Келлі Макгонігал: Як зробити стрес вашим другом? (відео)


/data/blog/41190/5a8df6cb1d6648bd029da0c36d76120d.jpg

Фото: healthylive.ru

 

Стрес. Через нього серце б'ється частіше, дихання прискорюється, а на лобі виступає піт. У той час як стрес перетворився на злого ворога здоров'я, нові дослідження стверджують, що стрес не небезпечний, якщо повірити в це.

 

Психолог Келлі МакГонігал закликає нас поміняти відношення до стресу і пропонує давно забутий спосіб боротьби зі стресом - спілкування.

 

Келлі прийшла до висновку, те що вона викладала останні 10 років приносило більше шкоди ніж користі. За освітою вона психолог і її завдання допомагати людям бути щасливішими та здоровішими. Але так сталося, що протягом багатьох років вона говорила людям, що стрес для них шкідливий та сприяє різним хворобам, від застуди до серцево-судинних захворювань. Та віднедавна її думка про стрес кардинально змінилася. В цьому їй допомогло одне цікаве дослідження, яке протягом восьми років відслідковувало близько 30.000 жителів Сполучених Штатів.

 

Людям задавали декілька питань:

“Скільки стресу вам довелося перенести за останній рік” та

“Чи вірите ви, що стрес шкідливий для вашого здоров'я?”

В результаті дослідження з’ясували, що для людей, які в минулому році пережили сильний стрес, ризик смерті зріс на 43% .

Але це стосувалося лише тих, хто справді вірив, що стрес шкідливий для здоров’я.

 

Люди, які переживали багато стресу, але не вірили, що стрес шкідливий - не помирали.

Ризик був навіть менший в порівнянні з тими, в кого було відносно менше стресу.

 

Науковці припускають, що за 8 років дослідження, протягом яких вони фіксували ту чи іншу смерть, 182 000 американців померли передчасно, не від стресу, а від віри що стрес шкідливий для здоров’я.

 

Ось чому це питання настільки схвилювало Келлі.

 

Наука доводить, коли ви зміните свою думку про стрес, ви можете змінити реакцію організму на стрес.

Келлі відкриває ще один недооцінений аспект стресу - він робить людей товариськими та комунікабельними. Причиною цьому є гормон окситоцин. Багато хто чув про нього, адже виділяється він, коли ми обіймаємо когось. Також окситоцин являється нейрогормоном. Він відповідає за ті реакції в мозку, що заохочують вас зміцнювати стосунки, допомагати друзям і родичам, бути поруч з тими, хто потребує підтримки.

 

І багато хто не звертає уваги на те, що це гормон стресу. Гіпофіз виділяє його під час реакції на стрес. Саме тому, коли під час стресу виділяється окситоцин, ми починаємо шукати підтримку.

 

Здорова реакція на стрес підштовхує нас поділитися своїми емоціями, а не тримати їх в собі.

Окситоцин впливає не лише на мозок, а й на весь організм в цілому. Одна з головних його функцій - захистити серцево-судинну систему від наслідків стресу.

 

Цей гормон стресу зміцнює серце, і дивовижно те, що всі ці фізичні переваги окситоцину підвищуються за рахунок соціальних контактів і соціальної підтримки.

 

Келлі відкрила для себе дивовижну річ, що стресові реакції мають вбудований механізм для стресостійкості, і цей механізм це людський зв'язок.

 

Турбота розвиває стійкість. Шкідливих впливів стресу на здоров’я можна уникнути.


Ваші думки і дії можуть змінити наслідки впливу стресу.


Отже, коли ви будете ставитися до стресу правильно то насправді робитимене сильну заяву, що довіряєте собі і можете справитися з будь-якими життєвими незгодами. Але пам’ятайте - вам не обов’язково робити це на одинці.

 

 

Автор: Альона Дрючило


26.09.2013 2664 0
Коментарі (0)

04.12.2024
Олег Головенський

У США як справжня інформаційна бомба «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу».   

113
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

936
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

852
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1315
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2712
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1497

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

796

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

854

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1746

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1742
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

465
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

531
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18440
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7561
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3734
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1137
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10854
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

518
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

411
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

591
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

519