суперечать чинним правописним нормам сучасної української літературної мови. Найпоказовіші помилки експерти розписали на 10 сторінках.
У висновку експертів зазначається, що з огляду на велику кількість мовних помилок, підручники з математики згадані підручники з математики “не можна використовувати у навчальному процесі початкової школи”.
Голова Комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич направила Міністру освіти і науки експертний висновок Інституту української мови з метою виправлення у ході навчального процесу вказаних в експертному висновку помилок. Одночасно голова парламентського Комітету запропонувала відомству оприлюднити на сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України експертний висновок до уваги вчителів та батьків — з метою корегування навчального процесу, пишуть Вікна.
Міністр освіти і науки Дмитро Табачник сказав, що мимодруки у підручниках були через те, що авторка “Математики” хворіла.
“Той підручник, де були висмикнуті — до речі “Математика” не першого класу, а другого — там не було такої кількості підручників, було кілька мимодруків (”опечаток”). Не можна експлуатувати цю тему, тому що це єдиний рукопис з усіх 153 підручників, автор якого — чудовий вчитель математики Фаїна Михайлівна Рівкінд не змогла вичитати цей рукопис, бо знаходилася влітку, коли була друга верстка, в останній стадії онкозахворювання”, — сказав Табачник.
“І досить вже журналістам мучити пам’ять цієї світлої жінки. Немає її поруч, а видавництво всі “опечатки” вже розіслало в кожну школу. Пожалійте світлу пам’ять вчителя”, — додав він він.