Фото: healthylive.ru
Стрес. Через нього серце б'ється частіше, дихання прискорюється, а на лобі виступає піт. У той час як стрес перетворився на злого ворога здоров'я, нові дослідження стверджують, що стрес не небезпечний, якщо повірити в це.
Психолог Келлі МакГонігал закликає нас поміняти відношення до стресу і пропонує давно забутий спосіб боротьби зі стресом - спілкування.
Келлі прийшла до висновку, те що вона викладала останні 10 років приносило більше шкоди ніж користі. За освітою вона психолог і її завдання допомагати людям бути щасливішими та здоровішими. Але так сталося, що протягом багатьох років вона говорила людям, що стрес для них шкідливий та сприяє різним хворобам, від застуди до серцево-судинних захворювань. Та віднедавна її думка про стрес кардинально змінилася. В цьому їй допомогло одне цікаве дослідження, яке протягом восьми років відслідковувало близько 30.000 жителів Сполучених Штатів.
Людям задавали декілька питань:
“Скільки стресу вам довелося перенести за останній рік” та
“Чи вірите ви, що стрес шкідливий для вашого здоров'я?”
В результаті дослідження з’ясували, що для людей, які в минулому році пережили сильний стрес, ризик смерті зріс на 43% .
Але це стосувалося лише тих, хто справді вірив, що стрес шкідливий для здоров’я.
Люди, які переживали багато стресу, але не вірили, що стрес шкідливий - не помирали.
Ризик був навіть менший в порівнянні з тими, в кого було відносно менше стресу.
Науковці припускають, що за 8 років дослідження, протягом яких вони фіксували ту чи іншу смерть, 182 000 американців померли передчасно, не від стресу, а від віри що стрес шкідливий для здоров’я.
Ось чому це питання настільки схвилювало Келлі.
Наука доводить, коли ви зміните свою думку про стрес, ви можете змінити реакцію організму на стрес.
Келлі відкриває ще один недооцінений аспект стресу - він робить людей товариськими та комунікабельними. Причиною цьому є гормон окситоцин. Багато хто чув про нього, адже виділяється він, коли ми обіймаємо когось. Також окситоцин являється нейрогормоном. Він відповідає за ті реакції в мозку, що заохочують вас зміцнювати стосунки, допомагати друзям і родичам, бути поруч з тими, хто потребує підтримки.
І багато хто не звертає уваги на те, що це гормон стресу. Гіпофіз виділяє його під час реакції на стрес. Саме тому, коли під час стресу виділяється окситоцин, ми починаємо шукати підтримку.
Здорова реакція на стрес підштовхує нас поділитися своїми емоціями, а не тримати їх в собі.
Окситоцин впливає не лише на мозок, а й на весь організм в цілому. Одна з головних його функцій - захистити серцево-судинну систему від наслідків стресу.
Цей гормон стресу зміцнює серце, і дивовижно те, що всі ці фізичні переваги окситоцину підвищуються за рахунок соціальних контактів і соціальної підтримки.
Келлі відкрила для себе дивовижну річ, що стресові реакції мають вбудований механізм для стресостійкості, і цей механізм це людський зв'язок.
Турбота розвиває стійкість. Шкідливих впливів стресу на здоров’я можна уникнути.
Ваші думки і дії можуть змінити наслідки впливу стресу.
Отже, коли ви будете ставитися до стресу правильно то насправді робитимене сильну заяву, що довіряєте собі і можете справитися з будь-якими життєвими незгодами. Але пам’ятайте - вам не обов’язково робити це на одинці.
Автор: Альона Дрючило