фото: Факти
Сьогодні в Івано-Франківську відбулася прес-конференції на тему: «Угода про видобування сланцевого газу: чим ризикує Україна».
Нагадаємо, що частина території Івано-Франківської області знаходиться у межах ділянки Олеська, на якій компанією “Шеврон Юкрейн Б. В.” та товариством з обмеженою відповідальністю “Надра Олеська” планують видобуток сланцевого газу.
Під час розмови із журналістами доцент геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат геолого-мінералогічних науки Володимир Харкевич наголосив, що цілий ряд європейських країн заборонив метод «фрекінгу» (гідравлічний розрив пластів) при видобуванні сланцевого газу у зв’язку з ризиком забруднення питної води, виникнення землетрусів та зсувів.
Науковець переконаний, що ударна хвиля від гідравлічний розрив пластів спричинить землетруси потужністю 6-7 балів.
«Олеська ділянка знаходиться у зоні з високою сейсмічністю. Від початку гідророзривів до землетрусів, які стануть наслідком цих процесів, пройде небагато часу. 23-24 червня у Кривому Розі стався землетрус у 4 бали, він виник внаслідок вибухових робіт, які проводилися на Юзівській ділянці, а вона знаходиться 300 кілометрів від міста. Сейсмолог Вербіцький прогнозує, що такі вибухи на Олеській ділянці викличуть землетруси потужністю 6-7 балів», - наголосив Володимир Харкевич
Крім того, науковець зауважує, що багато дослідників вважають, що на території немає покладів сланцевого газу, а вона стане для України ящиком пандори, який відкриють іноземні інвестори.
«Всі наші геологи від академіка до простого кажуть що ні на Олеській ділянці немає газу. Я рахую, що ці багатомільярдні інвестиції це інвестиції у відкриття ящику пандори», - Володимир Харкевич.